Veselība

25.apr 2022
Vērtējot sociālajos tīklos pavadītā laika daudzumu, 26% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka sociālo mediju vidē uzturas pārmērīgi ilgi, 51% tur pavada samērīgi daudz laika, 8% sociālos tīklos izmanto pārāk maz, bet 15% konkrētu viedokli sniegt nevarēja, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa datos, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju SKDS.
24.apr 2022
Ājurvēdas speciāliste, vēdiskā astroloģe, jogas pasniedzēja Linda Zariņa kanāla TV24 raidījumā "La Dolce Vita. Ēd vesels!" pastāstījusi, kāpēc medu nedrīkst ēst svaigu.
24.apr 2022
Veselības eksperts un ķīmiķis doktors Tims Bonds dalījies ar padomu, kā aizmigt piecu minūšu laikā, ziņo "The Mirror".
23.apr 2022
Lai gan uzkodas vakarā un naktī parasti nav labvēlīgs ieradums, tiem, kas no tā nevar atturēties eksperti iesaka izvēlēties biezpienu, raksta "The Sun".
23.apr 2022
Kā atklāj ārste Sāra Kaijata (Sara Kayat), kafijas sastāvdaļas var pazemināt dzelzs līmeni organismā, kas var veicināt matu izkrišanu, raksta "The Sun".
23.apr 2022
Kā stāsta kardioloģe Anna Koreņeviča, daudziem cilvēkiem ir liels pārsteigums, ka sirds veselību var negatīvi ietekmēt saldumu ēšana.
22.apr 2022
Ģimenes ārste Gundega Skruze-Janava mikroblogošanas vietnē Twitter vērsusies pie sekotājiem ar nopietnu lūgumu.
22.apr 2022
Nu jau kādu laiku vairs neuztveru migrēnu kā ienaidnieci, kā kaut ko svešu un baisu. Tā ir daļa manas esības, veids, kā organisms reaģē uz iekšienē un ārienē notiekošo, kā funkcionē manas smadzenes. Tā esmu es! Nonākusi līdz šādam secinājumam, sāku meklēt veidus, kā attiekties pret sevi ar lielāku pieņemšanu, mīlestību un laipnību. Vismaz man, Dagnijai, tas bija viens no pirmajiem un svarīgākajiem soļiem ceļā uz mazāk sāpīgāku un harmoniskāku dzīvi.
20.apr 2022
Pagājušajā nedēļā gripas intensitāte Latvijā palielinājusies, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.
20.apr 2022
Dažādi speciālisti izceļ, ka alkohola lietošanai ir negatīva ietekme. Alkohols atstāj sliktu iespaidu uz veselību. Izrādās, ka atsevišķi dzērieni var būt kaitīgāki par citiem, vēsta "Eat This, Not That".
19.apr 2022
Britu uztura speciāliste Signe Svanfelde nosaukusi četrus labākos pārtikas produktus, kas varot palīdzēt palielināt D vitamīna uzņemšanu, raksta "The Mirror".
18.apr 2022
Anglijas Nacionālais veselības un klīniskās izcilības institūts (NICE) izstrādājis jaunas vadlīnijas veselības nozarē. Tajās aprakstīts, kā vidukļa apkārtmērs var ietekmēt vispārējo veselības stāvokli, ziņo BBC.
17.apr 2022
Gan cinks, gan selēns ir mikroelementi un tie organismā nepieciešami pavisam nelielā daudzumā. Salīdzinoši – ja magniju droši varam lietot 300- 400 mg dienā, tad cinka dienas deva ir vien daži grami, bet selēns dienas devu mēra miligramos atgādina farmaceits Vadims Brižaņs un kopā ar ārsti internisti, ortomolekulārās medicīnas speciālisti Antru Briedi atklāj būtiskāko šo mikroelementu funkcijās.
17.apr 2022
PSKUS Latvijas kardioloģijas centra Ambulatorās un diagnostikas nodaļas vadītāja Iveta Mintāle kanāla TV24 raidījumā "Dr. Apinis" skaidroja ikdienas kustību ietekmi uz holesterīnu
17.apr 2022
Zinātnieki mudina cilvēkus katru dienu izdzert sešas līdz astoņas glāzes ūdens, lai novērstu sirds mazspējas risku, raksta "The Sun".
17.apr 2022
Uztura speciāliste Treisija Reije atklājusi, ka pieņēmums, ka svaigi dārzeņi ir veselīgāki par pagatavotiem, patiesībā ir mīts, raksta "The Mirror".
16.apr 2022
Šo augu bieži dēvē par "dabisku pretsāpju līdzekli", jo tas palīdz samazināt hronisku slimību, piemēram, sirds un asinsvadu slimību, diabēta un pat demences risku, raksta Glavred, atsaucoties uz jauniem zinātnieku pētījumiem.
16.apr 2022
Kognitīvo spēju samazināšanās ir daļa no dabiskā novecošanās procesa. Tomēr atmiņas problēmas var liecināt par viegliem kognitīviem traucējumiem (MCI), kas vēlāk var izraisīt demenci. Saskaņā ar Mayo klīniku, tādas lietas kā izvairīšanās no pārmērīgas alkohola lietošanas, regulāras fiziskās aktivitātes un labs miegs palīdz uzturēt smadzenes veselību. Tomēr nesen veikts pētījums atklāja, ka populārs medikamentu veids var palielināt risku, kas saistīts ar smadzeņu problēmām, vēsta MedikForum.
15.apr 2022
Olas ir ne tikai izcils olbaltumvielu, aminoskābju, antioksidantu un veselīgo tauku avots, bet var arī būtiski uzlabot veselību. Uzziniet, kādu labumu veselībai sniedz olas!
14.apr 2022
Dietoloģe Britānija Duna norāda, ka ēdieni, kuros ir augsts proteīna līmenis, palīdz nomākt izsalkumu un paildzina sāta sajūtu. Kamēr klasiskākais olbaltumvielu avots brokastīs ir olas, "The Sun" nosaucis sešus produktus brokastu ēdienkartes dažādošanai.