Rail Baltica

19.jūl
Dzelzceļa projekts "Rail Baltica" ir iekļauts vienotā Eiropas transporta koridorā ar Ukrainu, aģentūru LETA informēja Baltijas valstu kopuzņēmuma AS "RB Rail" pārstāvji.
18.jūl
Pašlaik vienas trešdaļas "RB Rail" akciju, kas pieder Latvijai, turētājs ir "Eiropas Dzelzceļa līnijas". Pēc satiksmes ministra Kaspara Briškena teiktā intervijā aģentūrai LETA, tas esot interešu konflikts.
17.jūl
Viļņas jaunās dzelzceļa stacijas būvniecību varētu sākt 2026.gadā, vēsta portāls "Made in Vilnius".
17.jūl
Eiropas Savienības (ES) finanšu perioda no 2021.gada līdz 2027.gadam trešajā uzsaukumā Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūra (CINEA) apstiprinājusi finansējumu 346,1 miljona eiro apmērā "Rail Baltica" projekta īstenošanai Latvijā, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijā (SM).
17.jūl
"Mēs vēlamies mēģināt pārdalīt Satiksmes ministrijas rīcībā esošās ES fondu programmas, kurās mēs redzam potenciālu risku, ka iepriekš plānotie projekti nerealizēsies," intervijā aģentūrai "Leta", runājot par "Rail Baltica", sacīja satiksmes ministrs Kaspars Briškens.
16.jūl
Es nepiekrītu argumentam, ka, redz, caur Rīgu nevar uzbūvēt līdz 2030. gadam, bet apvedceļu caur Salaspili uzbūvēt var, intervijā aģentūrai LETA sacīja satiksmes ministrs Kaspars Briškens.
15.jūl
Lietuvas un Polijas elektroenerģijas pārvades sistēmu operatori "Litgrid" un "Polskie sieci elektroenergetyczne" (PSE) vienojušies starp abām valstīm būvēt sauszemes kabeli "Harmony Link", pirmdien paziņoja "Litgrid".
12.jūl
Dzelzceļa līnijas “Rail Baltica” projekta parlamentārās izmeklēšanas komisijas pirmās darba sēdes laikā uz demonstrācijas ekrāniem tika rādīta “Neatkarīgās” 10. jūlija publikācija “Evika Siliņa par "Rail Baltica" sadārdzināšanos: Valdībai nav tādas naudas, ko samaksāt”, kamēr komisijas priekšsēdētājs Andris Kulbergs stāstīja, kā pārtaisījis pārvaldes aparāta valodā un nosūtījis Ministru prezidentei E. Siliņai avīžrakstā ietvertos jautājumus.
11.jūl
Šodien darbu sāk parlamentārās izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta īstenošanu.
11.jūl
Parlamentārās izmeklēšanas komisijas par "Rail Baltica" projekta īstenošanu pirmajā sēdē deputāti vienojušies nākamreiz iztaujāt Valsts kontroles (VK) un Ģenerālprokuratūras pārstāvjus.
11.jūl
Šodien darbu sāk parlamentārās izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta īstenošanu, informē Saeimas Preses dienests.
10.jūl
Ceturtdien, 11.jūlijā, uz sēdi pulcēsies un par darba uzdevumiem lems parlamentārās izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta īstenošanu.
10.jūl
Joprojām nav zināms, vai un kad tiks apmaksāti jau paveiktie “Rail Baltica” trases būvdarbi Rīgā. Un izskatās, ka amatpersonas patiesi nesaprot, ka, nesamaksājot par paveikto, būs grūti atrast izpildītājus būvdarbu uzsākšanai pārējā Latvijas teritorijā.
9.jūl
Dzelzceļa projekta "Rail Baltica" Rīgas centrālās dzelzceļa stacijas būvnieks "BeReRix" labprāt uzklausīs Satiksmes ministrijas (SM) redzējumu, taču patlaban neredz nepieciešamību un pamatojumu mainīt līguma nosacījumus, aģentūrai LETA sacīja "BeReRix" pārstāvji, komentējot pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes panākto vienošanos par sarunu sākšanu starp SM un "BeReRix" par izmaiņām līgumā, lai samazinātu inflācijas griestus.
9.jūl
Satiksmes ministrija attaisno “Rail Baltica” naudas izlietošanu Rīgas Centrālās stacijas pārtaisīšanai ar Laimdotas Straujumas valdības pieņemtu lēmumu.
8.jūl
Panākta vienošanās par sarunu sākšanu starp Satiksmes ministriju (SM) un Rīgas centrālās dzelzceļa stacijas būvnieku par izmaiņām līgumā, lai samazinātu inflācijas griestus, jo tālāk ar esošajiem noteikumiem nevar turpināt strādāt, pirmdien žurnālistiem norādīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).
8.jūl
Ministru kabinets (MK) jau 2015.gadā nolēma sākt dzelzceļa "Rail Baltica" projekta īstenošanu ar starptautiskajām stacijām, vēsta SM pārstāvji.
4.jūl
Dzelzceļa projekta "Rail Baltica" Rīgas centrālās dzelzceļa stacijas būvnieka pilnsabiedrības "BeReRix" nesaņemtie maksājumi jūlija sākumā ir 43,233 miljonu eiro apmērā, aģentūrai LETA pavēstīja "BeReRix" biedru pilnvarotais pārstāvis Guntis Āboltiņš-Āboliņš.
2.jūl
Dzelzceļa projekts "Rail Baltica" ir tik dziļā bedrē, ka tas var fundamentāli ietekmēt esošo valsts budžetu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" vērtēja "Rail Baltica" Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājs Andris Kulbergs (AS).
2.jūl
Daudz skaļu pārmetumu jau izteikušajam “Rail Baltica” parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājam Andrim Kulbergam un visam Apvienotajam sarakstam var nākties ļoti kritiski palūkoties uz savu biedru, uz “Rail Baltica” realizācijas līgumu parakstījušo Māri Kučinski.