Var pieteikties prokurora amatam Latvijas skaļāko korupcijas lietu nodaļā

 
©Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Prokuratūra izsludinājusi pieteikšanos uz Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurora amata vakanci, informēja prokuratūrā.

Likums paredz, ka par Ģenerālprokuratūras prokuroru var iecelt personu, kurai ir ne mazāk kā piecus gadus ilgs darba stāžs prokurora vai tiesneša amatā vai ne mazāk kā desmit gadus ilgs darba stāžs augstskolas tieslietu specialitātes akadēmiskā personāla vai zvērināta advokāta amatā.

Pretendenti pieteikuma vēstules var sūtīt līdz 25.septembrim.

Šīs nodaļas prokurori izmeklē un pārstāv valsts apsūdzības pusi Latvijas skaļākajās korupcijas lietās. Pārsvarā šīs lietas pirms nodošanas prokuratūrā kriminālvajāšanai izmeklējis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. LETA arhīvs liecina, ka šīs nodaļas prokurori uzturējuši vai joprojām pārstāv apsūdzību krimināllietās, kurās iesaistītas augstas amatpersonas, piemēram, Ventspils mērs Aivars Lembergs, bijušie Jūrmalas mēri Juris Hlevickis, Raimonds Munkevics un Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, bijusī uzņēmuma "Latvenergo" vadība.

Šajā nodaļā patlaban strādā prokurori Māris Leja, Juris Juriss, Viorika Jirgena, Aivis Zalužinskis, Evita Masule, Māris Urbāns, Monvīds Zelčs, Sigita Deičmane, Ilga Paegle un Juris Ločmelis. Nodaļas virsprokurors ir Modris Adlers.

Nesen gan nodaļu bija spiests pamest prokurors Arvis Miglāns. Viņam piemērots disciplinārsods un viņš tagad ieņem Rīgas tiesu apgabala prokuratūras prokurora amatu. Līdz ar pazemināšanu amatā prokurors saņem arī mazāku atalgojumu. Disciplinārsods piemērots par tīšu likuma pārkāpumu, pildot amata pienākumus. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka Miglāns pārkāpumu pieļāvis bijušās Rīgas domes amatpersonas Ārijas Stabiņas krimināllietā.

Skaidrojot izsludināto pieteikšanos, prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska aģentūrai LETA teica, ka Ģenerālprokuratūrā ne visas amata vietas ir aizpildītas, tai skaitā arī telpu trūkuma dēļ. Patlaban ir aktuāli papildināt Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas vakanto amata vietu, tāpēc arī izsludināta pietikšanās.