Profesijas

25.jan
Eksperti nosauc četras pasaulē bīstamākās profesijas. Lai gan daudzi darbi piedāvā stabilitāti un drošību, citi prasa tādu drosmi un izturību, kāda piemīt tikai dažiem.
25.aug 2024
Personāla atlases dienesti šodien meklē operatīvus inženierus, dizainerus vai AI trenerus, bet ne speciālistus pasažieru iegrūšanai vagonos, ūdens slidkalniņu testētājus un padušu sniferus. Bet tādas trakas profesijas pastāv un pēc tām ir pieprasījums.
24.mar 2022
Katrai zodiaka zīmei piemīt savas stiprās un vājas puses. "Your tango" apkopojis informāciju par to, kāda varētu būt vispiemērotākā karjeras izvēle, balstoties uz tavu horoskopa zīmi.
29.aug 2021
Biznesa augstskola Turība, veicot iedzīvotāju aptauju, noskaidrojusi, ka tuvāko piecu gadu laikā īpaši pieprasītas varētu būt trīs profesijas – informācijas tehnoloģiju speciālisti, mediķi un farmācijas jomā nodarbinātie, kā arī būvniecības nozares profesionāļi.
5.mai 2021
Virkne profesiju pārstāvju arī pēc Covid-19 pandēmijas paliks strādāt elastīgajā režīmā - vairāk no mājām un mazāk laika pavadīs birojā, intervijā  pauda SIA "Microsoft Latvia" valdes locekle Renāte Strazdiņa.
17.jūl 2020
Latvijā vislabāk apmaksāti ir kuģu un gaisa kuģu vadītāji un tehniskie speciālisti,  pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē, atsaucoties uz 2018.gada datiem.
23.mai 2019
Starp profesijām Latvijā populārākā ir veikalu pārdevēji – šādu darba vietu ir aptuveni 42 tūkstoši, turklāt vienmēr šajā nozarē ir bijis darbaspēka trūkums. Rīkotājdirektoru un uzņēmumu vadītāju Latvijā ir aptuveni 38 tūkstoši – gandrīz tikpat daudz, cik pārdevēju, taču šajos amatos vakances aizpildās ļoti ātri.
1.feb 2019
«Nav sva­rī­gi, kā­dā zem­ē at­ro­dies – sva­rī­gā­kais ir sa­prast se­vi un sa­just sa­vu līdz­cil­vē­ku!» Lat­vi­jas As­tro­lo­gu aso­ci­āci­jas mā­jas­la­pā rak­sta ser­ti­fi­cē­ta as­tro­lo­ģe, zi­nāt­ņu dok­to­re re­li­ģi­jas pe­da­go­ģi­jā Sol­vei­ga Lin­da Re­me­se. Šo­reiz ar vi­ņu ru­nā­jam par as­tro­lo­ga ie­spē­jām ie­teikt vē­la­mo pro­fe­si­ju, arī šī iz­vē­le iz­riet no se­vis sa­pra­ša­nas. Tur­klāt ap­la­ma iz­vē­le var sa­gā­dāt ne ma­zums pro­blē­mu.
5.jūl 2018
Jau septīto gadu Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un karjeras portāls Prakse.lv veido darba devēju ieteiktāko studiju programmu un izglītības iestāžu TOPu, kas sniedz skolu absolventiem ieskatu, kur jaunietim apgūt izvēlēto profesiju. TOPa mērķis ir veicināt pārdomātu pamatskolu, vidusskolu un profesionālo mācību iestāžu absolventu tālākās izglītības un karjeras izvēli šovasar, ņemot vērā darba devēju viedokli. Šogad viedokli izteikuši 2645 darba devēji, kas ir 15 reižu vairāk nekā pirmajā TOPa tapšanas gadā.
24.mai 2018
Pa­nā­ku­mi tie­vē­ša­nā at­ka­rī­gi arī no ik­die­nā vei­ca­mā dar­ba.
5.apr 2018
Jau kopš 2011. gada tiem, kas apguvuši profesionālās iemaņas kādā specialitātē pašmācībā vai kursos un vēlas saņemt kvalifikācijas dokumentu, ir iespēja nokārtot eksāmenu izglītības iestādē, kas piedāvā šādu pakalpojumu. 2016. gadā profesionālās kvalifikācijas dokumentu šādā veidā ieguva 1443 cilvēki.
16.feb 2018
Saka, ka par laimīgu sevi var uzskatīt tas, kurš no rīta ar prieku dodas uz darbu un vakarā ar patiku steidzas mājās. No profesijas izvēles atkarīga ne tikai karjera, bet visa dzīve, jo darbā mēs pavadām trešdaļu no tās. Turklāt nauda mīl tos, kas nodarbojas ar savu sirdslietu. Kā neaizšaut garām un mūsdienu mainīgajā pasaulē izvēlēties nodarbošanos, kas atbilst gan raksturam, gan spējām un tajā pašā laikā iet pie sirds? Kā saprast, kura nodarbošanās ļaus mums sasniegt karjeras virsotnes, bet kura garlaikos? Palīgā nāk astroloģija! Horoskops nav burvju nūjiņa, kas uzburs labklājību un laimi, bet tas mums ļauj palūkoties uz sevi no malas un iedvesmo izvēlēties pareizo virzienu, kurā doties.
15.apr 2016
Ceturtā daļa (25%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka viņu sapņu profesija ir sava uzņēmuma vadītājs/-a. To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes” aprīlī veiktais pētījums.
26.jūl 2011
Labklājības ministrija (LM) veikusi izmaiņas Profesiju klasifikatorā, iekļaujot tajā deviņpadsmit profesiju standartus, kā arī papildināts ar jaunām profesijām mūzikas, tirdzniecības, ražošanas, elektronikas, tiltu un citu mākslīgo būvju uzraudzības un remonta, ostu pārvaldes un kuģu būvēšanas, loģistikas, apsardzes un psihoterapijas jomā