Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šodien tiksies ar VSIA "Latvijas Radio" (LR) valdi, lai pārrunātu attiecīgā sabiedriskā medija budžetu turpmākajiem gadiem.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdien, 19.janvārī, padomes sēdē plāno vērtēt Latvija Radio (LR) iesniegto vidēja termiņa darbības stratēģiju 2017.-2019.gadam, aģentūrai LETA teica NEPLP loceklis Ainārs Dimants.
Latvijas radiostacijas vēl gadu varēs izvēlēties, kādā valodā raidīt, saskaņā ar veco kārtību. Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma otrreizējā caurskatīšanā Saeima gan nemainīja strīdīgo regulējumu par kārtību, kas noteiks vienas valodas ieviešanu radiostacijās, bet likuma stāšanos spēkā atlika uz gadu.
Labi ir tas, ka deputāti tomēr saprata, ka par izmaiņām Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā ir jādiskutē, tomēr bēdīgi, ka Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) gāja Armanda Krauzes (ZZS) privāto ambīciju pavadā un šajā gadījumā nostājās pret savu prezidentu un neņēma vērā viņa bažas, aģentūrai LETA sacīja "Radio SWH" vadītājs un līdzīpašnieks Jānis Šipkēvics.
Pēc diskusijām par grozījumiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā un Saeimas šīsdienas balsojuma ir panākts, ka Saeima ir apņēmusies vēlreiz atgriezties pie regulējuma par valodas lietojumu radio apraidē un pie tā strādāt līdz 2017.gada 1.janvārim, uzskata Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) paziņojums, ka Latvijas Radio (LR) līdzšinējai vadībai bijušas problēmas gan ar sabiedriskā medija pārvaldību, gan finanšu caurspīdīgumu, tāpēc Jāņa Sikšņa kandidatūra valdes priekšsēdētāja amatam noraidīta, pārsteidzis gan LR darbiniekus, gan parlamentāriešus.
Latvija ir vienīgā valsts Eiropas Savienībā, kurai nav savas mediju politikas un informācijas laukā viss notiek, kā diktē tirgus, nejaušība vai politiskas intereses – tajā skaitā Krievijas. Kultūras ministre Dace Melbārde vakar nāca uz Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju, lai atskaitītos, kādas problēmas konstatētas un kā tās plānots risināt.
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izvēlētais Latvijas Radio (LR) valdes sastāvs varētu liecināt par vēlmi īstenot lielas pārmaiņas sabiedriskā radio darbībā. Šādu viedokli aģentūrai LETA pauda mediju eksperti.
Ar labākajiem skaņdarbiem, kas tika iesniegti Baltijas ceļa 25. gadadienai veltītajam dziesmu konkursam, no 10. līdz 18. novembrim savās mūzikas programmās iepazīstinās Latvijas Radio 2.
Tikai gadu pēc darbības sākšanas radiostacijas "Pieci.lv" lietderību vērtēt ir pāragri un būtu jānogaida vismaz līdz šī gada beigām, sarunā ar aģentūru LETA skaidroja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklis Dainis Mjartāns.
Pirms vairāk nekā gada dedzīgajiem Latvijas Sabiedriskā medija (LSM) jeb tā dēvētā supermedija izveides bīdītājiem Latvijas Radio valdes priekšsēdētājs Jānis Siksnis bija kā skabarga, kurš vērsa uzmanību uz virkni apvienošanas risku.
Kā tuvojas jaunas vēlēšanas, tā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdis Ainārs Dimants dodas uz koalīcijas padomi runāt par sabiedriskā supermedija izveidi: Latvijas Televīzija un Latvijas Radio vienā interneta platformā, vienā mājā un, pats galvenais, vienā milzīgā budžetā.
Krievijas propagandas ierobežošana, uz trim mēnešiem apturot RTR kanāla retranslāciju Latvijā, liek pievērst uzmanību arī pārējām raidsabiedrībām. Gadiem ilgi Latvijā prettiesiski retranslē Krievijas radiostaciju saturu. NEPLP nevis likvidē situāciju, bet gan mīkstina savus dokumentus, lai legalizētu nelikumību. Tikmēr vairs neskan latviskais Radio NABA.
Latvijas Televīzija (LTV) iecerējusi veidot kopīgu Baltijas valstu telekanālu krievu valodā, kurā pārraidītu ziņas un Ukrainā, Krievijā ražotus seriālus "bez propogandas", tā par jauno ideju pastāstīja LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte.