Padomi mājsaimniecēm

Vakar, 20:00
Uzzini, kā pareizi uzglabāt saldos kartupeļus, lai tie pēc iespējas ilgāk nesabojātos un būtu izmantojami gardu ēdienu pagatavošanā!
26.sep
Ja jums kāda garda ēdiena pagatavošanā nepieciešams lērums ķiploku, tad to mizošana ar nazi var būt ilgs process. Tā vietā, lai ņemtu talkā nazi ķiploku tīrīšanā, izmantojiet šo triku. Jums būs nepieciešams vien plastmasas trauciņš ar vāku.
15.sep
Dārza darbi lēnām iet uz beigām! Šobrīd atliek vien ievākt ražu un sagatavot dārzu ziemai, nākamajai sezonai. Lai nākamgad nevajadzētu lieki tērēt naudu jaunu sēklu iegādei, tās varat ievākt jau no izaudzētajiem augiem, dārzeņiem. Kā pareizi uzglabāt sēklas, lai tās nākamajā dārza sezonā būtu dīgtspējīgas?
14.sep
Darbojoties dārzā, ne vienmēr mēs izmantojam cimdus vai arī pat tos lietojot, rokas var sasmērēties. Bieži vien tās tīras atkal kļūs, ja nomazgāsim tās siltā ūdenī ar ziepēm. Tomēr šāda metode vienmēr nelīdzēs, citreiz netīrumi šķiet ir "ieēdušies" ādā un rokas atkal tīras padarīt nemaz nav tik vienkārši. Šoreiz dalāmies padomiem, kā ātri un vienkārši netīrās rokas atkal padarīt tīras!
4.sep
Radot dažādus darbiņus bērni var sasmērēties. Nereti iztīrīt krāsas, krītiņu, flomāsteru un cita veida traipus no apģērba var būt visai grūti. Šoreiz dalāmies ar diviem padomiem, kā no apģērba veiksmīgi iztīrīt flomātera atstātos traipus!
3.sep
Lai nākamgad nevajadzētu pirkt tomātu sēklas veikalā, varat tās ievākt no šogad izaudzētajiem tomātiem. Kā to pareizi izdarīt, lai nākamgad sēklas būtu dīgtspējīgas?
3.sep
Daudziem cilvēkiem zirnekļi nepatīk un pat ir bail no tiem. Tomēr reizi pa reizei tie kā nelūgti viesi var ierasties jūsu mājoklī. Ko darīt, lai izvairītos no zirnekļu apmeklējuma?
1.sep
Nākamreiz, kad grasāties izmest miskastē dārzeņu atliekas, apsveriet iespēju dot tām vēl vienu iespēju. Ūdenī var izaudzēt dažādu dārzeņu un garšaugu dzinumus, kurus izmantot gan kulinārijā, gan ēdienu dekorēšanā, gan jaunu stādu iegūšanā.
30.aug
Vai jums dārzā ir daudz ābolu un kazeņu? Tad iesakām jums pagatavot šo gardo ievārījumu! Baudiet to ar pankūkām, izmantojiet kūku pagatavošanā vai pievienojiet klāt rīta putrām!
29.aug
Strādājot dārzā, lai rokas nenosmērētos, daudzi izmanto cimdus. Šie cimdi ātri vien var kļūt netīri! Kā pareizi parūpēties par dārza cimdu tīrību?
29.aug
Vai zinājāt, ka ir atsevišķi ziedi, kuri aug dārzā, lai priecētu mūsu acis, ir arī ēdami? Ēdamos ziedus var izmantot gan dažādu saldo ēdienu, gan dzērienu dekorēšanā un garšas uzlabošanā. Izlasiet un uzziniet, kuri dārza ziedi ir ēdami!
28.aug
Tomātu ražas pilnbriedā nākas būt radošiem, gatavojot dažādas maltītes un ziemas krājumus, lai zudībā neietu izaudzētais. Lai tomāti tik ātri nesabojātos, bet ilgāk saglabātos svaigi un garšīgi, iesakām šos četrus padomus!
