Otrdiena, 16.aprīlis

redeem Alfs, Bernadeta, Mintauts

arrow_right_alt Latvijā

Skolēni tiešsaistē izmēģinās eksāmenus

© Kaspars Krafts / F64

Valsts izglītības satura centrs (VISC) organizēs tiešsaistes eksāmenu izmēģinājuma darbus, lai skolēni varētu iepazīties ar tiešsaistes eksāmenu izpildes vidi "eksameni.vps.gov.lv", aģentūra LETA uzzināja VISC

Tiešsaistes eksāmenu izmēģinājuma darbos varēs piedalīties skolēni, kuri pieteikušies attiecīgajiem centralizētajiem eksāmeniem vai pieteikti dalībai izmēģinājuma darbam. Dalība izmēģinājuma darbā skolēnam dos iespēju pārliecināties, cik labi viņš orientējas Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmā (VIIS), kā arī pašam novērtēt savas aktuālās zināšanas un pēc tam pārrunāt neskaidrības ar pedagogu, skaidro VISC. Izmēģinājuma darbi esot atbalsta pasākums arī pedagogiem, kuri piedalīsies tiešsaistes eksāmenu vērtēšanā.

Dalība izmēģinājuma darbos nav obligāta, to rezultāti nebūs priekšnosacījums centralizētā eksāmena kārtošanai eksāmenu sesijas laikā, kā arī neietekmēs skolēnu sekmes, skaidro VISC.

Izmēģinājuma darbu saturu veidos pagājušā gada centralizēto eksāmenu augstākā līmeņa uzdevumi.

Pirmais izmēģinājuma darbs gaidāms mācību priekšmetā "Kultūra un māksla" - 8.februārī plkst.14. Izmēģinājuma darbs mācību priekšmetā "Programmēšana" notiks 12.februārī plkst.14, bet "Ģeogrāfijā" - 15.februārī plkst.14.

Savukārt 21.februārī izmēģinājuma darbi paredzēti skolēniem, kuri pieteikušies pildīt monitoringa darbu dabaszinātnēs - bioloģijā, ķīmijā, fizikā vai dabaszinībās.