Pērn licencētā azartspēļu nozare valsts un pašvaldību budžetos nodokļu veidā iemaksājusi apmēram 75 miljonus eiro, liecina Latvijas Spēļu biznesa asociācijas un Eiropas Kazino asociācijas pētījums par azartspēļu nozares ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību.
Nodokļu politika jāveido tā, lai neciestu sociāli vismazāk aizsargātās iedzīvotāju grupas, iespēju robežās sniedzot viņiem atvieglojumus, pauda Labklājības ministrijā (LM), komentējot Valsts kontroles otrdien publiskotajā revīzijas ziņojumā "Vai nodokļu atlaides un atvieglojumi sasniedz tiem noteiktos mērķus?" secināto.
Valsts kontrole (VK) pirms desmit gadiem Finanšu ministrijai norādīja uz nepieciešamību izvērtēt nodokļu atvieglojumu sistēmu kopumā un apzināt izmaksas, kas valstij rodas, administrējot tos. Šo desmit gadu laikā būtiski nekas nav mainījies – nodokļu atlaides joprojām tiek piešķirtas bez noteikta mērķa un neizvērtējot to efektivitāti. Valsts kontrole ir aprēķinājusi, ka valsts budžets šo atvieglojumu dēļ ik gadu neiegūst aptuveni 2,5 miljardus eiro.
Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida otrdien izsludināja likumu, kas paredz no 1.jūlija par 25% samazināt akcīzes nodokli daļai alkoholisko dzērienu - alum, sidram un stiprajiem dzērieniem, vēsta prezidentes kanceleja.
No visām Valsts ieņēmumu dienestā (VID) līdz svētdienai, 16.jūnijam, iesniegtajām gada ienākumu deklarācijām par 2018.gadu, nodokļa parāds ir izveidojies 167 538 deklarāciju iesniedzējam jeb 19,1% un kopējā nodokļu parāda summa ir 39,5 miljoni eiro, aģentūru informēja VID pārstāvji.
Valsts ieņēmumu dienests (VID) šogad pirmajos piecos mēnešos valsts budžetā iekasējis 3,972 miljardus eiro, kas ir par 206,744 miljoniem eiro jeb 5,5% vairāk, nekā plānots, liecina dienesta publiskotā informācija.
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde sākusi kriminālprocesu par "aplokšņu algu" izmaksu kādā ēdināšanas uzņēmumā, informēja VID.
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) sagatavotais 2018. gada nodokļu maksātāju saraksts rāda, kuru uzņēmumu pazušana vai izputēšana nozīmētu arī Latvijas valsts bankrotu.
Atlikušas vairs tikai pāris dienas, lai gada ienākumu deklarāciju par 2018. gadu iesniegtu tie nodokļu maksātāji, kuriem tas ir jāizdara obligāti līdz šī gada 3. jūnijam. Šogad tas attiecas arī uz tiem iedzīvotājiem, kuriem saistībā ar progresīvās nodokļa likmes vai diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanu ir radusies nodokļa starpība, kas jāpiemaksā valsts budžetā. Pēc Finanšu ministrijas rīcībā esošas informācijas, tādi ir vairāk nekā 120 tūkstoši iedzīvotāju, kuru kopējā parāda summa jau tuvojas 24 miljoniem eiro.
Latvija nevar izbēgt no Igaunijas radīta iztrūkuma Latvijas 2019. gada budžetā, bet Krišjāņa Kariņa valdība var izvēlēties vārdus, ar kādiem vēlāk taisnoties par šo iztrūkumu saviem uzraugiem Briselē.
Valsts ieņēmumu dienests (VID) šogad pirmajos četros mēnešos valsts budžetā iekasējis 2,978 miljardus eiro, kas ir par 105,984 miljoniem eiro jeb 3,7% vairāk, nekā plānots, liecina dienesta publiskotā informācija.
Latvijas lielākā uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padome neatbalstīs Saeimas Budžeta komisijā sagatavotos grozījumus par akcīzes nodokli cukurotajiem dzērieniem, kas paredz vairākkārtīgu nodokļa celšanu. Diferencējot nodokļa likmi pēc cukura daudzuma dzērienā, daļai no dzērieniem tā pieaugs pat četras reizes- norāda uzņēmēji.
Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka arī šogad vairākām iedzīvotāju kategorijām gada ienākumu deklarācija ir jāsniedz obligāti - līdz 3.jūnijam. Šogad šis iedzīvotāju loks ir plašāks, jo obligāti līdz 3.jūnijam gada ienākumu deklarācija par 2018.gadu ir jāiesniedz arī tiem iedzīvotājiem, kuriem saistībā ar progresīvās nodokļa likmes vai diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanu ir radusies nodokļa starpība, kas jāpiemaksā valsts budžetā. Savukārt, ja personas kopējie gada ienākumi pārsniedz 55 000 euro, deklarācija obligāti jāiesniedz līdz šī gada 1. jūlijam.
Atbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta (VID) atskaitei par nodokļu iekasēšanu šā gada pirmajos četros mēnešos, valsts kopējo ieņēmumu pieaugumu attiecībā pret pagājušā gada pirmajiem četriem mēnešiem par 3,8% uz augšu vilkuši obligāto sociālo maksājumu un iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumu pieaugums par 12%.
Valsts ieņēmumu dienests (VID) divarpus mēnešu laikā ir pieņēmis un akceptējis teju 710 tūkstošus iedzīvotāju gada ienākumu deklarāciju. Gandrīz 100 000 deklarācijas iesniedzēju ir izveidojies nodokļa parāds kopumā par 16,97 miljoniem eiro. Iepriekš VID prognozēja, ka parādnieku skaits varētu sasniegt 60 tūkstošus.
Valstij nav informācijas ne par kādiem kapitālieguldījumiem, kuru dēļ valsts pārstājusi iekasēt uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN) vairāk nekā pusmiljarda eiro vērtībā.
Pašreizējo daudz kritizēto īpašumu kadastrālās vērtības aprēķināšanas kārtību aizstās ar jaunu metodiku, kuru Tieslietu ministrija uzskata par daudz kvalitatīvāku un godīgāku. Cita starpā, tā paredz ņemt vērā ēkas būvniecības gadu un nolietojumu. Saskaņā ar šo projektu, vērtīgākās ir pēc 2000. gada būvētās daudzdzīvokļu mājas ar minimālu nolietojumu – tām piemēros pusotras reizes lielu paaugstinošu koeficientu.
Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) un Pasaules Veselības Organizācijas (PVO) pārstāvia Tamāšs Evetovits ir vienisprātis, ka veselības aprūpe nevar tikt izmantota nodokļu iekasēšanas pasākumiem, jo ārstiem un speciālistiem ir jāvelta uzmanība pacientiem, informēja ministres padomnieks Edgars Skvariks.