Atzinīgi vērtē privāto investoru iesaistīšanos sociālo pakalpojumu nodrošināšanā

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti otrdien, 21.septembrī, iepazīstoties ar sociālās aprūpes sistēmu Francijā, atzinīgi novērtēja iespējas Latvijā pārņemt šīs valsts pieredzi veco laužu aprūpē.

Francija jau vairāku gadu desmitu garumā ar privāto uzņēmēju starpniecību nodrošina veco ļaužu aprūpi, un Francijas uzņēmums „Senior Group” plāno arī Latvijā īstenot projektu, klientiem piedāvājot dzīvesvietu un sociālā un medicīniskā personāla aprūpi, šodienas sēdē noskaidroja komisija.

Līdzīgi kā daudzviet pasaulē arī Latvijā strauji pieaug veco cilvēku skaits, un mums jāmācās no citu valstu prakses sociālo pakalpojumu nodrošināšanā iesaistot privātos uzņēmējus, atzina deputāti. Piedāvājot aprūpi vecāka gadagājuma cilvēkiem, pakalpojumam jābūt par saprātīgu cenu un tam jāatbilst specifiskām klientu vajadzībām, norādīja komisija.

„Senior Group” prezidents Nikolajs Kobliakovs deputātiem pauda viedokli, ka sociālās aprūpes tirgū pieprasījums nav pilnībā apmierināts, un viņš saredz iespēju Latvijā piedāvāt Eiropas līmeņa pakalpojumus.

Uzņēmums iecerējis Rīgā izveidot senioru māju, kurā varētu dzīvot vairāk nekā trīssimts cilvēku. Šo pakalpojumu plānots piedāvāt arī ārzemniekiem. Savukārt stacionārās aprūpes jomā uzņēmums plāno veidot jaunas iestādes un jau esošajiem aprūpes centriem piedāvāt modernas tehnoloģijas.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.