Izpētot cilvēka personīgo astroloģisko karti, iespējams uzzināt, kura stihija valda horoskopā un kam vajadzētu būt veselīgas ēdienkartes pamatā. Zinot, kur Saule un Marss atradušies dzimšanas brīdī, var noskaidrot, kāda ir cilvēka iekšējā būtība un kā viņš sevi realizē dzīvē. Savukārt Mēness atklāj emocionālo stāvokli un dienas, kad ieteicams attīrīties un ievērot dažādas diētas.
Kurā stihijā ir «ieceļojis» Mēness
Sabalansēta uztura izvēlē ir svarīgs četru stihiju sadalījums un to pārstāvētās zodiaka zīmes, kuras Mēness nomaina vidēji ik pēc divarpus dienām. Viens no variantiem - veidot ēdienkarti, ņemot vērā, kurā astroloģiskajā zīmē konkrētajās dienās ir «ieceļojis» Mēness (šī informācija atrodama «Praktiskās Astroloģijas» veselības kalendārā).
Kad Mēness atrodas Uguns stihijas zīmēs (Aunā, Lauvā, Strēlniekā) - ēst ar olbaltumvielām bagātus produktus. Olbaltumvielām jābūt pa pusei dzīvnieku, pa pusei augu valsts izcelsmes. Augu valsts izcelsmes olbaltumvielu ļoti daudz ir pupās, nedaudz mazāk - grūbās. No gaļas būtu ieteicams atdalīt taukus, vai arī gaļa ir pamatīgi jāiztvaicē. Piens un biezpiens - vēlams ar nelielu tauku saturu, bet no siera šajās dienās vajadzētu atteikties.
Kad Mēness atrodas Zemes stihijas zīmēs (Vērsī, Jaunavā, Mežāzī) - var atļauties kaut ko sāļāku nekā parasti. Šajās dienās sāls ir gandrīz nekaitīgs un pat var sniegt labumu. Sāls uzlabo asins sastāvu un neuzkrājas. Ja ar nierēm viss ir kārtībā, šajā laikā var atļauties sālītu gurķīti, siļķīti vai sālītos riekstiņus. Savukārt tos produktus, kas satur daudz olbaltumvielu, tauku un ogļhidrātu, uzturā vajadzētu ierobežot.
Kad Mēness atrodas Ūdens stihijas zīmēs (Vēzī, Skorpionā, Zivīs) - uzturā dominē ar ogļhidrātiem bagāti ēdieni, pirmām kārtām miltu izstrādājumi. Šajā laikā sevi var palutināt ar ko ļoti garšīgu. Pat tad, ja šajās dienās atļausieties «uzēst» kaut ko virs normas, tas nekas. Varbūtība, ka «uzresnēsiet» no smalkmaizītēm un pīrādziņiem, ir minimāla. Protams, ja tos neēdīsiet bez mēra.
Kad Mēness atrodas Gaisa stihijas zīmēs (Dvīņos, Svaros, Ūdensvīrā) - savā ēdienkartē beidzot var iekļaut taukvielas. Tomēr labāk būtu atturēties no treknas gaļas un lietot augu taukus. To ir daudz riekstos un augu eļļā. Šajā laikā gatavo salātus ar eļļu un lieto uzturā produktus, kuru sastāvā ir dzīvnieku valsts tauki - gaļu, pienu un sieru.
Augšana un dilšana
Ja uzskatīsiet, ka šāds uztura režīms jums ir pieņemams, noteikti atcerieties - nevajag jaukt produktus! Piemērams, «olbaltumvielu» dienās pie pamatēdiena nelietojiet maizi. Ja ļoti gribas, apēdiet nelielu šķēlīti starp ēdienreizēm. Savukārt augļus un dārzeņus var lietot uzturā katru dienu.
Ēst saskaņā ar Mēness ritmu nozīmē ēst atbilstoši organisma patiesajām vajadzībām. Mēness fāzes parāda to, vai cilvēka organisms ir briedumā vai - nespēcīgs un vājš. Tieši Mēness kustības raksturs nosaka, cik ātri un intensīvi cilvēka organisms uzņem vai izvada ar uzturu uzņemtās vielas. Zinot Mēness fāzes un Mēness dienas, būs vieglāk atbrīvoties no liekajiem uzkrātajiem kilogramiem un labāk saplānot diētas vai organisma atslodzes dienas.