26.aug
Šobrīd, kad pilnā pilnbriedā ievācam dažādus dārza labumus, to apjoms var būt tik liels, ka nespējam tos laicīgi notiesāt vai pagatavot ziemai. Ja jūsu ledusskapī ir "aizķērušies" gurķi, kuru izskats un tekstūra ir mainījusies, bet viss vēl nav tik slikti, lai tos mestu laukā, mums ir ideja, kā tos atkal padarīt kraukšķīgus un gardus!
8.aug
Sēņošana kļūst arvien populārāka, aicinot dabas mīļotājus un gardēžus baudīt šī veselīgā un aizraujošā hobija priekšrocības. Jau vasarā mežos aug dažādu sugu sēnes, kas piedāvā iespēju ne tikai baudīt dabas skaistumu, tās meklējot, bet arī pagatavot daudzveidīgus un gardus ēdienus. Lai sēņošanas pieredze būtu pilnvērtīga, ir svarīgi ievērot dažus būtiskus padomus par sēņu apstrādi, uzglabāšanu un kombinēšanu. Rimi Gardēža Normunda Baranovska praktiskie ieteikumi noderēs arī veikalā iegādāto šampinjonu, šitake un citu sēņu valsts pārstāvju iekļaušanai ēdienkartē.
5.aug
Sākoties dārzeņu un ogu ražas novākšanas sezonai, daudzi no mums vēlas uzglabāt svaigo garšu un vitamīnus arī aukstajiem ziemas mēnešiem. Konservēšana mājās ne tikai sniedz iespēju saglabāt sezonas ražu, bet arī ļauj kontrolēt sastāvdaļu kvalitāti, izvairoties no nevēlamiem konservantiem un piedevām. Tā ir arī ilgtspējīga prakse, kas samazina pārtikas atkritumus un palīdz maksimāli izmantot dabas resursus. "Rimi" Gardēdis Normunds Baranovskis sniedz padomus par gardumu uzglabāšanu līdz piemērotai lietošanas reizei.
31.jūl
Ledusskapis ir izcils izgudrojums, tā mēs spējam pasargāt pārtikas produktus no priekšlaicīgas sabojāšanās. Tomēr ne visus pārtikas produktus ieteicams turēt ledusskapī, jo efekts var būt pretējs - tie var ātrāk sabojāties.
30.jūl
Pēc lietainajām dienām, pārnākot mājās, nepieciešams izžāvēt lietussargu. Ja tas netiks darīts, tad tas var sākt nelabi ost. Reizēm smaka ir tik nepatīkama, ka konkrēto lietussargu vairs nevēlamies izmantot. Izrādās, ka ir pavisam vienkāršs veids, ka atbrīvoties no nepatīkamās smakas!
29.jūl
Lai lietussargu atkal dabūtu tīru, nepieciešams ievērot pāris "noteikumus".
29.jūl
Šogad Latvijas vasara atkal padevusies karsta, tāpēc dārza gardumi, augļi un ogas liek par sevi manīt ātrāk nekā citus gadus. Karstuma un lietus viļņi veicina ātrāku augļu un dārzeņu nobriešanu, un mēs saskaramies ar situāciju, ka raža pēkšņi ir tik liela, ka jādomā par steidzīgu tās novākšanu un saglabāšanu ziemai.
17.jūl
Piena produkti ir viena no tām produktu kategorijām, kas mēdz uzkavēties mūsu ledusskapjos ilgāk un nereti pat pazust plauktu dziļumā. Tiem ir lielāks risks ātri sabojāties, tāpēc ir noderīgi apzināt to plašo izmantošanas spektru. Rimi Gardēdis, šefpavārs Normunds Baranovskis sniedz padomus piena produktu uzglabāšanā un izmantošanā, lai produktu pārpalikumi neietu zudībā.