Tirgotāji: Pēc nodokļu celšanas dažas limonādes Latvijā kļūs pat četrreiz dārgākas

 
©f64

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padome neatbalstīs Saeimas Budžeta komisijā sagatavotos grozījumus par akcīzes nodokli cukurotajiem dzērieniem, kas paredz vairākkārtīgu nodokļa celšanu. Diferencējot nodokļa likmi pēc cukura daudzuma dzērienā, daļai no dzērieniem tā pieaugs pat četras reizes- norāda uzņēmēji.

Izstrādātie grozījumi, ko Saeimas Budžeta komisija virza jau uz otro lasījumu paredz, ka no nākamā gada 1.jūlija bezalkoholiskajiem dzērieniem, kuru pagatavošanā izmantots cukurs, akcīzes nodoklis tiks aprēķināts ņemot vērā tā daudzumu, tostarp dzērieniem ar cukura saturu līdz pieciem gramiem uz 100 mililitriem būs jāmaksā 7,4 eiro (par 100 litriem), ar daudzumu no pieciem līdz astoņiem gramiem - 10 eiro (par 100 litriem), bet vislielākais akcīzes nodokļa pieaugums būs tiem dzērieniem, kuru saturā cukura daudzums pārsniegs astoņus gramus uz 100 mililitriem - 30 eiro (par 100 litriem). Likuma grozījumi neparedz akcīzes nodokļa paaugstināšanu dzērieniem, kuru saldināšanai izmantoti citi saldinātāji, nevis cukurs.

“Lai arī mērķis sekmēt iedzīvotāju veselīga dzīvesveidu ir atbalstāma iniciatīva, šādi lēmumi ir konstruktīvi jāpārrunā ar nozarē strādājošajiem uzņēmumiem. Paredzams, ka vislielākie cietēji būs mazie ražotāji, kuri piedāvā, piemēram, dažādu ogu un augļu sīrupus, kā arī nišas produktus,” saka LTRK prezidents Aigars Rostovskis, piebilstot, ka veselīga dzīvesveida veicināšanu varētu sekmēt arī citos veidos, neradot papildu nodokļu slogu, bet gan stāstot un mācot sabiedrībai par konkrētu pārtikas produktu ietekmi uz cilvēka veselību.

LTRK aicina jebkādas nodokļu izmaiņas skatīt kontekstā ar solīto nodokļu sistēmas revīziju, ko iecerēts veikt tuvākā gada laikā