Nogurums

28.sep
Latvijā 85% autovadītāju mēdz sēsties pie stūres ļoti noguruši vai miegaini, liecina "Carlsberg 0.0 atbildīgas braukšanas indeksa" aptaujas rezultāti.
9.jūl
Arvien biežāk tiek runāts par hroniskā noguruma sindromu un tā iespējamajiem iemesliem.
26.jan
Sagurums, nespēks, smaguma sajūta slimošanas laikā un pat pēc atveseļošanās nav nekas neparasts.
24.apr 2023
“Ar sauli vien pietiek, lai justos labāk!” tā nereti cilvēki izjūt pavasara iestāšanos. Tomēr daudziem pavasaris nāk ar nogurumu, nespēku, miegainību un virkni nepatīkamu emociju. Lai atgūtu spēku un dzīvesprieku, būtiski gan izprast, kas rada izsīkumu, gan iedzīvināt vienkāršas metodes patīkamu emociju atgūšanai. Ārste psihoterapeite Laura Valaine iesaka septiņus vienkāršas metodes cīņai ar pavasara emocionālo sagurumu.
4.mar 2023
Kad nepietiek spēka saņemties uzrakstīt e-pastu vai paēst.
1.dec 2022
Saglabājiet mundru prātu un enerģiju dienas laikā, atsakoties no šiem pieciem dzērieniem.
15.jun 2022
Vai arī jums mēdz būt tā, ka īsi pēc pamošanās jūtaties jau noguruši? Eksperti izceļ, ka pie tā var būt vainojami dažādi rīta rituāli jeb ieradumi.
5.feb 2022
Izteikti spēcīgu nogurumu no Covid-19 pandēmijas joprojām izjūt 43% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, desmit baļļu skalā to vērtējot no astoņi līdz desmit, secināts jaunākajos BENU Aptiekas Stresa termometra rezultātos.
27.jan 2022
Izteikti spēcīgu nogurumu no Covid-19 pandēmijas joprojām izjūt 43% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, desmit baļļu skalā to vērtējot no astoņi līdz desmit, secināts jaunākajos BENU Aptiekas Stresa termometra rezultātos, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju GEMIUS, janvārī aptaujājot vairāk nekā 1800 respondentu. Salīdzinājumā ar 2021.gada novembri, iedzīvotāju īpatsvars, kas izjūt izteikti spēcīgu nogurumu no Covid-19, ir samazinājies par 5%. Salīdzinot datus gada griezumā, redzams, ka to iedzīvotāju īpatsvars, kuri izjūt izteikti spēcīgu nogurumu no Covid-19, šobrīd ir par 1% lielāks nekā 2021.gada janvārī.
25.nov 2021
Izteikti spēcīgu nogurumu no Covid-19 pandēmijas izjūt 46% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, desmit baļļu skalā to vērtējot no astoņiem līdz desmit, secināts jaunākajos BENU Aptiekas Stresa termometra rezultātos.
26.sep 2021
Hronisks nogurums daudziem cilvēkiem ir aktuāla problēma, kuru nevar atrisināt pat regulāra atpūta.
7.sep 2021
Daudzi iestājoties rudenim arvien vairāk izjūt nogurumu un enerģijas trūkumu. Kāpēc tā notiek? Izlasiet šos 6 faktus, kas paskaidro, kāpēc rudenī var trūkt spēka darbiem!
30.mai 2021
Izteikti spēcīgu nogurumu no Covid-19 izjūt 48% Latvijas iedzīvotāju, desmit baļļu skalā to vērtējot no astoņi līdz desmit, secināts Benu Aptiekas Stresa termometra rezultātos, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju Gemius.
11.mai 2021
Parasti par galveno noguruma iemeslu mēdz uzskatīt miega trūkumu, taču nereti pat pēc pilvērtīga miega dienas laikā uzmācas pamatīgs nogurums. Tam par iemeslu var būt uzturs.
30.jan 2021
Ieilgstot Covid-19 krīzei un valstī noteiktajiem ierobežojumiem, ievērojami palielinās iedzīvotāju mentālās veselības slodze, kā arī pastiprinās tā saucamais Covid-19 nogurums, kas ietver fizisku un mentālu panīkumu, ko rada ilgstoši saslimšanas riski, ierobežojumi, būtiskas izmaiņas ikdienā, stress, klātienes komunikācijas trūkums un informācijas pārbagātība.
6.dec 2020
„Noguruma sajūta ir uzveicama. Jāmeklē pareizākais ceļš, kā uzlādēt sava organisma baterijas!” saka  farmaceite Ērika Pētersone.Tumšā gadalaika un ikdienas nestabilitātes radītajam pagurumam raksturīgais enerģijas trūkums izpaužas kā nogurums, miegainība vai apātija. Papildus minētajam var būt arī depresija un motivācijas zudums. Nogurums ir normāla organisma atbildes reakcija uz paaugstinātu stresa līmeni, miega trūkumu, pārslodzi darbā vai studijās, vitamīnu un minerālvielu trūkumu un mazkustīgu dzīvesveidu.
18.apr 2019
Ja cilvēkam, kuru ārsts atzīst par praktiski veselu, ir pastāvīgs nogurums, tad pienācis laiks pārlūkot savus paradumus.
30.mar 2018
40% autovadītāju, braucot garākas distances, klausās radio, lai nenāktu miegs, 12% regulāri apstājas, 20% - neizmanto nekādas metodes, liecina "Volkswagen komerctransporta" veiktā aptauja. 5% šoferu, lai neaizmigtu, dzied, vingro, ēd našķus, dzer kafiju vai pat apstājas.
18.mar 2018
Laikapstākļiem un gadalaikam ir liela ietekme uz mūsu pašsajūtu - pavasara saulīte var radīt pacilātu noskaņojumu un pat uzlabot mūsu darba spējas! Kā stāsta farmaceite Ieva Zvagule, gadalaiku maiņas periodā īpaši svarīgi atcerēties par veselīgu dzīvesveidu, kas ne tikai palīdzēs cīnīties ar aizejošās ziemas nogurumu, bet arī ļaus sagaidīt 18. martu - pirmo pavasara dienu, kad nakts garums būs īsāks nekā dienas.
6.mar 2018
Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) veikusi Latvijā unikālu sociālo eksperimentu, ar slēpto kameru fiksējot kinomīļu reakcijas eksperimentāla seansa laikā. Aicinot ikvienu aizdomāties un pārbaudīt savas prasmes, radīts arī virtuāls testa brauciens "Kurš stiprāks – tu vai nogurums?".