Ķīnas un Ziemeļkorejas līderi solījuši stiprināt sadarbību starp abām valstīm, atzīmējot diplomātisko attiecību nodibināšanas 75. gadadienu, raksta “Reuters”, atsaucoties uz Phenjanas paziņojumu.
Donalds Tramps un viņa galvenie ārpolitikas padomnieki pirms vēlēšanām draud Ķīnas prezidentam Sji Dzjiņpinam īstenot agresīvāku ASV politiku pret Ķīnu, raksta izdevums “The Hill”.
Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins piedalīsies līderu sanāksmē un no otrdienas dosies valsts vizītē uz Kazahstānu un Tadžikistānu, svētdien paziņoja Ķīnas Ārlietu ministrija.
Krievijas prezidenta Vladimira Putina vizīte Ziemeļkorejā vairāk izskatās pēc izmisuma, nevis attiecību dibināšanas ar sabiedroto, raksta izdevums “Time”.
Ja Ķīnas Tautas Republika nevarēs bez kara atgriezt savas kontrolētās teritorijas, kas tagad ir Krievijas Federācijas sastāvā, tad tā veiks "speciālo operāciju", nosūtot miera uzturēšanas karaspēku, lai ar spēku atgūtu sev piederošo, ir pārliecināts politologs Andrejs Piontkovskis, raksta dialog.ua.
Krievija tagad ir īsts Ķīnas vasalis, un Pekina nekautrējas par to regulāri atgādināt visai pasaulei ar simboliskām darbībām. Tas notika arī Vladimira Putina vizītes laikā Ķīnā, kur viņš tikās arī ar Ķīnas prezidentu ar Sji Dzjiņpinu, vēsta "prozoro.net.ua".
Ķīnas varas iestāžu protokola dienests licis Putinam un viņa delegācijai pie apģērba piespraust īpašas identifikācijas nozīmītes, kas norāda uz apmeklētāja sociālo statusu, raksta "dialog.ua".
Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins vizītē Ungārijā ceturtdien ticies ar Ungārijas premjerministru Viktoru Orbānu, un abi līderi vienojušies par "visaptverošu stratēģisko partnerību" starp abām valstīm.
Francijas prezidents Emanuels Makrons pirmdien aicināja Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu cieši sadarboties ar Eiropu saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā un pieņemt godīgus globālās tirdzniecības noteikumus.
Francija izdara spiedienu uz Ķīnu saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā un tirdzniecības problēmām pirms Sji Dzjiņpina gaidāmās vizītes Parīzē, par to ziņo ziņu aģentūra "Associated Press".
No ASV prezidenta Džo Baidena un Ķīnas līdera Sji Dzjiņpina tikšanās Sanfrancisko vienlaikus gaidīja gan daudz, gan arī neko. Kā šo paradoksu atšifrēt? Teorētiski abas lielvaras it kā varētu vienoties “kopīgā dziesmā” un draudzīgi valdīt pār pasauli, bet praktiski tas nav neiespējams. Līdz ar to cerības uz kaut ko it kā bija lielas, bet visi saprata, ka produktīva sarunu iznākuma varbūtība ir niecīga.
Ķīnas Tautas Republikas prezidents pauda cerību uz savas komunistiskās valsts "miermīlīgu atkalapvienošanos" ar Ķīnas Republiku, vēsta The Independent.
ASV prezidents Džo Baidens un Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins, trešdien Kalifornijā tiekoties viņu pirmajā samitā gada laikā, vienojās atjaunot abu valstu militāros sakarus un mazināt saspīlējumu.
Ķīnas un ASV prezidenti Sji Dzjiņpins un Džo Baidens tikšanās laikā šonedēļ Sanfrancisko runās par "globālo mieru un attīstību", pirmdien paziņoja Pekina.