Nebūtiski pieaudzis Rīgas lidostā apkalpoto pasažieru skaits

© Alise Šulca / F64

Rīgas lidostā šogad pirmajā pusgadā apkalpoti 3,2 miljoni pasažieru, kas ir par 4% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, aģentūru LETA informēja Rīgas lidostā.

Šogad pirmajā pusgadā lidostā apkalpoti kopumā 29 500 lidojumu, kas, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ir pieaugums par 2%.

Jūnijā Rīgas lidostā apkalpoti 667 000 pasažieru, kas ir par 5% vairāk nekā pērn jūnijā.

Lidostā norāda, ka Rīgas lidosta nemainīgi ir Baltijas lielākais gaisa satiksmes centrs ar 40% no visās Baltijas lidostās apkalpoto pasažieru kopskaita.

Rīgas lidosta pirmajā pusgadā apkalpojusi 38% no visiem lidojumiem Baltijā, Tallina - 27%, bet Viļņa - 28%. Savukārt kopumā 9% lidojumu apkalpoti Lietuvas Kauņas un Palangas lidostās.

Vienlaikus lidostā atzīmē, ka tiešo pasažieru skaits Rīgas lidostā par dažiem procentiem pārsniedz pirmspandēmijas laika rādītājus gan pēdējā mēneša, gan pirmā pusgada laikā.

Rīgas lidosta šogad plāno apkalpot 7,2 miljonus pasažieru.

Jau ziņots, ka 2023.gadā Rīgas lidostā apkalpoja kopumā 6,631 miljonu pasažieru, kas ir par 23,2% vairāk nekā gadu iepriekš, kad tika apkalpots 5,381 miljons pasažieru, taču par 15% mazāk nekā 2019.gadā, kad lidostā tika apkalpoti 7,798 miljoni pasažieru.

Starptautiskā lidosta "Rīga" ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

Svarīgākais