Veselība

8.jan 2019
Vēsajā periodā iesnas ir ļoti bieža parādība, tādēļ reizēm sākam tās uztvert kā pašsaprotamas. Tomēr tā darīt nevajadzētu, jo tās var pāraugt hroniskās iesnās, kas var ievērojami ietekmēt gan pašsajūtu, gan dzīves kvalitāti un veselību. Kā izvairīties no hronisko iesnu riska un kā šo problēmu risināt, ja tomēr sanācis saslimt, konsultē otorinolaringologs Valdis Miglāns un farmaceite Zanda Ozoliņa.
8.jan 2019
Ārsts un profesors Anatolijs Danilāns žurnālistei Lindai Vesatei izdevumā "OK!" atklāj, ka Latvijā tikai 3-5% iedzīvotāju ir noskaņoti pareizi rūpēties par savu veselību.
7.jan 2019
Nav noslēpums, ka veselības profilaktiskās pārbaudes var aiztaupīt mums daudz rūpju, jo savlaicīga veselības problēmu atklāšana un ārstēšana ir daudz efektīvāka nekā tad, ja hroniskas kaites ir ielaistas. Tādēļ pret savu veselību jāizturas vērīgi. Tomēr arī otra galējība – nepamatotas un pārāk biežas pārbaudes – nav labs risinājums. Kā zināt, cik bieži un kādas pārbaudes veikt, lai uzturētu kārtībā veselību? Konsultē BENU Aptiekas piesaistītais eksperts ģimenes ārsts Pauls Princis un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
3.jan 2019
Cilvēkiem, kurus darbā terorizē un apceļ, ir paaugstināts sirds un asinsvadu slimību risks – šo sadzīviskā līmenī jau zināmo faktu apstiprina vērienīgs pētījums, kas veikts Kopenhāgenas universitātē.
2.jan 2019
Sliktas miega kvalitātes saistība ar lieko svaru zināma jau sen, bet tikai pirms neilga laika atklāts, ka arī apgaismojums guļamtelpā būtiski ietekmē gulētāja insulīna līmeni un vielmaiņu, informē BestLife.
2.jan 2019
Mazuļa ienākšana ģimenē ir ļoti īpašs notikums, kas izmaina līdzšinējo dzīves kārtību un rada daudz priecīgu emociju un izaicinājumu vienlaikus. Tādēļ BENU Aptieka ir apkopojusi ieteikumus jaunajām ģimenēm, kas jāņem vērā šajā svarīgajā brīdī – ģimenē ienākot bērniņam. Ar noderīgiem padomiem un savu pieredzi dalās BENU Aptiekas piesaistītā eksperte Rīgas Dzemdību nama neonatoloģe Ilona Gulbe un BENU Aptiekas farmaceita asistente Vita Gaile.
2.jan 2019
Latvijas Ārstu biedrība uzskata, ka nav iespējams no 2019. gada 1.janvāra ieviest veselības aprūpes finansēšanas kārtību, sadalot iedzīvotājus divās grupās, balstoties uz sociālā nodokļa izmaksu.
1.jan 2019
Lai labāk paturētu prātā būtiskas lietas, tās ieteicams uzzīmēt.
29.dec 2018
Tā kā veselības aprūpes nozarei klājies šogad, nav noticis vēl nekad iepriekš. Neraugoties uz būtisku papildu finansējumu veselības nozarē, atklājies, ka nauda neatrisina visas problēmas, un, tā kā veselības aprūpē tās krājušās daudzus gadus, tieši šogad «naudas maiss» starp nebūšanām iesprūdis.
26.dec 2018
Šefpavārs Normunds Baranovskis piedāvā savas bērnības iecienītākos ēdienus veselīgākās variācijās. Tie iederēsies gan ikdienas, gan svētku galdā un ir viegli pagatavojami.
