Naktī uz svētdienu kārtējo reizi tika pagriezti pulksteņa rādītāji un iestājās ziemas laiks. Šoreiz tā bija visai patīkama laika maiņa, jo tagad varam itkā stundu ilgāk pagulēt. Tomēr tas ir ļoti maldīgi.
Ķirbis ir viena no populārākajām rudens veltēm. Es domāju, ka pat nebūtu pārāk skaļi teikt, ka ķirbis ir rudens karalis. Manuprāt, interesantākā tā īpašība ir spēja apmierināt dažādas garšu kārpiņas.
Šodien atzīmējam pirmo Valsts valodas dienu. Tai būtu jānostiprinās par ilgstošu tradīciju, lai veicinātu un koptu latviešu valodas lietošanu, attīstītu un sargātu valodu publiskajā saziņā. Valodas statuss nedrīkst būt tikai formāls.
Es 20 eiro saņemšu katru nākamo mēnesi par to, ka esmu vakcinējies un par to, ka esmu pārsniedzis 60 gadu slieksni, ka valdības acīs esmu definēts par senioru, bet valdība nepamanīja, ka Pavļuta vakcinācijas haosā vairākkārt pieauga elektrības, gāzes un siltuma rēķini.
Katram gadalaikam piemīt savs šarms. Ticu, ka daudziem vismīļākais gadalaiks noteikti ir vasara. Tomēr, lai domas par aizgājušo vasaru neskumdinātu, nepieciešams katru gadalaiku pārvērst par savu mīļāko!
Latvijā gandrīz 40 procentiem iedzīvotāju krievu valoda ir dzimtā vai arī tā ir sarunvaloda ģimenē.
Tā ir nākamā lietotākā valoda aiz latviešu valodas.
„„Zupā tārpi, zupa tārpi”, iekliedzās matroži uz bruņukuģa „Potjomkins” un sākās revolūcija”. Šo frāzi savulaik pateicis Rīgā dzimušais komiķis Arkādijs Raikins, un viņu kādu laiku pēc tam neesot laiduši uz skatuves.
Vispirms rokdarbi man asociējās ar mācību priekšmetu skolā. Ar aplikāciju papīru, šķērēm un līmes zīmuli. Tad mājturībā tie kļuva par tamborēšanu un adīšanu.
Efektīva cīņa ar Covid-19 epidēmiju šobrīd ir visu pasaules valstu viens no pamatjautājumiem, kas būtiski ietekmē kā iedzīvotāju veselību un labklājību, tā arī katras valsts konkurētspēju un ilgtspējīgu attīstību. Apstākļos, kad joprojām nav plaši pieejamu zāļu efektīvai Covid-19 ārstēšanai, vienīgā alternatīva nekontrolētam pārslimošanas procesam ir iespējami plaša iedzīvotāju vakcinācija.
Liela daļa cilvēku attiecības ar sportu veido gadiem ilgi - te sāk sportot, te atkal atmet ar roku, vienā mirklī motivācija ir, nākamajā tā pēkšņi pazūd un nemitīgie solījumi sev, ka no pirmdienas es sākšu sportot (varbūt no nākamās?) un vēl nav laika un vēl jādara citas lietas un tā tālāk un tā joprojām. Kā saņemties sportot regulāri?
Lai gan šogad jauno mācību gadu skolēni uzsāka klātienē, jau septembra pirmajās nedēļās vairākas skolas Covid-19 dēļ atgriezās pie mācībām attālināti, bet citās karantīnā nonāca atsevišķas klases.
Vasara ir visbezrūpīgākais gadalaiks, kāds vien var būt. Baudot karsto laiku, saulainās dienas un priekpilnos vasaras vakarus, malā tiek noliktas dažādas ierastās ikdienas lietas, tai skaitā arī ēšanas paradumi un domas par veselīgu dzīvesveidu.
Galvenais pamatojums 2020.gada pavasarī, kādēļ visiem jāpaliek mājās un jāslēdz uzņēmumi un skolas, bija bažas par veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un plaušu mehāniskās ventilācijas aparātu trūkums. Pasaules ziņu kanālus pārpludināja ainas ar pārpildītām slimnīcām, zārkiem un satraucoši skaitļi par hospitalizētajiem un mirušajiem katrā valstī. Eiropas valstu kopīgs iepirkums neizdevās ražotāju pārsodzes dēļ, tādēļ Latvijā runāja par elpināšanas iekārtu starptautisku aizņemšanos krīzes gadījumā.
Viņš ir klāt! Par sevi deva ziņu jau augustā, bet tagad, kad ceļa malās jau čabinās pirmās nokaltušās lapas un dažas kļavas sāk likt rūžu - viņš ieradies. Rudens.
Lai gan cilvēki vēl naivi cenšas noķert vasaru aiz astes, diemžēl vai par laimi, gada vēsais, pelēkais un aukstais periods tuvojas un nekas cits neatliek kā saldējuma vietā "našķoties" ar ingveru.
Rovana Atkinsona atveidotais Misters Bīns Londonas Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā piedalījās kopā ar Londonas Simfonisko orķestri, atskaņojot mūziku no kinofilmas Chariots of Fire. Misters Bīns uz sintezatora šīs uzstāšanās laikā spēlēja vienu noti. Diplomētais elektroinženieris un populārais komiķis patiesībā itin labi spēlē klavieres, bet pasaules mūzikas vēsturē paliks ar vienu noti, visvairāk tvītiem pasaules mūzikas vēsturē un smaidu.