Pētījums

14.jun
Tagad zinātnieki var pārliecinošāk nekā jebkad agrāk apgalvot, ka dzimums un gaļas ēšanas preferences ir saistītas. Šonedēļ „Nature Scientific Reports” publicētais raksts parāda, ka atšķirības ir gandrīz universālas dažādās kultūrās un ka tās ir būtiski izteiktākas attīstītākās valstīs.
14.jun
Saskaņā ar jaunu pētījumu, kas šonedēļ publicēts žurnālā „Nature Ecology and Evolution”, Āfrikas ziloņi sauc viens otru un reaģē uz atsevišķiem vārdiem – ko tādu dara vien retais dzīvnieks savvaļā.
14.jun
Liela mēroga pētījums no Oksfordas universitātes liecina, ka miokardīts un perikardīts parādās tikai vakcinētiem cilvēkiem, nevis tiem, kas slimojuši ar Covid-19.
13.jun
Bezpeļņas organizācijas „The Commonwealth Funds” šonedēļ publicētais kritiskais ziņojums arvien vairāk uzsver vājo veselības aprūpes stāvokli Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), pasaules kapitālisma centrā.
5.jun
Zemes sasilšanas ātrums pērn sasniedza visu laiku augstāko līmeni, turklāt zinātnieki apgalvo, ka pie rekordaugstā karstuma ir vainojami cilvēki.
31.mai
Mūsu garastāvokli var ietekmēt dažādas lietas, tajā skaitā arī laikapstākļi. Bieži vien rudenī cilvēki jūtas nomākti jeb parādās rudens depresijas simptomi, jo laiks kļūst vēsāks, tumšāks un lietaināks. Savukārt, iestājoties pavasarim, cilvēki kļūst priecīgāki. Pavisam nesen tika veikts jauns pētījums, kurā tika atklāta pārsteidzoša lietus ietekme uz mūsu pašsajūtu, raksta "Daily Star".
27.mai
Tā arī nav noskaidrots, kas tieši izraisīja spēcīgo turbulenci, kas skāra lidsabiedrības „Singapore Airlines” reisu no Londonas, kura laikā gāja bojā kāds pasažieris, bet vairāki citi tika savainoti.
26.mai
Zinātkārās radības ne tikai prot skaitīt, bet arī noķērkties tik reižu, cik saskaitīts, liecina jauns pētījums, ko vadīja pētnieku komanda no Tībingenes universitātes dzīvnieku fizioloģijas laboratorijas Vācijā.
23.mai
Saskaņā ar pētījumu, kas šomēnes publicēts žurnālā „Toxicological Sciences”, cilvēka sēkliniekos ir konstatēta mikro un nanoplastmasa, turklāt trīsreiz augstākā līmenī nekā līdzīgos atklājumos dzīvnieku pasaulē.
19.mai
Minho Universitātes Portugālē pētnieki nākuši klajā ar satraucošiem datiem. Tie bērni, kuri maltītes ietur pie TV vai planšetes, telefona ekrāna, visticamāk, ir aptaukojušies, atsaucoties uz pētījumu ziņo "The Sun".
19.mai
Nākamajās trīs desmitgadēs paredzamais dzīves ilgums visā pasaulē palielināsies par gandrīz pieciem gadiem vīriešiem un vairāk nekā četriem gadiem sievietēm, prognozē pētnieki.
17.mai
Trešdien publicēts jauns Londonas Universitātes pētījums, kas liecina, ka planētai arvien uzkarstot, ekstrēmas temperatūras ietekmē neiroloģiskās slimības.
16.mai
Lai gan digitālās tehnoloģijas var uzlabot pedagoģiskos procesus, vienlaikus tās rada arī ievērojamus riskus, tostarp apdraudot lietotāju privātumu, novēršot uzmanību no mācīšanās un veicinot kibermobingu. Tā secināts jaunākajā UNESCO ziņojumā "Tehnoloģijas ar viņas nosacījumiem", kurš atklāj, kā sociālie mediji pastiprina dzimumu stereotipus, īpaši negatīvi ietekmējot meiteņu labbūtību, izglītību un karjeras izvēles.
15.mai
Karstuma viļņi pasaulē izraisa 150 000 nāves gadījumu gadā, liecina trešdien publiskots pētījums.
13.mai
Eiropā veikts pētījums liecina, ka cilvēkiem ar aptaukošanos biežāk ir nepieciešama darbnespējas lapa, turklāt atklāts, ka šādi cilvēki slimo biežāk, līdz ar ko ir ilgāk prom no darba.
12.mai
Nesenajā Djūka universitātes vadītajā pētījumā Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) ir konstatēts ievērojams toksisko liesmas slāpētāju līmenis personīgo transportlīdzekļu gaisā, radot nopietnas bažas par sabiedrības veselību.
6.mai
Piektdien publicēts pētījums žurnālā „Science Advances”, kas liecina, ka gāzes plīts un propāna ierīču izmantošana mājās palielina slāpekļa dioksīda (NO2) koncentrāciju līdz 75% no Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem par drošu līmeni sabiedrības veselībai.
2.mai
Vai kādreiz ir bijusi sajūta, ka dusmas plūst cauri vēnām? Saskaņā ar jaunu pētījumu, tas nav pārāk tālu no patiesības.
25.apr
Globālie imunizācijas centieni pēdējo 50 gadu laikā ir izglābuši vismaz 154 miljonus dzīvību, vakar paziņoja Pasaules Veselības organizācija (PVO), piebilstot, ka lielākoties ieguvēji bijuši zīdaiņi.
22.apr
Pieaug to cilvēku skaits, kas atzīst, ka sociālajos tīklos viņi ir daļēji vai pilnībā atšķirīgi no reālās dzīves, turklāt būtiskākās atšķirības ir attieksmē pret notikumiem, vizuālajā izskatā un viedoklī, liecina Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) Ekonomikas un uzņēmējdarbības institūta pētnieces Ilzes Jankovskas veikta pētījuma rezultāti.