Rīga kļūst arvien pieblīvētāka ar melnīgsnējiem vīriņiem, kuri, uz muguras uzlikuši zilu kasti, uz kuras rakstīts “Wolt”, izvadā ēdienus. Tas ir tā dēvētais platformu darbs – salīdzinoši jauns veids, lai sniegtu konkrētus pakalpojumus par samaksu. Digitālo platformu ekonomika strauji aug. Kovidpandēmijas laikā platformu darbs strauji kļuva populārs, daļēji pateicoties ēdiena un pārtikas preču piegāžu pieaugumam. Dažkārt to dēvē arī par “gadījumdarbu ekonomiku”. Bet šajā galvenokārt ar migrantiem saistītajā perspektīvā ir daudz problēmu.
Rīgu pārpludinājuši melnīgsnēji vīrieši ar “Bolt” un “Wolt” kastēm uz muguras. Esot “studenti”, kuri no mācībām brīvajā laikā piestrādā par ēdienu piegādātājiem. Protams, ir tādi ļaudis, kuri notic šīm pasakām. Bet vairāk vajadzētu ticēt pašu acīm: piegādātāji mēdz apgrābstīt ēdienu, gadās pat, ka to izvelk no kastēm un apēd. Zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS) uzskata: vajadzīga stingrāka šo piegādātāju kontrole. Zemkopības ministrijā jau tiek izstrādāti noteikumi, kas būs jāievēro visiem “boltistiem”, “voltistiem” un visiem citiem ēdienu piegādātājiem.
Divi melnīgsnēji vīrieši ar “Bolt Food” mugursomām uz pleciem nodemonstrēja perfektu attieksmi pret ēstgribētājiem: viens no viņiem izņēma no mugursomas kaut ko no ēdiena, kas jāpiegādā pasūtītājam, otrs tikmēr knakstījās gar savām ģenitālijām. Joprojām vēlaties saņemt garšīgos ēdienus no kurjeriem “boltiem” un kurjeriem “woltiem”?
Siltās vasaras dienas mudinājušas iedzīvotājus biežāk doties uz pludmalēm, kas daudz biežāk iezīmējas arī tehnoloģiju uzņēmuma “Wolt” ēdienu piegādes kartē. Kā liecina “Wolt” dati, burgeri, frī kartupeļi un saldējums ir visbiežāk uz pludmali pasūtītie pusdienu našķi visās Baltijas valstīs.
Ēdienu un citu preču piegādātāja "Wolt" lietotnē turpmāk varēs veikt pasūtījumus no diviem netālu esošiem restorāniem vai veikaliem ar vienu piegādi, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijā.
Kāds no mājas iedzīvotājiem saņem vakariņas, bet kāds cits – paliek bez vērtīgām mantām. Ēdienu kurjeriem ir brīva pieeja daudzdzīvokļu ēku pagalmiem, tomēr tas nedod tiesības brīvi rīkoties un izmantot iegūtās privilēģijas, stāsta TV3 raidījums “Degpunktā”.
Tehnoloģiju attīstība kurjerpiegādēs tuvākajos gados būs ļoti strauja, intervijā aģentūrai LETA prognozēja kurjerpiegāžu platformas "Wolt" vadītājs Baltijā Mants Lomsarģis.
Mobilajās lietotnēs Bolt Food un Wolt pasūtītie ēdieni dažkārt esot gatavoti ne vien sanitārajām normām neatbilstošos apstākļos, bet pat, tā sauktajās, “kaktu virtuvēs”. Tās ir telpas, kurās oficiālā funkcija neparedz ēdiena gatavošanu, tātad ir liegums to darīt bez saskaņojuma, - raidījumam “360TV ZIŅneši” vērtējumu saka Pārtikas un veterinārajā dienestā.
No šī gada aprīļa tehnoloģiju uzņēmums "Wolt" uzsāka diennakts pakalpojumu visās Baltijas galvaspilsētās - Rīgā, Tallinā un Viļņā. Kā liecina uzņēmuma apkopotie dati, nakts stundās Rīgas iedzīvotāji starp Baltijas kaimiņiem izceļas ar kāri pēc saldējuma un ziediem, kā arī iegādājoties grūtniecības testus.
Igaunijas valdošās koalīcijas partijām nav izdevies vienoties par likumprojektu, kas paredzēja pieprasīt igauņu valodas zināšanas kurjeriem un tiem taksometru šoferiem, kuri klientus meklē ar lietotņu starpniecību. Tas nozīmē, ka šis parlamenta sastāvs Izglītības un zinātnes ministrijas ierosināto likumprojektu neskatīs, jo 5. martā jau ieplānotas Igaunijas parlamenta vēlēšanas.
Pērn lietotnē "Wolt" Latvijas iedzīvotāji visbiežāk pasūtījuši cepelīnus, aģentūru LETA informēja kompānijā. Tiem popularitātes ziņā seko cepti kartupeļu salmiņi un ātrās uzkodas - kebabi, burgeri un picas.
Ēdienu piegādātājs "Wolt" no otrdienas, 9.februāra, sāks ēdienu un pārtikas preču piegādes arī Liepājā, pavēstīja "Wolt" vadītāja Baltijā Līsa Ristala.
Sociālajos tīklos cilvēki viens pēc otra dalās ar pieredzi, kad pasūtījuši ēdienu, bet ar piegādātāju nav izdevies komunicēt nekādā veidā. Īpaši apgrūtinoši tas ir gadījumos, kad jāskaidro piegādes adrese.