Citi raksti

17.sep 2018
Līdz 2018. gada 19. oktobrim tiek aicināti pieteikties pašvaldības līdzfinansējumam par nekustamā īpašuma pieslēgšanu centralizētajai kanalizācijas un ūdensapgādes sistēmai.
 
12.sep 2018
Aviokompānija Ryanair paziņojusi, ka 12.septembrī pilotu streika atceļ 150 no 400 reisiem, kam bija plānots izlidot vai ielidot Vācijā. Ryanair savos paziņojumos pauž, ka streiks ir nevajadzīgs, jo aviokompānija jau šobrīd ir piekritusi mediācijas procesam ar aviokompānijas darbinieku arodbiedrību, lai vienotos par darbinieku darba līgumu izmaiņām un atalgojuma paaugstināšanu Vācijā.
 
8.sep 2018
Tele2 ar pētījumu aģentūru “Norstat” veicis Latvijā pirmo pētījumu, lai skaidrotu, kā vecāku klātbūtne sociālajos tīklos ietekmē viņu bērnus. Izrādās, katrs ceturtais ir nobažījies, ka vecāki sociālajos tīklos viņu varētu nostādīt neērtā situācijā. Vienlaikus, gandrīz 80% priecājas, ka viņu vecāki lieto sociālos medijus.
 
8.sep 2018
Teju puse (46%) pilngadību sasniegušo Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka vērtīgākais, ko tēvs viņiem iemācījis, ir dzīves vērtības un praktiskas iemaņas. Tajā pašā laikā tikai nepilna trešdaļa (29%) atzīmē Tēva dienu, noskaidrots alus “Lāčplēsis” veiktajā aptaujā*. Tuvojoties Tēva dienai, aicinām novērtēt tēva ieguldījumu savā dzīvē, apsveikt svētkos un tikties biežāk.
 
7.sep 2018
Visi topošie uzņēmēji un biznesa ideju autori, kuri nepaguva iesniegt pieteikumu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotajam inovatīvo biznesa ideju konkursam“Ideju kauss” līdz 7. septembrim – to vēl var pagūt izdarīt, jo pieteikšanās laiks ir pagarināts līdz 9. septembra pusnaktij.
 
6.sep 2018
Ja jums ir inovatīva biznesa ideja, noteikti pārliecinieties arī par tās eksporta potenciālu, teic Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotā biznesa ideju konkursa “Ideju kauss” vērtēšanas komisijas loceklis un uzņēmējs, modulāro sintezatoru ražotāja “Erica Synths” vadītājs Ģirts Ozoliņš.
 
2.sep 2018
Gandrīz puse jeb 42% iedzīvotāju darba portāla "CVMarket.lv" veiktajā aptaujā atzinuši, ka kaitinošākais darba kolēģos viņiem šķiet savstarpējās intrigas un divkosība. Savukārt 15% respondentu nevar sadzīvot ar darba kolēģu slinkošanu un neizdarību.
 
1.sep 2018
Neviena definīcija nevar precīzi un nepārprotami raksturot, kas ir millennials – šajā grupā tradicionāli tiek ietverti cilvēki, kuri dzimuši no 1980. gada līdz aptuveni 2000. gadam. Lai arī millennials nav vienota kopa un katrs atšķiras ar savu unikalitāti, tomēr biznesa pasaule un pētnieki ir vienisprātis – millennials paaudzes paradumi un īpašības maina to, kā uzņēmumi veido savus pakalpojumus un produktus, lai tie atbilstu pašreiz pieprasītajam.
 
29.aug 2018
Tuvojoties jaunajam mācību gadam, VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) sadarbībā ar fitnesa treneri Kasparu Ozoliņu satiksmes drošības kampaņas ietvaros ir izveidojis videoklipu, kurā attēlots vilciena pārākums pār cilvēku. Tādējādi LDz atgādina Latvijas iedzīvotājiem, īpaši bērniem un jauniešiem, ka cīņa ar vilcienu ir bezjēdzīga un nelīdzvērtīga, kā arī uzsver, ka dzelzceļu drīkst šķērsot tikai tam paredzētajās vietās un pārliecinoties, ka netuvojas vilciens.
 
27.aug 2018
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) jau desmito reizi rīko biznesa ideju konkursu “Ideju kauss”. Tā ir iespēja ikvienam, kam ir interese kļūt par uzņēmēju, pietuvoties šim mērķim, soli pa solim attīstot savu biznesa ideju.
 
26.aug 2018
Millennials jeb tūkstošgades paaudze kā jau jebkura paaudze nāk ar savu unikalitāti. Mileniāļu vērtību ir veidojusi tehnoloģiju attīstība un dažādi ģeopolitiskie notikumi. Bet kādas tieši ir mileniāļu stiprās puses, un kā tās vislabāk izmantot, lai sasniegtu savus mērķus? Vairāki sabiedrībā pazīstami mileniāļi sadarbībā ar bankas Citadele meitas uzņēmumu – CBL Asset Management, sniedz savu skatījumu un padomus paaudzes stipro pušu efektīvai izmantošanai.
 
