Demogrāfisko lietu padome atbalstījusi Labklājības ministrijas (LM) ierosmi un, iespējams, jau no nākamā gada par vecākiem, kuri atrodas bērnu kopšanas atvaļinājumā, valsts veiks sociālās iemaksas no lielākas summas.
Latvija paredzējusi veikt zinātnisku pētījumu par bezdarbniekiem, ekonomiski neaktīvajiem un trūcīgajiem cilvēkiem, kā ekspertus piesaistot Pasaules banku. Pētījuma izmaksas nav mazas – apmēram 200 000 latu, tā ir summa, kas minēta līgumā un ko saņems PB un viņu pieaicinātie zinātnieki.
Rīgas domes Labklājības departaments izveidojis jaunu sociālā atbalsta programmu audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem, kas paredz nodrošināt psiholoģisko atbalstu ikdienā, kā arī krīzes situācijās gan atbalsta grupās, gan individuālās konsultācijās, kā arī sniedzot tūlītēju atbalstu telefoniski.
Programmā paredzēti arī izglītojošie semināri, atbalsta un izglītojošās grupu nodarbības, terapeitiski radošās darbnīcas bērniem, liecina departamenta sagatavotā informācija.
Šodien Ministru kabinets, visticamāk, apstiprinās Labklājības ministrijas (LM) sagatavoto ziņojumu par pabalstu izmaksas ierobežojumu pamatotību, uzskatot, ka arī turpmāk, vismaz līdz nākamā ziņojuma izskatīšanai, jāmaksā samazinātie pabalsti.
Turpmāk, lai pašvaldībā saņemtu sociālās palīdzības pabalstu, trūcīgajai personai būs obligāts pienākums reģistrēties kā bezdarbniekam Nodarbinātības valsts aģentūrā, Neatkarīgā uzzināja Labklājības ministrijā (LM).
Labklājības ministre Ilze Viņķele (V) rosinās paaugstināt valsts iemaksas sociālās apdrošināšanas sistēmā māmiņām, kuras audzina bērnu līdz 1,5 gadu vecumam, kas nākotnē palielinātu viņu pensijas.
Statistika liecina, ka pēc dažādu sociālo pabalstu, pensiju un citas atlīdzības saņemšanas 2010.gadā nabadzības riskam bija pakļauti 19 % iedzīvotāju. Savukārt situācijā, ja šāda atbalsta nebūtu, uz nabadzības riska robežas nonāktu 46 % Latvijas iedzīvotāju, atzīst Labklājības ministrija (LM).
Rīgas Sociālais dienests mēneša laikā trūcīgo rīdzinieku ģimenēm vienreizējā pabalstā pārtikas iegādei izmaksājis jau vairāk nekā pusmiljonu latu, Neatkarīgā uzzināja Rīgas domes Labklājības departamentā.
Lielākā daļa iesniegumu no rīdziniekiem, kurus saņēmis Rīgas Sociālais dienests, ir par pabalstu piešķiršanu. Kopumā pagājušajā gadā dienests saņēmis 225 274 iesniegumus, no kuriem 131 211 bijuši saistīti ar pabalstu piešķiršanu.
Rīgas Sociālais dienests pirmdien sāk pieņemt iesniegumus, lai piešķirtu pabalstu pārtikas iegādei. Vienreizējam 30 latu pabalstam Rīgas domes (RD) Labklājības departaments paredzējis izlietot vairāk nekā 800 000 latu.
Lai netiktu kavēta pabalstu izmaksa, Rīgas domes Labklājības departaments aicina Rīgas Sociālā dienesta klientus, kuriem Rīgas pašvaldības sociālās palīdzības pabalsti tika pārskaitīti uz kontiem Latvijas Krājbankā, informēt par jaunizveidotajiem bankas kontiem citās bankās.
Labklājības ministrija (LM) 2012. gadam aprēķinājusi valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu likmi obligāti sociāli apdrošināmiem cilvēkiem un tiem, kuri valsts sociālajai apdrošināšanai pievienojušies brīvprātīgi.
Sociālās drošības tīkla stratēģijas pasākumu īstenošana turpināsies arī nākamgad, un saskaņā ar valdības lēmumu šim mērķis kopumā tiks atvēlēti 44,6 miljoni latu.
Valdība vienojusies par 4,5 miljonu latu samazinājumu ģimenes valsts pabalsta izmaksai 2012.gadā, ņemot vērā Labklājības ministrijas precizēto iespējamo ģimenes valsts pabalsta saņēmēju skaitu, kas turpina samazināties.
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija otrdien, 15.novembrī, tiekoties ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdi Andri Jaunsleini, pārrunāja pašvaldībām aktuālus jautājumus.
Finanšu ministrs Andris Vilks (Vienotība) sola, ka nākamgad par 30 000 palielināsies nodarbināto skaits, turklāt šī esot vispesimistiskākā prognoze. Tomēr viņš nenoliedz, ka ilgstošo bezdarbnieku diez vai kļūs jūtami mazāk.