Maize ir viens no pirmajiem pasaulē pagatavotiem pārtikas produktiem, jo tiek uzskatīts, ka pirmo reizi to izcepa jau pirms 30 000 gadiem. Kopš tā laika cilvēces apetīte ir tikai augusi un galu galā padarījusi mūs par tiem, kas mēs esam šobrīd.
Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšana ir veids, kā sabiedrībai sniegt lielāko labumu, pārējā Eiropa to ir sapratusi, intervijā sacīja mazumtirgotāja SIA "Rimi Latvia" valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.
Latvijas pārtikas ražotājiem daudz kas ir atkarīgs no tā, kā tiek ražoti produkti un kas ir mērķauditorija, bet ražotājiem šis solās būt izdzīvošanas gads, un enerģētikas krīze var novest pie pārtikas un dzērienu ražotāju bankrotiem, intervijā aģentūrai LETA stāstīja Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe.
Latvijas iedzīvotāji atkritumos lielākoties izmet gatavos ēdienus un mājās pagatavotu maltīšu atlikumus, tostarp zupas un sautējumus (6%), salātus un citos veidos pagatavotus dārzeņus (5%), biezputras, rīsus, kartupeļus un pastas (4%) un citus ēdienus, liecina "Rimi Baltic" veiktais pētījums.
Viens no pašreiz aktuāliem vides ilgtspējas izaicinājumiem ir pārtikas atkritumu daudzums. Ik gadu Eiropā tiek izšķērdēti miljoniem tonnu ēdiena, tai pat laikā citviet pasaulē cilvēki cieš badu. Turklāt, izmetot ēdienu, mēs izniekojam dabas resursus un izejvielas, kas tiek izmantotas pārtikas ražošanai. Šo iemeslu dēļ eksperti apkopojuši četrus ikdienā vienkārši ieviešamus padomus, kas palīdzēs ikvienam ievērojami samazināt pārtikas atkritumu daudzumu.
Ceturtdien, 15.septembrī, Čehijas galvaspilsētā Prāgā norisināsies Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes neformālā sanāksme, kurā diskutēs par pārtikas nodrošinājumu un ES lomu ilgtspējīgā pārtikas ražošanā pasaulē, aģentūru LETA informē Zemkopības ministrijā (ZM).
To, kā turpmāk klāsies pārtikas uzņēmumiem, lielā mērā noteiks valsts atbalsts iedzīvotājiem energokrīzes laikā, jo pārtikas uzņēmumi pilnībā ir atkarīgi no iedzīvotāju pirktspējas, intervijā aģentūrai LETA atzina SIA "Orkla Latvija" valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.
Pārtikas ražošana pašlaik iet cauri vēl nepieredzētam laikam un neko iedrošinošu par pārtikas cenām tuvākajā laikā Eiropā, Baltijā un Latvijā teikt nevar, jo aug visu ražošanas komponenšu izmaksas, intervijā aģentūrai LETA atzina SIA "Orkla Latvija" valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.
Vai zinājāt, ka, izmantojot atsevišķus pārtikas produktus, ir iespējams uzlabot matu stāvokli, kliedēt nepatīkamo aromātu apavos un pat mazināt moskītu kodumu nevēlamās sekas? Izlasiet un uzziniet, kādas pārsteidzošas īpašības piemīt vairākiem pārtikas produktiem!
Ja mēs neievērojam veselīgu dzīvesveidu, tas atspoguļojas uz mūsu veselību, tostarp nieru veselību. Uzziniet, kurus pārtikas produktus ārsti iesaka izskaust no ēdienkartes, lai parūpētos par labu nieru darbību!
Izrādās, ka ēdieni, kurus mēdzam uzskatīt par neveselīgiem, atsevišķos gadījumos var sniegt arī labumu veselībai. Eksperti norāda, ka nevajadzētu aizrauties ar pārmērīgu neveselīgu ēdienu ēšanu, bet mērenās robežās to drīkst. "Bright Side" nosauc septiņus neveselīgus ēdienus, kuriem piemīt veselības veicinošas īpašības!
Dedzinošas sajūtas kuņģī jeb grēmas nav nekas patīkams. Tās rada ļoti lielu diskomfortu. Grēmas bieži vien ierosina apēstā pārtika. Izvairieties no šo produktu pārlieku lielas un biežas ēšanas, lai samazinātu grēmu risku!
Salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni un pagājušā gada šo laika periodu vērojams, ka pārtikas produktu cenu kāpums samazinās, liecina Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) apkopotie dati.
Šī gada otrajā ceturksnī visās trijās Baltijas valstīs bijis būtisks pārtikas produktu cenu pieaugums, liecina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra rīcībā esošā informācija.
Lai arī var šķist, ka produkti ar augstu tauku saturu var būt kaitīgi, tā patiesībā nav. Protams, atsevišķi šādi produkti nesliedz labumu veselībai, tomēr ir daļa pārtikas produktu, kuri ir ļoti veselīgi. Uzziniet, kuri ir veselīgākie produkti ar augstu tauku saturu.
Baltkrievija līdz 31.decembrim pagarinās embargo vairāku pārtikas produktu importam no rietumvalstīm, kuru tā noteikusi no šā gada sākuma, atbildot uz rietumvalstu noteiktajām sankcijām, nolēmusi Baltkrievijas valdība.
Salīdzinot ar 2014.–2016. gada vidējo līmeni, pārtikas cenu indekss 2022. gada aprīlī bija +58,5%. Augu eļļas cena četros gados ir pieaugusi par 137,5%. Graudaugu cena ir pieaugusi par 69,5%. Taču tie vēl ir tikai “ziediņi”.
6. jūnijā notika diskusija “Mana virtuve: klimatam draudzīga vai nē?”, kurā tika runāts par pārtikas nozares ietekmi uz klimatu mājsaimniecību un ēdināšanas vietu līmenī. Tika diskutēts par cilvēku ikdienas izvēlēm, patērējot pārtiku, un kā tās sasaucas ar ilgtermiņa sekām klimatam un ilgtspējai.