26.aug 2018
Arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju izvēlas doties atvaļinājumā rudens mēnešos, bet vasaras pavadīt tepat Latvijā. Ceļojumi rudenī ir iespēja pagarināt vasaru, kas Latvijā drīz beigsies, tāpēc populārākā tūristu izvēle ir tieši siltās zemes. Kā liecina ceļojumu organizatora “Kidy Tour" apkopotā informācija, šobrīt rezervēti jau vairāk nekā 52 % no visiem ceļojumiem uz Turcijas kūrortiem rudens mēnešos. Atvaļinājumam rudenī ir virkne priekšrocību, piemēram, mērenāks klimats siltajās zemēs, zemākas cenas, labākais augļu ražas laiks un mazāki tūristu pūļi iecienītākajos tūrisma objektos.
 
25.aug 2018
Daļai Latvijas ģimeņu šis septembris būs īpašs - viņu bērni uzsāks pirmās skolas gaitas. Kamēr lielākiem bērniem jau ir izstrādājies savs skolas ritms, pirmklasniekiem un viņu vecākiem priekšā daudz jaunu iespaidu un priecīga satraukuma. Atvasēm kļūstot aizvien patstāvīgākām, daudzi vecāki ir pārliecināti - pienācis laiks arī pirmajam mobilajam telefonam. Tomēr tikpat bieži sabiedrībā izskan šaubas, vai tiešām pirmklasniekam ir vajadzīgs telefons un vai tas bērnam nebūs lieks kārdinājums un traucēklis.
 
24.aug 2018
Eiropā strauju popularitātes vilni uzņem maininga viesnīcas – datu centri, kur ērti un droši glabāt mainingam nepieciešamo aprīkojumu. Lai kriptovalūtas vākšanas aprīkojums nebūtu jāglabā mājās un pašam jāmeklē un jāaprīko telpas, mazie un vidējie maineri priekšroku dod speciāli izveidotiem kompleksiem. Tagad arī Rīgā ir pieejams šāds datu centrs.
 
24.aug 2018
Rīgā bāzētais latviešu jaunuzņēmums “Gamechanger Audio” ražo unikālus, inovatīvus ģitāru pedāļus, ar kuriem divu gadu laikā aizsniedzies līdz klientiem, kuru vidū ir pasaulslaveni mūziķi, ne tikai mūsu kontinenta pusē, bet arī Amerikas Savienotajās Valstīs un citviet.
 
21.aug 2018
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotā inovatīvo biznesa ideju konkursa “Ideju kauss 2017” otrās vietas ieguvēja Līga Štāla ar savu ideju par brīvdabas bērnudārza izveidi joprojām jūtas motivēta un turpina sakārtot Latvijas likumdošanu, lai ideju varētu realizēt pēc iespējas labāk.
 
21.aug 2018
Appludināti kaimiņi, apzināti sabojāta sadzīves tehnika, mēbeles un mājokļa sienas – ar šādām situācijām nereti nākas saskarties mājokļa īpašniekam izīrējot to. Vienīgais veids, lai šādos gadījumos sevi finansiāli pasargātu - laicīgi iegādāta mājokļa apdrošināšanas polise, kurā papildus ir iekļauta īpašnieka vai īrnieka civiltiesiskās atbildības apdrošināšana, kā arī risks, kas sedz īrnieku nodarītos zaudējumus.
 
20.aug 2018
Uzņēmumiem pirmoreiz iesniedzot uzņēmumu ienākumu nodokļa (UIN) deklarāciju saskaņā ar jauno kārtību, piepildījušās grāmatvežu vasaras sākumā izteiktās bažas par gaidāmajām kļūdām un neskaidrību.
 
19.aug 2018
No šā gada 1. novembra Latvijā varēs reģistrēt vieglos pasažieru automobiļus, kuriem stūre atrodas labajā pusē. Lai arī nav pamata domāt, ka šādi auto kļūs par ievērojamu daļu no ceļu satiksmes dalībniekiem, tomēr autovadītāju skatījumā šādi spēkrati ir bīstamāki. Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) augusta sākumā veica autovadītāju aptauju, lai noskaidrotu satiksmes dalībnieku viedokļus attiecībā uz automobiļu ar stūri labajā pusē piedalīšanos ceļu satiksmē.
 
18.aug 2018
Šovasar palielinājies to autovadītāju skaits, kas neapdomīgi izmantojuši automašīnu pēc avārijas situācijas. Gjensidige Latvija Transportlīdzekļu atlīdzību grupas vadītājs Dāvids Lēvalds aicina autovadītājus pat pēc nelielas sadursmes pārliecināties par automašīnas stāvokli sertificētā autoservisā, lai būtu droši, ka esošie bojājumi nenovedīs pie dārga auto remonta, kas būs jāsedz pašam auto īpašniekam.
 
18.aug 2018
Pasaules okeānu dēvē arī par cilvēku dzīves centru un atbalstu: tas klāj teju trīs ceturtdaļas Zemes virsmas, vismaz puse skābekļa rodas ūdens dzīlēs. Vienlaikus okeāns glabā fascinējošus noslēpumus, kuri biedē kuģotājus un mulsina zinātniekus.
 
17.aug 2018
Līdz 7. septembrim norisinās pieteikšanās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotajam biznesa ideju konkursam “Ideju kauss”, kura dalībnieki varēs arī pieteikties Rīgas pašvaldības jaunajai uzņēmējdarbības atbalsta programmai – “Rīgas drosmes grants”.