Eksperti nosauc četras pasaulē bīstamākās profesijas. Lai gan daudzi darbi piedāvā stabilitāti un drošību, citi prasa tādu drosmi un izturību, kāda piemīt tikai dažiem.
Mežizstrāde tiek uzskatīta par vienu no visbīstamākajām profesijām pasaulē. Strādājot ar lieliem kokiem un smago tehniku, mežizstrādātāji saskaras ar daudzām briesmām, tostarp krītošiem kokiem, aprīkojuma negadījumiem un vides apdraudējumiem, piemēram, ekstremāliem laikapstākļiem.
Zvejnieka dzīve ir sinonīms briesmām, īpaši tiem, kas dodas zvejā atklātos ūdeņos. Zveja atklātos ūdeņos pakļauj zvejniekus neparedzamiem laikapstākļiem, bīstamiem ūdeņiem un kuģu apgāšanās riskam. Kopā ar ilgām stundām un fiziski smago darbu nav pārsteigums, ka makšķerēšana ir viena no bīstamākajām nodarbēm visā pasaulē.
Lai gan gaisa satiksme parasti tiek uzskatīta par drošu pasažieriem, to nevar teikt par tiem, kas apkalpo gaisa kuģus, jo viņi lidmašīnās pavada daudz laika. Piloti debesīs var saskarties ar tādām briesmām kā lidmašīnas kļūmēm, sliktiem laikapstākļiem un sadursmēm. Turklāt pilotiem bieži nākas strādāt garas stundas un viņiem ir neregulārs grafiks, kas izraisa nogurumu un pastiprinātu spriedzi.
Strādājot lielā augstumā, jumiķi ir pakļauti bīstamiem apstākļiem. Bez atbilstošiem drošības pasākumiem, viņi ir neaizsargāti pret kritieniem, paslīdēšanu un smagām traumām. Turklāt ekstrēmas temperatūras un bīstamu materiālu izmantošana vēl vairāk palielina ar šo profesiju saistītos veselības riskus.