Vieta Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) joprojām ir brīva. Visticamāk, tajā atkal nonāks kādai partijai lojāls cilvēks, uzskata nozares pārstāvji. Faktiski jau neesot nozīmes, kurš tas būs, kamēr netiks atrisināts interešu konflikts pašā padomē, – tā vienlaikus ir gan elektronisko mediju uzraugs, gan sabiedriskā radio un televīzijas kapitāldaļu turētāja.
Rit jau piektais mēnesis, kopš Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) trūkst viena locekļa un arī priekšsēdētāja amatā sēž tikai pienākumu izpildītāja. Atbildīgo Saeimas komisiju no mediju uzraudzības institūcijas lāpīšanas atrauj migrantu problēmu risināšana. Vispirms jātiek galā ar Patvēruma likumu, jo pret Latviju jau sākta pārkāpuma procedūra, tad pienāks NEPLP kārta.
Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa lēmums neizsludināt grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā (EPLL), kas skar valodas lietojumu radio programmās, ir pamatots, akcentējot grozījumu mērķi - stiprināt latviešu valodas statusu un mazināt tā dēvēto "slēpto" retranslāciju, aģentūrai LETA atzina Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pārstāvji.
Administratīvajai apgabaltiesai nolemjot negrozīt lēmumu, ar kuru noraidīts bijušā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāja Aināra Dimanta pieteikums noteikt viņam pagaidu aizsardzību strīdā ar Saeimu, tiesa vispār nav skatījusi jautājumu par NEPLP kā patstāvīgas institūcijas neatkarību. Tas ir absolūti atstāts tiesas spriešanai par lietu pēc būtības, aģentūrai LETA sacīja Dimants.
Administratīvā rajona tiesa nav apturējusi Saeimas lēmumu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāja Aināra Dimanta atbrīvošanu no amata. Tiesa atzinusi, ka nav noticis pieteicēja interešu aizskārums, nav nodarīti ievērojami zaudējumi vai kaitējums, kā arī nav pārkāptas kādas citas likuma normas.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šodien nolēma piemērot administratīvo sodu Latvijas Televīzijai (LTV) 2500 eiro apmērā par sižetiem, kuros demonstrēta marihuānas audzēšana un lietošana.
Bijušais Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītājs Ainārs Dimants tiesai lūdzis noteikt lietā pagaidu aizsardzību - apturēt Saeimas lēmuma darbību par viņa atbrīvošanu no NEPLP locekļa amata.
Šodien Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sēdē NEPLP locekle Aija Dulevska tika apstiprināta par padomes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju.
Saeimas no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāja amata atbrīvotais Ainārs Dimants gatavojas vērsties tiesā un kopā ar Latvijas Žurnālistu asociāciju (LŽA) - pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa.
Pagājušonedēļ amatu zaudējušajam Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājam Aināram Dimantam radušies tikai daži aizstāvji. Tos visus vieno fakts, ka viņi saņēmuši naudu no Sorosa finansētām organizācijām.
Jau ziņots, ka saeima šodien nolēmusi no amata atbrīvot Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāju Aināru Dimantu. Šis lēmums izraisījis asas diskusijas mikroblogošanas vietnē twitter.
Neatkarīgu regulatoru nevar atsaukt pēc politiska lēmuma, tieši tāpēc jau tas ir neatkarīgs, ka tā nav politiski atbildīga persona, attiecībā uz Saeimā šodien pieņemto lēmumu viņu atbrīvot no amata aģentūrai LETA teica Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītājs Ainārs Dimants.
Gadījumā, ja padome tiek atlaista, likumdevējs diezgan formālā veidā destabilizētu sabiedriskā medija pārraudzības modeli, neko nepiedāvājot vietā, šodien Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) rīkotajā diskusijā par iespējamo Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) valdes locekļu atlaišanu teica Latvijas Radio valdes priekšsēdētājs Aldis Pauliņš.
Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (LRA) kritizē izteikumus par politiķu uzbrukumu mediju neatkarībai, aicinot beigt "pārspīlēt un muldēt". Politiķis norāda, ka kritikas vietā par atbildības prasīšanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļiem šai institūcijai būtu jāsniedz skaidrojums par Valsts kontroles (VK) atklāto neefektīvo līdzekļu tērēšanu.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pašlaik "visai vāji" tiek galā ar saviem pienākumiem, uzskata Saeimas priekšsēdētāja, bijusī parlamenta Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).
Aiz uzbrukumiem Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) tiek slēpta stagnācija, kas ir iestājusies mediju likumu uzlabošanas jomā, un parlaments nodarbojas ar jautājumu risināšanu, kas nav tā kompetencē, bet tajā pašā laikā neizskata mediju likumu uzlabošanai iesniegtos priekšlikumus, uzskata Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) asociētā profesore, Komunikācijas studiju katedras vadītāja Anda Rožukalne.
Joprojām nerimstas jezga, ko sacēlusi Latvijas Radio (LR) programmas pieci.lv raidījuma Pilnīgs vakars rubrika Pieliec punktu, kur jaunieši brīvrunas sacensībās, savstarpējus apvainojumus mētājot, izplūda rupjībās. Viedokļi par dzirdēto ir atšķirīgi, atbildīgā Saeimas komisija raugās uz sabiedrisko mediju uzraugu, bet tas vēl tikai gatavo «savu redzējumu».
Uz Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) tiek virzīta Dace Ķezbere. Atbildīgā komisija vienbalsīgi bija par viņas kandidatūru, bet gala vārds jāsaka Saeimai, kas to darīs 18. jūlijā.
Uz Nacionālās Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa vietu, kas pārrauga Latvijas Televīziju (LTV), pašlaik pretendē pieci kandidāti.