Jaunākā "DNB Latvijas barometra" pētījuma rezultāti liecina, ka pēdējos mēnešos vērotais iedzīvotāju pesimisms pierimis un vispārējais noskaņojums sācis strauji uzlaboties. Tostarp visatzinīgāk novērtētas Latvijas ekonomiskā stāvokļa izmaiņas un kopējās situācijas attīstība valstī, indeksiem pieaugot par 10 un 6 punktiem.
Pētījuma pirmās daļas rezultāti liecina, ka iedzīvotāju vērtējums uzlabojies lielākajā indeksu daļā, izņemot ģimenes materiālo stāvokli, kura vērtējums pēdējo trīs mēnešu laikā nav būtiski mainījies - aptuveni ceturtdaļa aptaujāto to vērtē kā sliktu, bet tikai katrs desmitais - kā labu. Tikmēr Latvijas ekonomiskā stāvokļa izmaiņu indekss šomēnes vērtēts atzinīgāk nekā līdz šim - ja iepriekš iedzīvotāji biežāk uzskatīja, ka situācija pasliktinās, tad šomēnes kritisko (20%) un atzinīgo (19%) vērtējumu starpība samazinājusies līdz minimumam. Līdzīgs kāpums vērojams iedzīvotāju vērtējumā par kopējās situācijas attīstību (indekss palielinājies par sešiem punktiem).
Savukārt, ņemot vērā, ka vasara tradicionāli ir atvaļinājumu laiks, kad cilvēki dodas baudīt brīvdienas gan tepat Latvijā, gan uz tālākām zemēm, "DNB Latvijas barometra" pētījuma otrā daļa šoreiz veltīta tūrismam, tostarp - kāda veida ceļojumos visbiežāk tiek braukts, kā tie tiek organizēti un cik lielas naudas summas tiek tērētas ceļojuma laikā, kā arī - kurp cilvēki vēlētos doties, ja viņiem nebūtu nekādu finansiālu un praktisku ierobežojumu. Plašāki pētījuma rezultāti un ekspertu secinājumi tiks publiskoti ceturtdien, 11.jūlijā.
Pētījumā iegūtos datus komentējuši DNB bankas ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, Tūrisma attīstības valsts aģentūras produktu attīstības vecākā eksperte Inese Šīrava, Biznesa augstskolas "Turība" Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāne Agita Doniņa, Latvijas Bankas ekonomiste Agnese Bičevska, sabiedriskās politikas centra "PROVIDUS" pētnieks Valts Kalniņš, tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra "SKDS" direktors Arnis Kaktiņš, kā arī citi eksperti.