Pētnieki

14.jun
ASV veselības aizsardzības amatpersonas ir paziņojušas par diviem H1N1 gripas "dubulto mutantu" celmu gadījumiem cilvēkiem.
10.sep 2023
Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes (NOAA) pētnieki Aļaskas līcī 3219 metru dziļumā atraduši "zelta olu", ziņo "The Sun".
18.mai 2023
Igaunijas valdība atbalstījusi izņēmuma attiecināšanu sankcijām, lai jaunu uzturēšanās atļauju varētu saņemt Krievijas un Baltkrievijas pilsoņi, kuri Igaunijā ieradušies pirms Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā un kuri ir studenti, pētnieki vai ārsti.
19.mar 2022
Pētnieki lēš, ka Covid-19 pandēmija ir bijusi daudz nāvējošāka, nekā liecina pašreiz pieejamie dati, ziņo medijs "CNN".
11.nov 2021
Pētnieki jau pērn uzsvēruši, ka sabiedrība ir daudzveidīga, iezīmējot vairākas sociālās grupas un iesakot tām veidot atšķirīgas komunikācijas stratēģijas, taču šobrīd izskatās, ka valdības komunikācija notiek tikai ar vienu grupu - iedzīvotājiem ar augstāko izglītību, kuri ir nodarbināti valsts sektorā, dzīvo Rīgā un ir ar augstākiem ienākumiem, prezentējot pētījuma rezultātus par iedzīvotāju attieksmi pret vakcināciju, sacīja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātņu doktors informācijas un komunikācijas nozarē Sergejs Kruks.
14.jan 2021
ANO Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ekspertu grupa, kura pētīs Covid-19 pandēmijas izraisīšanos, ieradusies Ķīnas vidienes pilsētā Uhaņā, ceturtdien apstiprināja amatpersonas.
6.dec 2020
Vasaras sākumā valdība piešķīra piecus miljonus eiro, lai zinātnieki palīdzētu mazināt Covid-19 sekas. Desmit projekti, katram aptuveni pus miljons eiro un rezultāts – jauni atklājumi, inženiertehniski risinājumi vai rekomendācijas politikas veidotājiem. Analizējot padarīto divos tautsaimniecības jomas pētījumos, Latvijas Televīzijas raidījums “de facto” secināja, ka ieteikumi ir visai plašas amplitūdas – no praktiskiem un tūlīt lietojamiem līdz pat visai apšaubāma satura, piemēram, apsvērt vides prasību neievērošanu krīzes laikā.
25.apr 2018
Pusotru mēnesi ilgajā ekspedīcijā Antarktīdā Latvijas Universitātes (LU) Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes (ĢZZF) polārpētniekiem izdevies paveikt vairāk nekā bija sākotnēji iecerēts, žurnālistiem atzina ekspedīcijas dalībnieki.
20.mar 2018
Ministru kabinets šodien atbalstīja grozījumus Imigrācijas likumā, kas ārvalstu pētniekiem paredz piešķirt neierobežotu piekļuvi Latvijas darba tirgum, tādējādi radot labvēlīgākus nosacījumus augstas kvalifikācijas ārzemnieku piesaistei.
5.mar 2018
Pēc trīs nedēļu klusuma, mums ir izdevies sazināties ar ekspedīcijas komandas dalībniekiem- Jāni Karušu, Kristapu Lamsteru un Māri Krievānu, kuri šī gada 10.februārī devās ekspedīcijā uz Antarktīdu.
6.feb 2018
Latvijas polārpētnieki ekspedīcijā Antarktīdā izzinās ledāju vēsturisko un iespējamo nākotnes attīstību, šodien žurnālistiem pastāstīja Latvijas Universitātes (LU) Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes ģeoloģijas doktors, ekspedīcijas dalībnieks Jānis Karušs.
25.jūl 2016
Latvijas polārpētnieki šodien dosies zinātniskajā ekspedīcijā uz Rasela ledāju Grenlandē, lai pētītu ledājus un apkārtējās vides izmaiņas klimata pārmaiņu kontekstā.
9.jun 2016
Ekonomiskā krīze nav saliedējusi sabiedrību, tieši pretēji - ir notikusi noslēgšanās un apvienošanās mazākās kopienās, secinājuši grāmatas "Ekonomiskā krīze Latvijā: Veiksmes stāsta pēcgarša" autori.
13.aug 2015
Pētnieku grupa to nosaukusi par „lielāko haizivi, kāda jebkad nofilmēta”, taču vienkāršiem vārdiem to var nosaukt par „Dziļo zilo”, ziņo cnn.com.
6.nov 2009
Zinātnieki ir izveidojuši atlantu, kas parāda, kādas baktērijas mīt dažādās cilvēka ķermeņa vietās. Lai arī pētniekiem uz dalībnieku ķermeņiem izdevās atrastu tūkstošiem dažādu baktēriju sugu, tikai dažas no tām bija viņiem visiem.