Uzsākt kaut ko jaunu, tostarp mainīt savus ēšanas ieradumus, vēlams uzreiz pēc jauna Mēness iestāšanās. Augoša Mēness laikā organisms maksimāli cenšas uzņemt barību un pēc iespējas vairāk to uzkrāt. Šajā periodā labi iedarbojas organismu spēcinoši līdzekļi - vitamīni, minerālvielas u.tml. Labi veicas visas darbības, kas atslogo organismu un ir vērstas uz attīrīšanu. Valda uzskats, ka šajā periodā vajag ēst mazākt vai vispār neēst (par to gan jākonsultējas ar ģimenes ārstu). Atslodzi var veikt 12 stundas pirms jauna Mēness un pilnmēness fāžu maiņas brīža un 12 stundas pēc tā. Ja atslodzi nevēlaties, tad jebkurā gadījumā šajā periodā vēlams atturēties no pārmērīgas organisma noslogošanas.
Augošs Mēness krāj sevī enerģiju, un to vajadzētu tērēt taupīgi. Šajās dienās organisms maksimāli uzņem labumu un cenšas «uzkrāt rezerves». Savukārt dilstošā Mēnesī organisms tērē enerģiju un uzņemtās kalorijas. Tieši tāpēc, it kā ēdot vienādi, lielāks risks pieņemties svarā ir augošā Mēnesī un nomest svaru veiksmīgāk iespējams dilstošā. Lai saglabātu sev pieņemamo svaru, mazāk ēdiet augošā Mēnesī un mazliet sevi palutiniet ar našķiem dilstošā Mēnesī. Savukārt, ja rodas milzīga vēlēšanās nomest vismaz 20 kilogramu, turklāt īsā laikā, tad atslodzes kūre (arī diēta) jāieplāno dilstošā Mēnesī.
Organisma attīrīšanai var arī izmantot 18. Mēness dienu, savukārt 5. Mēness dienā nevajadzētu badoties, jo šajā laikā ēdiena enerģētika «baro» mūsu dvēseli.
*
Uzturs, kas ierakstīts zvaigznēs
Uguns stihijā (Auns, Lauva, Strēlnieks) dzimušie ir ātri, strauji, viņiem garšo asi ēdieni. Barību pārstrādā ātri. Nepieciešams proteīniem bagāts uzturs - diedzēti graudi, saulespuķu sēklas, saulespuķu eļļa, lasis, pētersīļi, kabači, burkāni, bietes, avokado, saldie pipari, loki, spināti. Asins attīrīšanai ieteicami ķiploki. Uguns stihijā dzimušajiem neiesaka ēst no rītiem un arī vakaros nevajadzētu pārēsties. Galvenā ēdienreize ir pusdienas.
Nav ieteicams: olas, tauki, treknie saldējumi. Ierobežoti būtu jālieto mārrutki, redīsi, pienā vārītas putras, tēja un kafija.
Uguns zīmes parasti dod priekšroku gaļas ēdieniem. Var lietot jēra, aitas, truša un tītara gaļu, kā arī liesu cūkgaļu. Klāt jālieto daudz zaļumu. Ilgstošas badošanās nav ieteicamas, tām ieteicama tikai pirmā - augošā Mēness fāze.
Zemes stihijas zīmes (Vērsis, Jaunava, Mežāzis) raksturo viss pastāvīgais, konkrētais un noturīgais. Tāpēc, ja viņi ir nolēmuši paēst, tad to dara kārtīgi un pamatīgi. Tāpēc būtu jāvairās no regulāras pārēšanās (un pārmērīgas iedzeršanas). Pretējā gadījumā jau agrīnā vecumā var parādīties liekais svars. Ieteicami ar kalciju un proteīniem bagāti ēdieni - biezpiens, piena produkti, siers, gaļa, augu valsts olbaltumvielas (neattīrīti rīsi un pākšaugi).
Ierobežoti lietojams - sviests, piens, baltmaize, saldumi un sālījumi.
Ir būtiski, lai pārtikā tiktu lietoti sakņaugi, zaļumi un ogas. Var lietot aitas un liellopa gaļu.
