Otrdiena, 16.aprīlis

redeem Alfs, Bernadeta, Mintauts

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Rīgā uzlabos bērnu drošību ceļā uz skolām

© Dmitrijs Suļžics / F64

Rīgā meklēs risinājumus skolēnu drošības uzlabošanai ceļā uz mācību iestādēm, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

Lai risinātu jautājumus, kas saistīti ar drošības uzlabošanu, Rīgas pašvaldībā izveidota darba grupa "Drošs ceļš uz skolu". Darba grupa izstrādās aptaujas anketu, lai aptaujātu skolēnus, vecākus, skolas padomes un skolas darbiniekus, noskaidrojot viņu viedokli par drošības problēmām, infrastruktūras trūkumiem, mobilitātes pieejamību, esošajiem un vēlamajiem pārvietošanās veidiem un tos ietekmējošiem faktoriem.

Darba grupa apkopos informāciju par satiksmes plūsmām, intensitāti, sabiedriskā transporta kursēšanas maršrutiem un intervāliem, ceļu satiksmes negadījumiem izglītības iestādes apkārtnē. Šādi iecerēts identificēt iespējamos drošības apdraudējumus skolu apkārtnē vai biežāk izmantotajos maršrutos.

Plānots, ka 2024.gada pirmajā pusgadā tiks veikts četru izglītības iestāžu detalizēts izvērtējums.

Darba grupu vadīs Rīgas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departamenta Satiksmes organizācijas un projektu vadības pārvaldes vadītāja Rudīte Reveliņa.