Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors labklājības ministram Uldim Augulim (ZZS) nosūtījis prokurora brīdinājumu par nepieļaujamību vērsties pret amatpersonām, kuras ziņo tiesībaizsardzības iestādēm par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem.
Kārtējā opozīcijas ideja, triecoties pret koalīcijas mūri, sašķīdusi drumslās. Ieceri atcelt prokuroru administratīvās atbildības imunitāti nav atbalstījusi ne tikai Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija, bet arī Tieslietu padome.
No 2012.gada 11.aprīļa Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests (Kontroles dienests) ir mainījis atrašanās vietu un pārcēlies uz jaunām telpām.
Trīspadsmit gadus cēsnieks Andrejs Skumbiņš tiesājās ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID), līdz panāca uzvaru. Vairāk nekā 50 prāvas iedragāja viņa veselību tiktāl, ka bija nepieciešama sirds operācija, tāpēc sirmais kungs nolēma piedzīt no VID morālo atlīdzību.
Visticamāk, krimināllietu zādzību no Zemgales tiesas apgabala prokuratūras pastrādājuši citās zādzībās vainojami cilvēki, kuru lieta atradās prokuratūras seifā.
Prokuratūra publiski izpaudusi versiju, atklājot iespējamo nolūku, kāpēc pagājušajā nedēļā pagaidām nezināmi noziedznieki ielauzās Zemgales tiesu apgabala prokuratūrā. Ielaušanās un dokumentu zādzība, visticamāk, notikusi tāpēc, ka laupītāji vēlējušies iznīcināt dokumentus, lai tādējādi pasargātu kādu apsūdzēto no kriminālatbildības.
Prokuratūra nolēmusi atjaunot visas pagājušajā nedēļā no Zemgales tiesas apgabala prokuratūras nozagtās krimināllietas. Turklāt prokuratūra izvērtēs apsardzes firmas darbību.
Precīzu informāciju par zādzību Zemgales tiesas apgabala prokuratūrā pagaidām nesniedz nedz policija, nedz pati prokuratūra, nekomentējot arī ielaušanās iemeslus.
Apsardze ir reaģējusi uz krimināllietu zādzību Zemgales tiesas apgabala prokuratūrā, taču, ņemot vērā, ka ārējas ielaušanās pazīmes nav ievērotas, apsargi devušies prom, bet zādzību tikai nākamajā rītā konstatējusi apkopēja.
Naktī uz otrdienu Zemgales tiesas apgabala prokuratūrā Jelgavā notikusi ielaušanās, nra.lv informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Laura Pakalne. Prokuratūra pagaidām neprecizē, vai no seifa nozagtas krimināllietas.
Jurim Jurisam, kas pazīstams kā viens no prokuroriem Aivara Lemberga krimināllietā, pērn izdevies gūt ienākumus no banku depozītiem, kas vairāk atgādina Bankas Baltija laikus: viņa amatpersonas deklarācijā kā saņemti uzrādītie uzkrātie procenti un ienākums no depozīta kopumā pārsniedz 50 procentus no paša deklarētā depozīta apjoma.
Valsts prezidents Valdis Zatlers lūgs ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru sekot līdzi un veikt nepieciešamās darbības pēc izskanējušajiem paziņojumiem par ārvalstu amatpersonu noklausīšanos viesnīcās Rīgā.
Spilgtu piemēru divkosīgai attieksmei pret Eiropas tiesību principiem nodemonstrējis bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs un Eiropas Padomes Venēcijas komisijas viceprezidents, Sorosa finansētās organizācijas Delna padomes loceklis Aivars Endziņš.
Starp valsts apsūdzību uzturētājiem lielākās kredītsaistības ir procesa virzītājam tā sauktajā Ventspils amatpersonu lietā – prokuroram Andim Mežsargam, kuram pērn ienākumi bija gandrīz divas reizes mazāki nekā trekno gadu kulminācijā.
Algu apcirpšana pērn nav gājusi secen arī valsts apsūdzības uzturētājiem. Lai gan lielai daļai ir salīdzinoši nelielas kredītsaistības, laikā, kad algas tika samazinātas, daži prokurori pamanījušies palielināt savas ilgtermiņa saistības.
Lai gan ar Vienotību un Sorosa fondu saistītās politiskās aprindas pērn Jāni Maizīti ģenerālprokurora amatam virzīja uz trešo termiņu, ļoti autoritatīva Eiropas Komisijas (EK) institūcija rekomendē ģenerālprokurora amatam vienu personu nevirzīt pat atkārtoti.
Lai arī tiesnešiem un prokuroriem šogad palielinājās atalgojums, uz advokatūru nolēmuši pāriet trīs pieredzējuši prokurori - Rīgas tiesas apgabala prokurores Inese Šulte, Ieva Garanča un Rīgas Autotransporta prokuratūras virsprokurors Indulis Bukovskis.
No nākamā gada plānots likvidēt, pievienojot citām, divas prokuratūras - Muitas lietu prokuratūru un Reabilitācijas un specdienestu lietu prokuratūru, to šodien Saeimas Juridiskās komisijas sēdē pastāstīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.