Zemes stihijas pārstāvjiem ieteicamas trīs regulāras ēdienreizes, ziemā var samazināt līdz divām. Mēness cikla pirmajā fāzē noteikti jālieto īpaši pilnvērtīgs uzturs.
Zemes zīmes (atskaitot Vērsi, jo jutīgāka endokrīnā sistēma) var ilgstoši badoties un attīrīties. Vislabākais badošanās laiks - otrā Mēness fāze. Nav ieteicams badoties ceturtajā Mēness fāzē.
Gaisa stihijas zīmes (Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs) raksturo mentālā un prāta darbība, kontakti, viss vieglais un gaisīgais. Svarīgi, lai tiktu uzņemts B12 vitamīns, kas labvēlīgi ietekmē nervu sistēmu un stimulē galvas smadzeņu darbību. Ļoti labi ir jūras produkti - zivis, īpaši sardīnes, austeres, putnu gaļa, aknas olas, sojas produkti, mīkstie sieri, sālījumi un marinādes, kāposti, apelsīni, kā arī mandeles. Ļoti ieteicams piens, saldais krējums un sviests. Tēja - tikai zaļā. Ierobežoti lietot kartupeļus, biezpienu, kafiju, sēnes. Nav ieteicami «rūgtie» ēdieni un ātrās uzkodas.
Gaisa stihijas zīmē dzimušajiem noteikti regulāri kārtīgi jāpabrokasto un nav ieteicams ēst pēc saulrieta. Cilvēkiem ar izteiktu gaisa zīmju horoskopu vispār vajadzētu atturēties no badošanās. To vajadzētu aizvietot ar periodisku atturēšanos no kādiem konkrētiem ēdieniem (atbilstoši dzimšanas horoskopam). Vislabākā attīrīšanās ir trešajā Mēness fāzē.
Ūdens stihijas zīmes (Vēzis, Skorpions, Zivis) «atbild» par barības pārstrādi un izvadsistēmu. Tām ir ieteicami viegli pārstrādājami, barības pārstrādi veicinoši un svaigi produkti - zemenes, melones, banāni, mandeles, kartupeļi, siers, olas, jūras veltes, zivis (īpaši tuncis), vēži, putnu gaļa (īpaši pīles, zosis) un liesa gaļa. Lai veicinātu barības pārstrādi, labi lietot rabarberus, auzu pārslu putru, arbūzus, gurķus un tomātus. Īpaši ieteicamas svaigi spiestas sulas, saldie augļi un ogas. Šķidrumu izdalīšanas veicināšanai ieteicami redīsi, selerijas, gurķi, pētersīļi, pupiņas un apelsīni. Nav ieteicami ļoti skābi ēdieni, arī sēnes, speķis un desas. Ierobežoti lietojama baltmaize, tēja, kafija un ķiploki. Ļoti svarīgi dzert daudz ūdens (apmēram astoņas glāzes dienā), jo ūdens stihijas pārstāvjiem nereti tas tiek aizturēts organismā, tādējādi radot saindēšanās iespējas. Tā kā šīs stihijas cilvēki parasti nav ļoti izvēlīgi pārtikā, daudz un vēlu ēd, dzer, maz kustas, bet daudz guļ, ieteicams pastāvīgs režīms un diēta pēc noteiktām shēmām. Ūdens stihijas zīmēs dzimušajiem ieteicams ēst pirmajā dienas pusē.
Vislabākais diētu un attīrīšanās laiks ir Mēness 4. fāze, tad it īpaši nav ieteicams lietot treknu gaļu un sēnes (ūdens zīmēm tā ir smaga barība).
Planētas un uzturs
Ja personiskajā horoskopā tālāk nosauktās planētas ir nelabvēlīgos stāvokļos, tad vajadzētu ierobežot minēto produktu lietošanu.
Saule - sāļie produkti, griķi, graudi, kāposti, saulespuķu eļļa, vīns, apelsīni un visi citrusaugļi.
Mēness - piens un visi piena produkti, kāposti, gurķi, arbūzi, ķirbji, melones, kabači un kartupeļi.
Merkurs - zirņi, hurma un citroni.
Venera - saldo garšu pārvaldniece: cepumi, konfektes, sulas, saldinātie dzērieni, zemenes, mellenes un medus.
