Jauns Mēness. Sākumā ir pasīvais, aizmigušais stāvoklis. Cilvēki vairāk noslēgušies sevī, līdz ar to jaunmēness pirmajās dienās nevajadzētu sākt jaunus darbus un risināt svarīgas sarunas. Tomēr tas slēpj lielu potenciālu – ir īstais laiks, lai kaldinātu nākotnes plānus.
Izpētot cilvēka personīgo astroloģisko karti, iespējams uzzināt, kura stihija valda horoskopā un kam vajadzētu būt veselīgas ēdienkartes pamatā. Zinot, kur Saule un Marss atradušies dzimšanas brīdī, var noskaidrot, kāda ir cilvēka iekšējā būtība un kā viņš sevi realizē dzīvē. Savukārt Mēness atklāj emocionālo stāvokli un dienas, kad ieteicams attīrīties un ievērot dažādas diētas.
ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) otrdien demonstrēja divu jaunu kosmosa skafandru prototipus, kas ir svarīga daļa no ASV plāna atgriezties uz Mēness līdz 2024.gadam.
Mēness dzīlēs joprojām turpinās seismiski procesi, kas saistīti ar Zemes dabiskā pavadoņa atdzišanu un mikroskopisku samazināšanos. Šādu secinājumu rakstā, kas publicēts «Nature Geoscience», izdarījuši amerikāņu zinātnieki, kuri izanalizējuši milzīgu datu apjomu – sākot ar «Apollo» misiju laikā veiktajiem seismisko ierīču mērījumiem un beidzot ar orbitālā aparāta «Lunar Reconnaissance Orbiter» uzņemtajām fotogrāfijām.
1969.gada 21. jūlijā pulksten 02:56 Nils Ārmstrongs kļuva par pirmo cilvēku, kas uzkāpa uz Mēness virsmas. Šajā brīdī viņš teica leģendāros vārdus: "Tas ir mazs solis cilvēkam, bet milzīgs lēciens cilvēcei".
«Tas ir mazs solis cilvēkam, bet milzīgs lēciens cilvēcei.» Šie amerikāņu astronauta Nīla Ārmstronga 1969. gada 21. jūlijā sacītie vārdi, sperot pirmo soli uz Mēness virsmas, jau kļuvuši par leģendu. Tomēr pat 50 gadus pēc tam, kad «Apollo 11» misijas dalībnieki Ārmstrongs un Bazs Oldrins kļuva par pirmajiem cilvēkiem, kuri pabijuši uz Mēness, pasaulē netrūkst skeptiķu un sazvērestības teoriju cienītāju, kuri ir pārliecināti, ka patiesība visa «Apollo» programma bijusi milzīga mistifikācija un izsēšanās uz Mēness filmēta kādā no Holivudas paviljoniem.
Nākamnedēļ apritēs tieši 50 gadu, kopš amerikāņu astronauti Nīls Ārmstrongs un Edvīns (Bazs) Oldrins kļuva par pirmajiem cilvēces pārstāvjiem, kuriem bija iespēja pastaigāties pa Mēness virsmu. N. Ārmstronga sacītais par «mazo soli cilvēkam, bet lielo lēcienu cilvēcei» nu jau kļuvis par vēsturisku citātu, tomēr kopš 1972. gada nogales, kad amerikāņi nolēma pārtraukt Apollo programmu, neviens cilvēks uz Mēness virsmas nav pabijis, bet plāni par derīgo izrakteņu iegūšanu uz Zemes dabiskā pavadoņa vai tā kolonizēšanu joprojām vairāk atgādina zinātnisko fantastiku.
ASV interneta tirdzniecības giganta "Amazon" dibinātājs un vadītājs Džefs Bezoss, kurš vada arī kosmosa izpētes kompāniju "Blue Origin", ceturtdien nāca klajā ar Mēness zondi, kuru tuvāko piecu gadu laikā varēs izmantot aprīkojuma un varbūt pat cilvēku transportēšanai uz Mēness dienvidu polu.
Vai mūsdienās, kad izmanto veļas mašīnas, tiešām ir svarīgi
ievērot labākās dienas veļas mazgāšanai un ķīmiskajai tīrīšanai? Un kas tieši ar drēbēm notiek tajās «īstajās dienās»? Vai tiešām astrologu norādītajās dienās arī mājas ģenerāltīrīšana būs lietderīgāka un putekļi tik ātri nekrāsies?
Vārds "mēness" ar lielo sākuma burtu būtu rakstām tikai tad, ja tas lietots astronomiskā nozīmē kā "planētas dabiskais pavadonis", rosina Latviešu valodas ekspertu komisija.
Šodien no plkst.21.24 Latvijā būs vērojams pilns Mēness aptumsums, informēja Latvijas Astronomijas biedrības (LAB) valdes priekšsēdētājs Māris Krastiņš.