Labklājības ministrija (LM) 2012. gadam aprēķinājusi valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu likmi obligāti sociāli apdrošināmiem cilvēkiem un tiem, kuri valsts sociālajai apdrošināšanai pievienojušies brīvprātīgi.
Sociālās drošības tīkla stratēģijas pasākumu īstenošana turpināsies arī nākamgad, un saskaņā ar valdības lēmumu šim mērķis kopumā tiks atvēlēti 44,6 miljoni latu.
Valdība vienojusies par 4,5 miljonu latu samazinājumu ģimenes valsts pabalsta izmaksai 2012.gadā, ņemot vērā Labklājības ministrijas precizēto iespējamo ģimenes valsts pabalsta saņēmēju skaitu, kas turpina samazināties.
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija otrdien, 15.novembrī, tiekoties ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdi Andri Jaunsleini, pārrunāja pašvaldībām aktuālus jautājumus.
Finanšu ministrs Andris Vilks (Vienotība) sola, ka nākamgad par 30 000 palielināsies nodarbināto skaits, turklāt šī esot vispesimistiskākā prognoze. Tomēr viņš nenoliedz, ka ilgstošo bezdarbnieku diez vai kļūs jūtami mazāk.
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) rosina valdību nākamgad mainīt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) sadali, palielinot proporciju pašvaldībām līdz 84%, aģentūra BNS ceturtdien uzzināja LPS domes ārkārtas sēdē.
Labklājības ministrija (LM) šā gada beigās plāno pieteikt ģimenes valsts pabalsta reformu, kas paredzēs diferencētas pabalsta formas, pirmdien Latvijas Televīzijas raidījumā "100.pants" sacīja jaunā labklājības ministre Ilze Viņķele.
Politiski represētajiem un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem – valsts pensiju saņēmējiem – Rīgas dome valsts svētkos izmaksās 50 latu lielu pabalstu, aģentūru BNS informēja pašvaldības pārstāve Lita Brice.
Pēdējos gados sociālo pabalstu saņēmēju vidū izveidojušās veselas paaudzes, kas pabalstu saņemšanu uzskata par pašsaprotamu un nemaz nevēlas pielikt pūles, lai nodrošinātu sevi pašu spēkiem.
Labklājības ministrija (LM) nav veikusi nekādus aprēķinus saistībā ar pensiju piemaksām nākamajā gadā, jo uzskata, ka tās ir jāmaksā arī turpmāk un nav pieļaujama to samazināšana vai atcelšana.
Astoņu latu ģimenes valsts pabalstu turpinās izmaksāt arī nākamgad, šodien pēc Demogrāfisko lietu padomes sēdes paziņoja premjerministrs Valdis Dombrovskis. Turklāt pabalsts tiks saglabāts visām ģimenēm un līdzšinējā apmērā.
Lai gan parlaments jau pieņēmis grozījumus vairākos likumos, saskaņā ar kuriem vairāku pabalstu apmērs tiks ierobežots līdz pat 2014. gadam, vakar arī valdība, izskatot Labklājības ministrijas (LM) ziņojumu, vēlreiz secināja: valsts pabalstu izmaksas ierobežojumi ir saglabājami.
2009.gadā noteiktie ierobežojumi izmaksājamiem slimības, maternitātes, paternitātes, vecāku pabalstiem un piešķiramajam bezdarbnieku pabalstam, ir saglabājami līdz 2014.gadam, par to otrdien, 9.augustā, vienojās valdība, iepazīstoties ar Labklājības ministrijas (LM) sagatavoto informatīvo ziņojumu.
Labklājības ministrija (LM) nākusi klajā ar jaunu koncepciju ģimenes valsts pabalsta reformai, piedāvājot četrus variantus, kā turpmāk maksāt astoņu latu pabalstu par bērnu.
Cik daudz papildu naudas šogad vajadzēs novirzīt pašvaldībām garantētā minimālā ienākuma (GMI) un dzīvokļa pabalstiem, Labklājības ministrija (LM) vēl rēķinās. No tā, kā arī no citu sociālās drošības spilvena pasākumu izvērtēšanas – iespējams, tajos var atrast liekus latus – būs atkarīgs, ko LM vēstīs Finanšu ministrijai.
Vasaras mēnešos reģistrēto trūcīgo skaits oficiāli samazinās, tomēr salīdzinājumā ar pagājušo gadu trūcīgo skaits ir vismaz par 20 000 cilvēku vairāk, liecina Labklājības ministrijas dati.
Zināmā mērā faktu, ka nodarbinātības speciālajā budžetā paliek pāri nauda, var uzskatīt par neplānotu veiksmi, lai gan, no otras puses, tas apliecina, cik maz cilvēku Latvijā saņem bezdarbnieka pabalstu un cik neliels ir tā apmērs.
Jūlijā visas ģimenes, kurās ir bērns līdz piecpadsmit gadu vecumam, turpinās saņemt ģimenes valsts pabalstu astoņu latu apmērā, taču Labklājības ministrija nav atteikusies no idejas šo pabalstu reformēt.