Marss - gaļa, asie ēdieni, loki, tomāti, sarkanie āboli un mežrozīšu augļi.
Jupiters - zivis, trekns uzturs, skābie augļi un ogas - dzērvenes, brūklenes, ērkšķogas, āboli, dilles un kinza.
Urāns - rieksti, pupas, spirtotie dzērieni, kafija, paprika, baklažāni un jūras veltes.
Neptūns - jūras veltes.
Plūtons - ķiploki, sēnes, sēņu ēdieni un mērces.
*
Ēdienkarte pēc Mēness kalendāra
Pirmajā Mēness dienā ideāli piemērots veģetārais ēdiens.
Otrajā Mēness dienā ieteicama viegla barība, jo šajā dienā iespējama saindēšanās un neparedzama reakcija, pat ēdot zināmus produktus. Jo vienkāršāks uzturs, jo labāk!
Trešajā Mēness dienā uzturā ieteicami ēdieni, kas satur lielu daudzumu asu garšvielu (čili, melnos piparus, krustnagliņas, ingveru, sinepes, mārrutkus, ķiplokus, baziliku, kanēli u.tml.). Šajā Mēness dienā uzturā jau var iekļaut gaļas ēdienus.
Ceturtajā Mēness dienā ēdienam jābūt sātīgam, bet ne treknam. Pilnībā jāatsakās no nedabiskas izcelsmes produktiem. Ceturtajā Mēness dienā ieteicamas melisas, kumelīšu, piparmētras tējas.
Piektajā Mēness dienā uzturā noderēs piens un biezpiens.
Sestajā Mēness dienā no ēdienkartes vēlams izslēgt pienu un piena produktus, jo šajā dienā aktivizējas ūdens stihija un var rasties pārāk daudz gļotu. Ieteicams atturēties arī no alus lietošanas, jo šajā dienā nieres ir diezgan novājinātas, bet alus dzeršana var izraisīt negatīvu reakciju, kas parasti ir iemesls nopietnai nieru slimībai. Lieks ūdens daudzums sestajā Mēness dienā var izraisīt stipru tūsku. Pārtikā lietojamai barībai jābūt maksimāli vieglai.
Septītajā Mēness dienā organismam ļoti noderīgi ir augļi, kas nav zemē audzēti, ieteicami āboli, dateles, saldie ķirši, aprikozes, vīnogas. Pārējā ziņā ēdienkarte var būt visdažādākā, galvenais - mazāk rupjas barības, vairāk augļu un aromātisko zāļu.
Astotajā Mēness dienā vajadzētu iedot savam organismam atslodzi. Ja tas nešķiet patīkami, tad līdz nākamajai Mēness dienai labāk lietot veģetāru uzturu un, protams, atturēties no alkohola un smēķēšanas.
Devītajā Mēness dienā pārtikai jābūt pēc iespējas vienkāršākai. Pat labi zināmi produkti dažreiz var izraisīt nevēlamu organisma reakciju.
Desmitajā Mēness dienā galvenais ir nevis tas, ko ēd, bet gan - ar ko esi kopā. Ēdienkartē var iekļaut praktiski visus produktus. Ļoti noderīgas ir zāļu tējas, kā arī sakņu zupas un viegls dārzāju ragū.
Vienpadsmitajā Mēness dienā vairāk ēdiet kalorijām bagātu barību, ja ir smaguma sajūta - nedaudz pabadojieties, dzeriet vairāk augļu un dārzāju sulas vai ēdiet augļus.
Divpadsmitajā Mēness dienā lietojiet daudz šķidruma (dzeriet augļu sulas, izņemot ābolu). Vēlami atkrēpojoši zāļu novārījumi! Jāatsakās no rupjas un smagas barības, olām un zivīm, pilnīgi nevēlama ir gaļa, alkohols un nikotīns. Ieteicami rieksti, sēkliņas, augu eļļas.
Trīspadsmitajā Mēness dienā ieteicami jūras produkti. Šis ir izaicinājuma un atklājuma laiks arī kulinārijā! Pagaršot var visu, bet pa drusciņai.
Četrpadsmitajā Mēness dienā uzturā ieteicamas grauzdētas mandeles un produkti, kas satur sāli. Jāizvairās no saldumiem. Pārējā uzturā lietojamā barība šajā dienā var būt jebkāda. Galvenais, lai tā garšotu un būtu svaiga.
