Ukraina ir gatava izskatīt jautājumu par Rietumu karaspēka izvietošanu savā teritorijā kā drošības garantu, paziņojis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, raksta “dialog.ua”.
Ukraina aktīvi izdara spiedienu uz Rietumiem, aicinot to uzņemt NATO apmaiņā pret ātru kara izbeigšanu, tomēr šķiet, ka alianses durvju aizvēršana Kijivai būs lielākā piekāpšanās apmaiņā pret mieru, raksta izdevums “The Hill”.
Bijusī Vācijas kanclere Angela Merkele BBC sacīja, ka gāzes darījumi, ko viņa noslēdza ar Krieviju, bija paredzēti, lai palīdzētu Vācijas firmām un saglabātu mieru ar Maskavu.
Bijušais NATO komandieris prognozējis iespējamo kara iznākumu, saskaņā ar kuru 80% Ukrainas saglabās resursus, iedzīvotājus un pēc tam kļūs par dalībvalsti NATO un ES, raksta “dialog.ua”.
Vairākas amatpersonas uzskata, ka Ukrainai trūkst personāla, ieroču un Rietumu atbalsta, lai atgūtu visu Krievijas sagrābto teritoriju, raksta “Financial Times”.
Ukrainas žurnālists Vitālijs Portņikovs atbildēja uz jautājumu, cik liela ir iespējamība, ka Ukraina tiks uzņemta NATO vēl pirms kara beigām, raksta "dialog.ua".
Mazāk nekā ceturtā daļa ukraiņu ir gatavi samierināties ar okupēto teritoriju zaudēšanu, lai pievienotos NATO un Eiropas Savienībai - tā liecina maijā veiktās Eiropadomes Ārlietu padomes publicētās socioloģiskās aptaujas rezultāti, raksta unian.net.
Amerikāņu vēsturnieks, Jēlas universitātes profesors Timotijs Snaiders,
uzskata, ka cilvēkiem ir jāsaprot, ka Ukraina var iestāties gan ES, gan aliansē, vēl pirms atkaro katru savas teritorijas kvadrātkilometru, viņš norādīja ekskluzīvā intervijā laikrakstam The Telegraph.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins pēc NATO samita Viļņā turpina uzstāt, ka joprojām uzskata Ukrainas dalību aliansē par draudu Krievijai. Somijas un Zviedrijas dalība Ziemeļatlantijas aliansē Kremli netraucē, ziņo unian.net.
NATO dalībnieki pirmdien vienojās par reģionālajiem plāniem, kuros sīki aprakstīts, kā alianse reaģēs uz iespējamo Krievijas iebrukumu. Iepriekš šo plānu apstiprināšanu kavēja Turcija, ziņo Reuters.