Katrs desmitais Latvijas jaunietis vecumā no 14 līdz 16 gadiem jeb 9% skolā jūtas slikti, liecina SIA "Samsung Electronics Baltic" veiktās aptaujas dati.
Aizvien biežāk no skolotājiem nākas dzirdēt sūdzības par dažu skolēnu uzvedību - necieņas izrādīšana pret skolotājiem un klasesbiedriem, atklāta smēķēšana, skolas inventāra demolēšana, lamāšanās, kaušanās. Turpretī skolotājam nav praktiski nekādu iespēju ietekmēt notiekošo, jo var saņemt bargu rājienu no skolēna vecākiem, direktores un duievs vien zina vēl no kā, jo pārkāptas būs bērna tiesības.
Valsts prezidenta kanceleja aicina vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu 5. līdz 12.klašu skolēnus piedalīties konkursā - iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot 18.novembra svētku uzrunu tautai, informē Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.
Salīdzinot ar pagājušā gada 1.septembri, Ukrainas bērnu skaits, kas reģistrēti Valsts izglītības informācijas sistēmā, ir pieaudzis par 748 bērniem, augusta nogalē sasniedzot 3434 bērnus, izriet no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvju sniegtās informācijas Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē.
Jaunā skolēnu mācību sasniegumu vērtēšanas sistēma, ko iecerēts dalīt četros veidos - formatīvā vērtēšana, diagnosticējošā vērtēšana, monitoringa vērtēšana un summatīvā vērtēšana - spēkā stāsies no nākamā gada 1.septembra, nevis šogad, kā nolemts iepriekš.
Vasaras brīvlaikā darba gaitās līdz šīs nedēļas sākumam bija devušies vairāk nekā 6000 Latvijas skolēnu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atklāja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone.
Kopš jūnija izskaņā publicētajiem pamatskolas centralizēto eksāmenu sertifikātiem un eksāmenu vidējo rezultātu paziņošanas Valsts izglītības satura centrs ir saņēmis nedaudz vairāk nekā 300 apelācijas no skolēniem un skolēnu vecākiem/aizbildņiem ar lūgumu pārskatīt kādu no eksāmenā iegūtajiem rezultātiem.
Rezultāti par sniegumu 9.klašu centralizētajos eksāmenos portālā "Latvija.lv" ir pieejami kopš 26.jūnija, aģentūra LETA noskaidroja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).
Plānojot skolu tīklu, ir svarīgi saprast, kas notiek ar skolēnu pieplūdumu pilsētu skolās no blakus esošajiem novadiem, intervijā aģentūrai LETA sacīja Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) izpilddirektors Normunds Audzišs.
Lai gan pēdējā gada laikā aktīvi tiek strādāts, laino mūsu ikdienas izskaustu krievu valodu, lai iekārtotos darbā vasaras brīvlaikā, lielākā daļa darba devēju pieprasa krievu valodas zināšanas.
Pašvaldībām ir problemātiski atrast autobusus šovasar gaidāmo XXVII Vispārējos latviešu dziesmu un XVII Deju svētku dalībnieku pārvadāšanai, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atklāja kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).
Viktorīnā par Eiropas Savienību (ES) un labklājības nozari skolēni uz 81% jautājumu atbildējuši pareizi, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) Eiropas Savienības fondu departamenta vecākais eksperts sabiedrības informēšanas jautājumos Guntis Kaldovskis.
Pēc pusaudžu savstarpējās vardarbīgās izrēķināšanās pagājušajā piektdienā Imantas mikrorajonā atsevišķi skolēnu vecāki pastiprināti kontrolē savu bērnu došanos uz skolu un atpakaļ, noskaidroja aģentūra LETA.
Nākamnedēļ, 8.maijā, gandrīz divarpus tūkstoši skolēnu no 141 klases visā Latvijā sāks 12 dienu izaicinājumu "NĒ - veipošanai! JĀ - ceļojumam!", kas paredz mūsdienīgi un efektīvi izglītot skolēnus un ļaut viņiem pašiem pieņemt tādus atbildīgus lēmumus kā, piemēram, lietot vai nelietot elektroniskās cigaretes, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.
Domas, kā vajadzētu vērtēt skolēna sasniegumus mūzikā, sportā un mākslā, starp vecākiem dalās. Tomēr lielākā daļa uzskata, ka skolēnu vērtēšana priekšmetos, kas saistīti ar talanta izpausmēm un fizisko sagatavotību, vērtēt vajadzētu citādāk.
Valdība nākamnedēļ lems par 2022.gada mācību priekšmetu starptautisko olimpiāžu godalgoto vietu ieguvēju un viņu pedagogu apbalvošanu, viņiem kopumā plānojot sadalīt aptuveni 36 000 eiro.