Trīsdesmit septiņus procentus no finansējuma, ko dod Eiropas Komisijas pieļautā budžeta deficīta atkāpe, Veselības ministrija šogad tērēs veselības aprūpes pakalpojumu pieejamībai. Kopumā tie ir 57,5 miljoni eiro no 154,2 miljoniem eiro. Veselības ministrija arī nosaukusi savas prioritātes šim gadam, kam savukārt izlietos vēl 30 procentus no šī finansējumu, un šīs jomas ir: onkoloģija, sirds asinsvadu slimību programma un psihiatriskā veselība.
Veselības ministra amata kandidātei Ilzei Viņķelei (AP) ir "raiba politiskā biogrāfija", līdz ar to grūti droši prognozēt viņas kā veselības ministres darbību, uzsver Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris.
Viena no četrām lielajām nākamā gada veselības aprūpes prioritātēm būs psihiatrija un cilvēku garīgās veselības jautājumi, sacīja aizejošās valdības veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
Ja nākamgad radīsies kādas tehniskas problēmas, kuru dēļ nebūs iespējams noskaidrot personas apdrošināšanas statusu, valsts veselības aprūpes pakalpojumu šai personai apmaksāts neatkarīgi no tā, vai persona ir vai nav apdrošināta, piektdien žurnālistiem sacīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) direktore Inga Milaševiča.
Lai palielinātu mediķu atalgojumu no nākamā gada 1.janvāra, atrasts viss nākamgad nepieciešamais finansējums 87,5 miljonu eiro apmērā, šodien žurnālistiem apgalvoja aizejošā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).
Nākamgad veselības aprūpes reformas īstenošanai no Eiropas Komisijas Latvijai pieļautās budžeta atkāpes paredzēti papildu 154,2 miljoni eiro, liecina Veselības ministrijas (VM) informatīvais ziņojums par veselības reformas pasākumu īstenošanu 2019.gadā.
Latvijas Slimnīcu biedrība (LSB) 7.decembrī aicinājusi Saeimas politisko spēku frakciju vadītājus uz tikšanos, lai informētu par iespējamo ārkārtas situāciju veselības aprūpes nozarē no nākamā gada 1.janvāra, kad likuma grozījumi paredz ieviest būtiskus mediķu virsstundu darba ierobežojumus, informēja Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.
Vai ik dienu sociālajos tīklos tiek publicēts kāds palīgā sauciens - cilvēkam vajadzīga operācija vai ārsts izraksta zāles, kuras valsts neapmaksā, izmaksas milzīgas un nākas lūgt citu cilvēku palīdzību.
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien atbalstīja ieceri pārdalīt 8,277 miljonus eiro no hronisko pacientu aprūpei plānotā finansējuma veselības aprūpes sistēmas reformu turpināšanai.
Ģimenes ārstu prakšu un primārās aprūpes centru attīstīšanai līdz 2023.gadam būs pieejami 4 476 377 eiro, liecina valdības apstiprinātā kārtība, kādā īstenos Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzfinansētos projektus primārās veselības aprūpes attīstībai.
Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka pirmajā septembra nedēļā brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas ir veikuši jau 193 iedzīvotāji vairāk nekā 22 tūkstošu eiro apmērā. Aptuveni 40 % iedzīvotāju veselības apdrošināšanas iemaksas veikuši ne tikai par šo, bet jau arī par 2019. gadu.
No septembra ilgstoši veselības aprūpes kārtību regulējošos noteikumus "Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība" aizstājusi jaunā Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība.
Personas, kuras neveic sociālās iemaksas, bet vēlas saņemt valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, valsts budžetā brīvprātīgo iemaksu veidā varētu samaksāt ap 7 miljonus eiro, šodien žurnālistiem pieļāva veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
Ministru kabineta komiteja pirmdien bez būtiskiem iebildumiem izskatīšanai valdībā nolēma virzīt noteikumu projektu "Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība", kas paredz veikt virkni būtisku izmaiņu.
Veselības ministrija (VM) vēlas pārdalīt 8,277 miljonus eiro no hronisko pacientu aprūpei plānotā finansējuma, liecina valdība iesniegtais informatīvais ziņojums.
Apspriežot jauno Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtību, Veselības ministrijai izteikti vairāk nekā simts priekšlikumi un iebildes. Veselības ministrija ņēmusi vērā mazāk nekā ceturto daļu priekšlikumu, bet nav atbalstījusi nevienu no ieteikumiem, kuru ieviešanai nepieciešami papildu līdzekļi no valsts budžeta.
Šogad divām jaunām valsts veselības aprūpes programmām - sirds un asinsvadu slimību profilaksei, kā arī hronisku pacientu aprūpei slimnīcās - atvēlēs 4,7 miljonus eiro, šodien preses konferencē sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).