Veselība

22.nov 2021
2021.-2022.gada sezonā ir sagaidāms zemāks iedzīvotāju dabiskās imunitātes līmenis pret gripu, pauž Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
22.nov 2021
Uztura speciālisti nosaukuši piecus brokastu veidus, kas vājina mūsu imūnsistēmu.
21.nov 2021
Joda trūkums organismā ir aktuāla 21.gadsimta problēma, kuru var viegli risināt, ieviešot izmaiņas savā ēdienkartē.
21.nov 2021
Kad organisms sāk novecot, tam ir īpašas prasības, lai uzturētu imunitāti un visas orgānu sistēmas iespējami labi pildītu savas funkcijas, jo īpaši pandēmijas laikā, kad savas pozīcijas cenšas noturēt arī ikgadējie rudens un ziemas sezonas vīrusi.
21.nov 2021
Dažkārt tad, kad ir paaugstināta temperatūra, uzreiz ķeramies pie dažādām temperatūru “nodzenošām” jeb mazinošām metodēm ar domu, ka tādā veidā pēc iespējas ātrāk izdosies izveseļoties. Kādu temperatūru nav ieteicams mazināt un kā rīkoties paaugstinātas temperatūras gadījumā, skaidro farmaceite Zane Melberga.
21.nov 2021
Lai mazinātu cigarešu smēķēšanas izraisīto nāves gadījumu skaitu, nozares vadošie zinātnieki un ārsti kopīgā vēstulē aicina Pasaules Veselības Organizāciju (PVO) pārskatīt līdzšinējo politiku smēķēšanas apkarošanas un mazināšanas jomā atbilstoši jaunākajiem zinātnes un medicīnas atklājumiem.
20.nov 2021
Rudenī plašā klāstā pieejami visdažādākie augļi un dārzeņi, kas bagāti ar vitamīniem un minerālvielām. Farmaceite Līga Cīrule iesaka veselīga kokteiļa recepti!
20.nov 2021
Ir izdomāti neskaitāmi triki, kā atbrīvoties no žagām, sākot no elpas aizturēšanas līdz pat cukura ēšanai. Bet, kas palīdz vislabāk? Apkopojām populārākos un efektīvākos veidus, kā atbrīvoties no žagām.
19.nov 2021
Krievijas uztura speciāliste Aļona Stepanova norādīja, ka banāni ir veselīgs produkts, taču ir gadījumi, kad tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselibai, vēsta RIA Novosti.
19.nov 2021
Neskatoties uz to, ka visu horoskopa zīmju pārstāvji ir pakļauti dažādām kaitēm, ir četras zodiaka zīmes, kurām ir laba veselība un iespēja nodzīvot ilgāk. Viņi var ilgstoši saglabāt savu jaunību un dzīves sparu, raksta "rsute.ru".
19.nov 2021
Pret dažādām veselības problēmām var palīdzēt ne tikai medikamenti, bet arī produkti, kurus var atrast virtuvē. Atsevišķiem pārtikas produktiem, garšvielām piemīt daudz labas īpašības, kas var palīdzēt cīņā ar sliktu pašsajūtu.
18.nov 2021
Kafija kapsulās, kuras ievieto kafiju automātos, sava ērtā pielietojuma un uzglabāšanas dēļ kļuva ļoti populāras. Tomēr šāda kafijas malkošana var būt bīstama, raksta "SciencePost".
18.nov 2021
Saskaņā ar "Johns Hopkins Medicine" slimnīcu Amerikā, pārāk ilga gulēšana rada vairāku nopietnu slimību attīstības risku, raksta "Independent".
18.nov 2021
Sociālajā vietnē TikTok kāda sieviete dalījusies ar video, kurā atklāj, ka pēc pamošanās viņas nāsis iekšpusē kļuvušas melnas. Ārsts paskaidroja, ka tas ir aromātisko sveču dēļ, raksta "The Sun".
18.nov 2021
Imunologs Andrejs Produesa norādījis, ka pētersīļu ēšana var būt bīstama, jo tā ir saistīta ar paaugstinātu trombozes risku, raksta "MedikForum".
16.nov 2021
Zobu sāpēs ir ļoti nepatīkamas. Tās pārsteidz nesagatavotu un var sabojāt dienu. Ko darīt brīdī, kad pēkšņi iesāpas zobs un nevarat tikt pie ārsta? Izlasiet!
14.nov 2021
Britu narkologi apgalvo, ka paģiras pēc degvīna dzeršanas ir daudz vieglākas nekā pēc viskija, ruma un pat vīna lietošanas, raksta "golos.ua".
14.nov 2021
Piena lietošana uzturā laktozes nepanesības gadījumā var izraisīt ne tikai diskomforta sajūtu vēderā, bet arī sejas ādas novecošanos, brīdina plastikas ķirurģe Lija Gavašeli. Tā raksta RIA Novosti.
13.nov 2021
Bieži dzirdēts par B, C un D vitamīnu, dzelzs un pat joda nozīmi bērnu attīstībā, taču retāk runā par cinka un selēna lomu uztura sabalansēšanā. Skaidrs, ka sabalansēts uzturs ir pamats bērna veselīgai attīstībai. Taču, kā atklāj sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina, sevišķa nozīme imunitātes veidošanā ir tieši cinkam un selēnam.
13.nov 2021
Gastroenteroloģe Natālija Gronska iesaka nelietot kefīru pēc pulksten 22.00, raksta "MedikForum".