nogurums

27.jun 2017
Ko darīt, ja kādā brīdī cilvēks saprot, ka netiek galā ar saviem pienākumiem? Ar kritisko domāšanu pietiekami apveltītie to aptver paši, savukārt citiem nākas saskarties ar priekšnieku neapmierinātību un saņemt pretenzijas, līdz rodas aizdomas, ka darba produktivitāte acīmredzot nav pietiekama. «Produktivitāte ir stāvoklis, kad mēs maksimāli kvalitatīvi un efektīvi, minimālā laikā sasniedzam izvirzītos mērķus,» skaidro psihiatre Lada Stoligvo. «Produktivitāte atkarīga no tādiem faktoriem kā stresa līmenis, fiziskā aktivitāte, miega ilgums un kvalitāte, pozitīvs noskaņojums, normāls uzturs. Liela nozīme ir arī prasmei izvirzīt adekvātus, reāli sasniedzamus mērķus, bet tā jau ir atsevišķas sarunas tēma.»
27.feb 2017
Ziemas izskaņa un pavasara sākums daudziem nāk komplektā ar nogurumu, bet visiem arī zināms, ka ir dažādi veidi, kā pieveikt šo nelūgto un ne visai patīkamo pavasara «viesi», un viens no veidiem ir ēdiens.
8.feb 2017
Dienu no dienas mēs kļūstam arvien aizņemtāki, un arvien mazāk varam riskēt ar enerģijas trūkumu. Cerībā uz īslaicīgu mundrumu nereti izlīdzamies ar kofeīnu, tomēr ilgtermiņā arī tas nav risinājums. Naturopāte Ance Šternberga un grāmatas "6 minūtes 365 dienas" autore Sanda Krasta dalās savā pieredzē, kā aizdzīt nogurumu un pavasari sagaidīt tikpat plaukstoši kā dabā.
9.mar 2016
Lai arī dienas kļūst arvien garākas un ir prieks, ka pavasaris neizbēgami tuvojas, daudzi cilvēki šajā laikā jūtas enerģētiski iztukšoti, sūdzas par nogurumu, miegainību, nespēku un koncentrēšanās spēju samazināšanos.
21.nov 2015
Kas vainīgs, ka cilvēks visu laiku jūtas noguris, lai gan ārsts nekādas būtiskas veselības problēmas viņam nekonstatē? Pārslodze, rudens drūmais laiks un pulksteņa grozīšana, monotons un nogurdinošs darbs, stress, gadu nasta – tie visi šķiet pieņemami izskaidrojumi, bet enerģijas jau tādēļ vairāk nekļūst. Te būs daži vienkārši līdzekļi cīņai ar nogurumu.