Latvijas mājsaimniecības pārtikas un bezalkoholisko dzērienu iegādei pērn tērējušas 17,8% no kopējiem izdevumiem, kas ir augstāks līmenis nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina ES statistikas pārvaldes "Eurostat" pirmdien publicētie dati par 27 bloka dalībvalstīm.
Latvijā deviņos ciemos ar oficiāli noteiktām robežām šā gada sākumā nebija pastāvīgo iedzīvotāju, savukārt vairāk nekā 400 to bija mazāk par 50, pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē (CSP), kas pirmo reizi publicējusi datus par blīvi apdzīvotām teritorijām Latvijā.
Arī šogad turpinājusi augt naudas summa, ko iedzīvotāji uzskata par "normālai dzīvei" nepieciešamu, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.
Latvieši visbiežāk apģērbu iegādājas lielajās apģērbu ķēdēs, kurām iepirkšanās popularitātes ziņā seko multizīmolu un mazlietotu apģērbu veikali, liecina Vācijas modes mazumtirgotāja "Van Graaf" un tirgus izpētes kompānijas "Norstat" kopīgi veiktais pētījums "Cik stilīgi ir latvieši?".
Latvijā pērn bijis trešais augstākais ceļu satiksmes negadījumu upuru skaits Eiropas Savienībā (ES), rēķinot uz miljonu iedzīvotāju, liecina Eiropas transporta drošības padomes dati par 2018.gadu.
Ik dienu Latvijā tiek izdarītas vidēji sešas zādzības mājokļos. Viena ceturtdaļa no zādzībām (25%) notiek tieši neaizslēgto durvju dēļ. Valsts Policijas šonedēļ izplatīja informāciju par situāciju Valmierā, kur kāda desmitgadīga meitene savā dzīvoklī pamanīja piedzērušos svešinieku, kas, neaizslēgto durvju dēļ, bija ienācis mājā un sācis uzdzīvot, radot bērnam pamatīgu izbīli. Tādēļ Gjensidige Latvija atgādina iedzīvotājiem, ka mājokļa durvīm vienmēr ir jābūt aizslēgtām un aicina vecākus rūpīgi pārrunāt ar bērniem drošības noteikumus, atrodoties mājās vieniem.
Latvijā šogad otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis krietni straujāks iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina trešdien publiskotie ES statistikas pārvaldes "Eurostat" sākotnējie dati, kas apkopoti par 21 bloka zemi.
Latvijā arvien vairāk trūkst darbaspēka, vienlaikus liela daļa nodarbināto, īpaši ar zemāku ienākumu līmeni, baidās zaudēt esošo darbu slimības dēļ. 39% Latvijas iedzīvotāju darbspējīgā vecumā - no 25 līdz 60 gadiem norāda, ka Latvijā strādājošais nevar atļauties slimot, jo baidās pazaudēt darbu, liecina Biofarmaceitisko zāļu ražotāju asociācijas Latvija? (BRAL) veiktā aptauja.
Katrs astotais jaunietis Latvijā stresu mēdz “apēst”, ēdot par daudz un pat nekontrolēti, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Veselības indeksa rezultāti rāda, ka tendence pārēsties uztraukuma laikā piemīt 12% respondentu vecumā no 18 līdz 24 gadiem.
Šogad sešos mēnešos Valsts policija (VP) pieņēmusi 373 lēmumus par varmākas nošķiršanu ģimenēs, kas ir mazāk nekā pērn, kad par līdzīgiem gadījumiem policija bija pieņēmusi 416 lēmumus, informē VP.
Aizvadītajā diennaktī uz Latvijas ceļiem pieķerti 277 transportlīdzekļu vadītāji, kas pārkāpuši atļauto braukšanas ātrumu, liecina Valsts policijas (VP) apkopotā statistika.
Latvijā 58% iedzīvotāju, iegādājoties preces, kopumā ir svarīgi, lai preču iepakojums būtu videi draudzīgs un pārstrādājams, liecina atkritumu apsaimniekotāja "Latvijas Zaļais punkts" un pētījuma centra SKDS aptauja.
Noslēgusies ikgadējā aptauja par Rīgas iedzīvotāju apmierinātību ar pašvaldības paveiktajiem darbiem un pilsētā notiekošajiem procesiem. Šāda aptauja tiek veikta kopš 2007.gada, līdz ar to ir iespēja gan saturiski analizēt iedzīvotāju viedokli, gan arī redzēt tā izmaiņu dinamiku gadu griezumā. Pētījumā galvenokārt analizēta rīdzinieku attieksme kontekstā ar Rīgas attīstības programmā definētajiem ilgtermiņa mērķiem un līdz 2020.gadam sasniedzamajiem rādītājiem.
Visaktīvāk lielveikalus jeb supermārketus Latvijā ikdienā apmeklē Latgales iedzīvotāji (79,2%). Tai pat laikā vairums Latvijas iedzīvotāju jeb 72,5% savus ikdienas pirkumus veic lielveikalos jeb supermārketos.
Latvijā 81,9% iedzīvotāju parasti ēd brokastis, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījums par 2018.gadu.
Latvijā vien ap 7% iedzīvotāju neiepērkas un nekad nav iepirkušies interneta veikalos, secināts SEB bankas veiktajā aptaujā par tiešsaistes iepirkšanās pieredzi un paradumiem*. 39% iedzīvotāju pirkumus internetā veic vismaz dažas reizes gadā, 29% – reizi dažos mēnešos, savukārt regulāri internetā iepērkas 10% iedzīvotāju. Visbiežāk iedzīvotāji interneta veikalos iegādājas sadzīves tehniku un elektroniku (53%), savukārt vismazāk – pārtikas preces (7%).