25.dec 2018
Ziema ir tas periods, kad krasi mainās mūsu ēdienkarte, arī laikapstākļi kļūst bargāki un ietekmē gan mūsu veselību un pašsajūtu, gan noskaņojumu. Šis apstākļu kopums ir īsts pārbaudījums mūsu imunitātei. Kā saglabāt stipru veselību un labu pašsajūtu ziemas mēnešos? Kuri vitamīni un mikroelementi ir tie, kuru trūkumu ziemā izjūtam visvairāk? Un ko darīt, lai savlaicīgi papildinātu sava organisma vitamīnu krājumus? Konsultē farmaceite Zanda Ozoliņa.
24.dec 2018
Šokolāde ir ne vien garšīga, bet arī labvēlīgi ietekmē mūsu veselību. Jo sevišķi, ja runa ir par tumšo šokolādi. Bagāta ar vērtīgām uzturvielām, antioksidantiem, spēj sniegt enerģiju, uzlabot garastāvokli un pat remdēt klepu.
23.dec 2018
Cilvēks, kurš nekad nav saskāries ar rīšanas grūtībām, neiedziļinās ēdiena uzņemšanas niansēs, dažkārt arī grēko, ēzdams steigā, kaut kur skrienot vai, gluži otrādi, guļot pie televizora. Viņam pat neienāk prātā, ka rīšana ir diezgan komplicēts process, kura norisi kontrolē daudzi muskuļi un nervi. Rīšanas traucējumi, ko medicīnas valodā sauc par disfāgiju, var izpausties jebkurā procesa posmā no pārtikas sakošļāšanas mutē līdz tās nokļūšanai kuņģī. Eiropā no disfāgijas cieš aptuveni 2,5 miljoni cilvēku.
23.dec 2018
Svētku laikā nevar iztikt bez svaigi ceptu pīrāgu smaržas un bagātīgi klātiem galdiem. Taču reizēm, it īpaši ilgajā brīvdienu maratonā, sanāk aizmirst par veselīgu uzturu, kas ir īpaši svarīgs tieši cilvēkiem ar cukura diabētu. Tāpēc uztura speciāliste Liene Sondore un Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas diabēta aprūpes māsa Jana Jaņeviča ir sagatavojušas padomus, kas palīdzēs svētku laiku aizvadīt priecīgi un veselīgi.
20.dec 2018
Sāpes sirdī – šī sajūta var būt ļoti biedējoša un piemeklēt ikvienu no mums. Iemesli šādām sāpēm var būt dažādi. Kā atpazīt bīstamās situācijas un kā savlaicīgi parūpēties par savu veselību, lai no sirds sāpēm izvairītos? Kas ir stenokardija un kā to ārstēt? Par šiem būtiskajiem sirds veselības jautājumiem konsultē P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra kardiologs ANDRIS SKRIDE un BENU Aptiekas vadītāja, farmaceite BAIBA DUNCĪTE.
19.dec 2018
Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) joprojām stingri iestājas pret valsts veselības apdrošināšanas ieviešanu, ar kuru no nākamā gada Latvijā visi veselības aprūpes pakalpojumi pienāksies tikai apdrošinātām personām, uzsvēra asociācijas prezidente Sarmīte Veide (LRA).
19.dec 2018
Pārbaudot deviņas ārstniecības iestādes, kurās tiek sniegta diennakts stacionārā psihoneiroloģiskā veselības aprūpe, Veselības inspekcija (VI) secinājusi, ka psihiatriskās palīdzības organizācijā nepieciešamas būtiskas pārmaiņas.
19.dec 2018
Aizvadītā mēneša laikā Valsts Apdegumu centrā nogādāti 8 cilvēki ar roku un kāju apsaldējumiem. Neviens no viņiem nav bezpajumtnieks.
15.dec 2018
Viena sauļošanās sesija solārijā melanomas attīstības risku palielina par 20%, aplēsuši Veselības inspekcijas (VI) speciālisti.
15.dec 2018
Šim pārim abiem ir gēns neārstējam stāvoklim, kas nozīmē, ka viņu bērniem ir 1 no 4 iespējamībām, ka viņi mirs jau agrā bērnībā.