Valsts policija brīdina iedzīvotājus par krāpniekiem, kuri izplata viltus loterijas "Swedbank", "Circle K" un, iespējams, citu uzņēmumu vārdā, aģentūru LETA informēja policija.
Krāpnieki šobrīd aktīvi izmanto pikšķerēšanas metodi, kurā informācija no klientiem ļaunprātīgi tiek ievākta, meklētājprogrammu rezultātu augšgalā izvietojot reklāmu, tā atdarinot bankas mājas lapu. Meklētājprogrammu piedāvātā reklāma jeb krāpnieciskā saite aizved uz vizuāli līdzīgu vai pat identisku vietni, un tās mērķis ir piefiksēt klienta ievadītos pieejas kodus un citus personas datus.
Pirmssvētku laikā, kad cilvēki vairāk iepērkas un ziedo aktivizējas arī krāpnieki. Luminor novērojumi liecina, ka iedzīvotāji saņem arvien vairāk krāpnieku sūtītas ziņas un kārdinošus piedāvājumus dāvanu iegādei, kas it kā sūtītas atpazīstamu un iecienītu zīmolu vārdā. Noziedznieki var izmantot upura neuzmanību, kad steigā var netikt pievērsta uzmanība būtiskām drošības un maksājuma detaļām. Tāpat pirmssvētku laikā krāpnieki meklē iespējas ļaunprātīgi izmantot arī iedzīvotāju labsirdību un vēlmi ziedot dažādiem labdarīgiem mērķiem.
Latvijas četru lielāko banku klientiem, pašiem apstiprinot maksājumus, šogad 11 mēnešos izkrāpti 10,783 miljoni eiro, liecina Finanšu nozares asociācijas publiskotie dati.
Teju katru dienu sociālajos tīklos atrodama kāda publikācija ar brīdinājumiem par krāpniekiem, kas darbojas interneta vidē. Šoreiz par kārtējiem neģēļiem brīdinājis mūziķis Lauris Reiniks.
Pēdējā laikā ar zināmu regularitāti sociālajos tīklos tiek ziņots par gadījumiem, kad iedzīvotāji e-pastos saņēmuši krāpnieku izsūtītas ziņas. Šoreiz vienu no tām saņēmusi arī Latvijā zināmā sportista Kristapa Zuša mamma.
Pēdējo mēnešu laikā ar zināmu regularitāti sociālo tīklo lietotāji brīdina par krāpnieku izsūtītiem e-pastiem, ko saņēmuši iedzīvotāji Latvijā. Arī šoreiz mikroblogošanas vietnes twitter lietotāji brīdinājuši par kārtējo krāpnieku izsūtīto ziņu.
Krāpnieki sākuši viltot rēķinus, nomainot sadarbības partnera konta numuru, tādā veidā cenšoties izkrāpt līdzekļus no Latvijas uzņēmumiem. Swedbank aicina uzņēmējus un uzņēmumu grāmatvežus būt īpaši modriem, jo bieži vien krāpniekiem izdodas imitēt sadarbības partneru e-pastus un samainīt rēķinā esošos rekvizītus. Tādējādi uzņēmumu darbinieki, veicot ierastu rēķinu apmaksu, paši pārskaita naudu krāpniekiem uz citās finanšu iestādēs esošiem kontiem. Vidējā summa, ko šādā krāpšanas veidā uzņēmums var zaudēt, šogad ir nepilni 100 000 eiro.
Krievijai turpinot izmantot manipulēšanu, saistībā ar Polijā nokritušo raķeti "izjokotāji" bija plānojuši sazināties ar Latvijas premjeru Krišjāni Kariņu (JV) un izlikties par Valsts prezidentu Egilu Levitu, taču Satversmes aizsardzības birojs (SAB) šos plānus savlaicīgi novērsis.
Oktobra mēnesī izkrāpto līdzekļu apmērs četru lielāko Latvijas banku klientiem reģistrēts 1,4 miljonu eiro apmērā, savukārt novērsto krāpšanas gadījumu apmērs aizvadītajā mēnesī mērāms 500 000 eiro, liecina Finanšu nozares asociācijas dati.
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) brīdina iedzīvotājus par krāpnieciskiem e-pastiem un īsziņām, kas izsūtītas iestādes vārdā, aģentūru LETA informēja VSAA preses sekretāre Iveta Daine.
Pirms dažām dienām sociālajā tīklā facebook publicēts ieraksts, kura autore aicina uzmanīties no krāpniekiem, kuri ar īsziņu starpniecību mēģina iegūt personu datus.
Pēdējo mēnešu laikā gan bankas, gan valsts policijas pārstāvji, gan līdzcilvēki sociālajos tīklos brīdinājuši par dažādiem krāpniekiem un to īstenoto negodprātīgo rīcību. Šīs nedēļas sākumā par blēžiem interneta vidē brīdinājusi arī raidījumu dalībniece Magone Burka.
Kārtējo reizi sociālajā tīklā facebook ievietots ieraksts, kurā līdzcilvēki brīdināti par krāpnieku mēģinājumiem izkrāpt gan piekļuves datus bankas kontiem, gan paroles, kas atrodamas datoros.