Veselība

2.nov 2019
Kad ap sirdi ir ļoti bēdīgi, iztēlojies savas skumjas kā atsevišķu personu un īpašības, kādas tai piemīt, – tad kļūs vieglāk, iesaka Today.
1.nov 2019
Viens no produktiem, kas vislabāk samazina apetīti, ir kafija. Taču tas nebūt nav vienīgais veids, kā samazināt kāri pēc ēdiena.
31.okt 2019
Ja vasarā esi labi atpūties, rūpējies par saprātīgu kustību daudzumu, ceļojis, baudījis dabu un ar prieku darbojies dārzā, tad neatkarīgi no gadu skaita tev vajadzētu būt maksimāli labā formā un arī viens no pēdējiem sezonas darbiem dārzā, rudens lapu grābšana, sokas viegli, nejūtot diskomfortu locītavās. Ja tas tomēr jūtams, pēdējais laiks kaut ko darīt locītavu veselības labā.
30.okt 2019
Tuvojoties gripas sezonai, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti aicina cilvēkus, kuriem gripas sezonā – tuvāko mēnešu laikā, ieskaitot nākamā gada pirmos ziemas mēnešus – paredzēta ķirurģiska operācija slimnīcā, plānots veikt kādas ārstnieciskas manipulācijas ārstniecības iestādēs, plānota vizīte poliklīnikā pie ārsta speciālista vai arī paredzēts apmeklēt ģimenes ārstu, pirms tam potēties pret gripu.
30.okt 2019
Depresija visbiežāk piemeklē cilvēkus vecumā no 55 līdz 63 gadiem, liecina Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokļa pašvērtējuma un profilakses tendenču mērītājs «Mana aptieka & Apotheka Veselības indekss», sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS aptaujājot 1009 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 75 gadiem.
28.okt 2019
Mār­rut­kus iz­man­to, lai uz­la­bo­tu ape­tī­ti, nor­ma­li­zē­tu gre­mo­ša­nas trak­ta dar­bī­bu, mārrutki palīdz arī tad, ja no­māc zo­bu sā­pes. Izrādās, ka mārrutka dziednieciskās spējas ar to vien nebeidzas.
27.okt 2019
Spāņu dietologi un mediķi uzskata, ka apgalvojumus, ka ēst var visu tikai mazās devās, ir aplams, raksta "La Vanguardia".
26.okt 2019
Jauna zobu suka nepieciešama ik pēc 3–4 mēnešiem, lai gan vairāk nekā 40% cilvēku neatceras to laikus nomainīt, un tas var kaitēt mutes veselībai.
26.okt 2019
Optimālu cilvēka organisma darbību veido daudzu savstarpēji saistītu faktoru kopums, ko ietekmē gan organisma iekšējie procesi un iedzimtība, gan arī ārējie faktori - uzturs, fiziskās aktivitātes, miegs, stresa līmenis un daudzi citi. Cilvēka organismā liela nozīme ir arī tādām minerālvielām kā cinks, selēns un kālijs, par kurām bieži vien tiek piemirsts. Par šo minerālvielu lomu un produktiem, ar kuru palīdzību tos var uzņemt, stāsta farmaceite Ilze Priedniece.
26.okt 2019
Mango ir atzīts par labāko augli, kas palīdzēs samazināt sāpes kuņģī un vēderā, raksta "telegraf.com.ua".
26.okt 2019
Dietologi uzsver, ka veselības stāvokļa dēļ ne visi cilvēki var ēst gaļu, raksta "7mednews.ru".
24.okt 2019
Alveja ir gandrīz kā mājas aptieciņa un spa salons vienā augā. Tās pārsteidzošās īpašības palīdz ādai, matiem, zobiem un daudz kam vēl. Ieskatīsimies, kā alveja spēj mums palīdzēt justies un izskatīties labāk.
23.okt 2019
Laika apstākļi paši par sevi neizraisa slimības, bet tie darbojas kā provocējošs faktors. Vēls rudens un tam sekojošā ziema nereti ir grūts periods tiem, kuri cieš no sirds un asinsvadu problēmām, tādēļ īpaši jāievēro vairāki veselīga dzīvesveida noteikumi, lai varētu labi justies neatkarīgi no gadalaika.
23.okt 2019
Veselības nozares budžets attiecībā pret iekšzemes kopproduktu (IKP) nākamgad būs mazāks nekā šogad, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē atzina veselības ministre Ilze Viņķele.
22.okt 2019
Ar Dr. Puriņa privātklīniku varētu arī neiepazīstināt, jo neiroķirurgu Puriņu dinastija ir plaši pazīstama un augstu vērtēta gan starp pacientiem, gan kolēģiem. Tomēr ir vērts pavēstīt, ka pēc daudzu gadu darba ārzemēs Latvijā ir atgriezies Ilmāra Puriņa mazdēls, Jura Puriņa dēls Kārlis Puriņš, lai veidotu savu dzīvi šeit un palīdzētu atlabt Latvijas iedzīvotājiem. Intervija ar neiroķirurgu, medicīnas zinātņu doktoru, Dr. Puriņa privātklīnikas vadītāju Kārli Puriņu.
21.okt 2019
Par veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti un kontroli atbildīgās valsts iestādes kopā ar Veselības ministriju pārbaudīja 26 krūts izmeklējuma jeb mamogrāfijas veicējus, atklājot virkni problēmu. Tiesa, tādi pārkāpumi, lai kāda ārstniecības iestāde būtu jāslēdz, netika atklāti, taču, izvērtējot pārbaužu rezultātus, izstrādāts plāns uz vairākām lappusēm, lai mamogrāfijas izmeklējumu padarītu pieejamāku, kvalitatīvāku un saprotamāku arī pacientiem. Veselības ministre Ilze Viņķele, secinot, ka sievietēm ir tiesības saņemt kvalitatīvu krūts izmeklējumu, pieļauj, ka nākamgad līgums par mamogrāfijas pakalpojumu sniegšanu tiks slēgts ar mazāku pretendentu skaitu.
21.okt 2019
Rudens ir laiks, kad īpaši pievēršam uzmanību savai imūnsistēmai. Viens no senākajiem un dabiskākajiem palīgiem parasti ir ķiploks. Ikviens, kurš ir izmantojis sabiedrisko transportu rudens sezonā zina, ka rīta ķiploku ēdāji tajā ir sajūtami jau pa gabalu. Lai specifiskās smakas dēļ nebūtu jāatsakās no veselīgā ķiploka, Lifehacks ienira interneta dzīlēs, meklējot veidus, kā cīnīties ar ķiploku smaku bez zobu tīrīšanas līdzekļiem.
20.okt 2019
Lai gan vielmaiņa ar vecumu kļūst lēnāka, speciālisti ir pārliecināti - ir noteikumi, kurus ievērojot, var saglabāt labu figūru vienmēr, raksta "newsyou.info".
19.okt 2019
Uz šo jautājumu nav nemaz tik vienkārši atbildēt, lai gan autoritatīvas medicīniskas organizācijas un eksperti bieži iesaka ēst sarkano gaļu mazāk, secina Associated Press.
19.okt 2019
Nemaz nav vajadzīgs augstas intensitātes fiziskais treniņš, lai uzlabotos miega kvalitāte, jo pietiek ar ilgāku pastaigu, īpaši sievietēm, vēsta Medical Daily.