Trešdien, 20. novembrī, Rīgas domes deputāti pieņēma grozījumus pašvaldības šā gada budžetā, kurā paredzēts palielināti ieņēmumus par 65,4 miljoniem eiro un izdevumus par 38,2 miljoniem eiro. Būtisks palielinājums plānots sociālajai jomai - par 5,2 miljoniem eiro, lai nodrošinātu aprūpes mājas pakalpojumu un sociālās aprūpes centru pakalpojumu pieejamību, informē Rīgas dome.
Sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu likumā ir noteikti sociālie pakalpojumi, kuriem jau pašlaik ir jābūt pieejamiem ikvienā Latvijas pašvaldībā. Tomēr reālā situācija ir tāda, ka tikai viens no sociālajiem pakalpojumiem ir nodrošināts visās pašvaldībās, norāda Labklājības ministrijā.
Jelgavas Sociālo lietu pārvalde izsludinājusi konkursu, lai atrastu uzņēmumu vai nevalstisko organizāciju (NVO), kas Stacijas ielā 13 var nodrošināt četrus sociālos pakalpojumus, aģentūra LETA uzzināja pilsētas pašvaldībā.
Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola un Finanšu departamenta direktors Uldis Rakstiņš Labklājības departamentā tikās ar lielākajiem sociālo pakalpojumu sniedzējiem, kuri iezīmēja problēmas, ar kurām varētu saskarties jau nākamajā gadā, ņemot vērā pieaugošās komunālo pakalpjumu izmaksas un jauno minimālās mēneša darba algas apmēru, kas ietekmēs sociālā pakalpojuma cenu, vēsta Rīgas dome.
No šodienas par valsts budžeta līdzekļiem būs pieejams jauns sociālais pakalpojums personām ar garīga rakstura traucējumiem, kurām noteikta I vai II invaliditātes grupa - atbalsta personas lēmumu pieņemšanā pakalpojums (APLP).
Neraugoties uz Covid-19 dēļ ieviestajiem ierobežojumiem un to, ka ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu deinstitucionalizācijas (DI) projektu infrastruktūras objekti daudzviet vēl ir tikai būvniecības stadijā, sniegto sabiedrībā balstīto sociālo pakalpojumu skaits DI projekta laikā ir audzis, informēja Labklājības ministrijā (LM).
Saeima 11.decembrī atbalstīja Labklājības ministrijas iesniegtos grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kas dod tiesības pašvaldībām un valstij piemaksāt līdz 50% no mēnešalgas Covid-19 skarto un to kontaktpersonu klientu aprūpē iesaistītajiem darbiniekiem, kuri strādā ne tikai pašvaldību un valsts dibinātajās institūcijās, bet arī līgumiestādēs, ar kurām pašvaldībām vai valstij noslēgti līgumi par pakalpojumu sniegšanu.
Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja šodien nolēma tuvākajos pašvaldības budžeta grozījumos lūgt papildu 180 000 latu pašvaldības bērnunamu un līgumorganizāciju darbības nodrošināšanai, kā arī gandrīz 20 000 Rīgas sociālā aprūpes centra pieaugušajiem "Gaiļezers" darba nodrošināšanai, informēja komitejas pārstāvji.
Rīgas domes Labklājības departaments izstrādājis jaunu Rīgas pilsētas pašvaldības sniegto sociālo pakalpojumu saņemšanas un samaksas kārtību, vienā dokumentā iekļaujot visu Rīgas iedzīvotājiem pieejamo sociālo pakalpojumu veidus, to pieprasīšanas, piešķiršanas, saņemšanas un samaksas kārtību.
Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti otrdien, 21.septembrī, iepazīstoties ar sociālās aprūpes sistēmu Francijā, atzinīgi novērtēja iespējas Latvijā pārņemt šīs valsts pieredzi veco laužu aprūpē.
Latvijā tiks ieviesti seši sešciparu numuri, kas sāksies ar 116, un tie tiks izmantoti noteiktam sociāla satura pakalpojumu lokam, paziņojusi Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija.
Lai uzklausītu nevalstisko organizāciju un nozares ekspertu priekšlikumus, rīt, 19.februārī, Ogrē notiks Rīgas plānošanas reģiona rīkota apaļā galda diskusija par jaunu alternatīvo sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumu izveidi novados.