Piecpadsmitajā Mēness dienā ēdienkartē jāiekļauj ēdiens, kas pagatavots no svaigiem dārzeņiem, augļiem un dažādām biezputrām.
Sešpadsmitā Mēness diena ir asins atjaunošanās laiks, tāpēc iekļaujiet ēdienkartē ēdienus, kuros ir vairāk dzelzs, kas stimulē asins radīšanu. Jāpievēršas veģetāram uzturam, nedrīkst ēst sēnes un pākšaugus.
Septiņpadsmitajā Mēness dienā var ēst visu - gaļu, zivis, eksotiskus produktus - visu! Tā ir vienīgā diena visā mēnesī, kad vīna lietošana iet tikai labumā. Priekšroka sarkanvīnam, var pagatavot arī karstvīnu.
Astoņpadsmitās Mēness dienas ēdienkartei jāsatur pēc iespējas vairāk riekstu - ciedru, arahisa, grieķu, mandeļu u.tml. Gaļas ēdienus lietot var, bet nelielos daudzumos. Vislabākā diena atslodzei no jebkuras pārtikas, ko iesāk vienu vai divas dienas iepriekš ar vieglu ēdienu.
Deviņpadsmitajā Mēness dienā ir jābūt vienkāršai ēdienkartei. Pārtikā lieto augļus un ogas.
Divdesmitajā Mēness dienā ir labi kopā ar mīļoto cilvēku vai draugiem apmeklēt eksotisko ēdienu restorānu, nogaršot ko neparastu.
Divdesmit pirmajā Mēness dienā pārtikā ieteicami produkti sarkanā krāsā - granātāboli, dzērvenes, bietes, burkāni utt., kā arī svaigi spiestas sulas. Jādzer asins attīrošās zāļu tējas.
Divdesmit otrajā Mēness dienā līdztekus saldumiem ēdienkartē vēlams iekļaut arī vairāk sakņu salātu, sautētus dārzeņus un sacepumus. Uzturā labi lietot pienu un veselu graudu ēdienus.
Divdesmit trešajā Mēness dienā iet labumā visi skābpiena produkti, bet no gaļas labāk atturēties, jo tā paaugstina agresivitāti. Arī no kafijas un alkohola ir jāatturas. Šajā dienā jāuzmanās, jo var parādīties patoloģiska rijība.
Divdesmit ceturtajā Mēness dienā kategoriski aizliegts badoties. Nav ieteicams lietot daudz šķidruma. Ieteicamas vīnogas, piens un skābpiena produkti. Šajā Mēness dienā var iedzert nedaudz sausā vīna.
Divdesmit piektajā Mēness dienā var izmantot jebkuras attīrīšanās metodes. Ēdienkartē nelielos daudzumos vajadzētu iekļaut pienu.
Divdesmit sestajā Mēness dienā uzturā lietojiet zivis un lapu dārzeņus. Jāatsakās no apaļas formas augļiem un dārzeņiem, kas satur daudz šķidruma. Svētība dzērvenēm.
Divdesmit septītajā Mēness dienā uztura lielākajai daļai jābūt barībai ar lielu daudzumu garšvielu un piedevu. Ļoti noderīgas ir tādas pārtikas piedevas kā kurkuma, kardamons, krustnagliņas un pipari. Pusdienās baudiet vieglu dārzeņu zupu.
Divdesmit astotās Mēness dienas uzturā praktiski var iekļaut visu, taču saprāta robežās. Pēc iespējas vairāk ieteicami dārzeņi un augļi, rieksti un zaļumi (selerijas, pastinaks, baziliks, pētersīļi, dilles, lapu salāti u.c.). Ieteicamas augļu sulas.
Divdesmit devītajā Mēness dienā vēlams atteikties no gaļas uzņemšanas uzturā. Labāk lietot veģetāro ēdienu. Uzturā jālieto maize, miežu putraimi un citi graudaugi, daudz piena produktu.
Trīsdesmitajā Mēness dienā uzturā lietojami viegli ēdieni un šķidrums jādzer ar mēru. Viss, kas organismam rada smagumu, nav vēlams. Ēdienkartē ieteicams vairāk dārzeņu un saldskābu augļu.