Jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps sestdien paziņoja, ka enerģētikas ministra amatam izraudzījies naftas un gāzes nozares pārstāvi Krisu Raitu, kas atbalsta fosilā kurināmā izmantošanu.
Valsts kontrole revīzijā secinājusi, ka Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) līdzekļu izlietojums netiek plānots izmaksu efektīvā veidā – siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju samazināšana nenotiek ar mazāko finanšu līdzekļu izlietojumu. Turklāt pieejamais finansējums ilgstoši netiek izmantots klimata pārmaiņu mazināšanai, līdz 2023. gada beigām uzkrājot jau 320 miljonus eiro, tādējādi neveicinot Latvijai noteikto SEG emisiju samazināšanas mērķu sasniegšanu.
Lai arī novembris jau gandrīz klāt, Japānas ikoniskais Fudži kalns joprojām ir bez sniega - šis ir ilgākais laiks bez sniega segas kopš ierakstu reģistrēšanas sākuma pirms 130 gadiem, ziņo CNN.
Līdz 2026. gadam Skotijas augstienēs tiks atkārtoti ieviesti tauri - milzīgu savvaļas liellopu šķirne. Tiek cerēts, ka tie palīdzēs atjaunot bioloģisko daudzveidību, uzglabāt oglekli un veicināt ekotūrismu, vēsta euronews.com.
Upju plūsmas visā pasaulē pagājušajā gadā rekordkarstuma apstākļos samazinājās līdz visu laiku zemākajam līmenim, apdraudot ūdens piegādi pieaugoša pieprasījuma laikmetā, atsaucoties uz Apvienoto Nāciju Organizācijas laikapstākļu aģentūras ziņojumu, vēsta medijs “Al Jazeera”.
Klimata pārmaiņu dēļ tādas lietusgāzes, kas šomēnes izraisīja postošus plūdus Centrāleiropā, atkārtosies divreiz biežāk, atsaucoties uz trešdien publicētu ziņojumu, vēsta “Reuters”. Zinātniskā darba autori mudina politikas veidotājus rīkoties, lai apturētu globālo sasilšanu.
Saskaņā ar Norvēģijas Ceļu federācijas (OFV) datiem, elektrisko automobiļu (EV) skaits Norvēģijā pirmo reizi ir pārsniedzis ar fosilo degvielu darbināmu automašīnu skaitu, ziņo aģentūra AFP.
Saskaņā ar pētījumu, kas publicēts žurnālā „Nature”, Kanādas rekordlielie ugunsgrēki pagājušajā gadā radīja vairāk oglekļa emisiju nekā fosilā kurināmā dedzināšana teju visās lielākajās pasaules valstīs.
Nedēļas nogalē Vidusjūrā tika pārspēts maksimālās jūras virsmas temperatūras rekords. Diennakts vidējā temperatūra tika reģistrēta pie 28,90 °C atzīmes, atsaucoties uz Spānijas vadošo jūras zinātņu institūtu, ziņo "Radio France".
Spēcīgās lietusgāzes, kuru rezultātā pagājušajā mēnesī Indijas dienvidos gāja bojā simtiem cilvēku, pastiprinājās cilvēku izraisīto klimata pārmaiņu dēļ, otrdien tika atklāts klimata zinātnieku ātrās analīzes rezultātā, raksta portāls phys.org.
Būtiska Atlantijas okeāna straumju sistēma, kas ietekmē laikapstākļus visā pasaulē, varētu sabrukt līdz 2030. gadu beigām. Zinātnieki jaunā pētījumā brīdina par planētas mēroga katastrofu, kas mainītu laikapstākļus un klimatu, vēsta cnn.com.
Eiropā, kur temperatūra paaugstinās ātrāk nekā pārējā pasaulē, ārkārtējs karstums ik gadu nogalina vairāk nekā 175 000 cilvēku, atsaucoties uz Pasaules veselības organizācijas (PVO) Eiropas nodaļas paziņojumu, raksta "phys.org".
Pirmdiena, 22. jūlijs, nu ir reģistrēta kā visu laiku karstākā diena, pārspējot tikai iepriekšējā dienā sasniegto rekordu. Kā liecina Eiropas klimata pārmaiņu dienesta dati, karstumu izjūt valstis visā pasaulē, no Japānas līdz pat Bolīvijai un ASV, raksta „The Independent”.
Nodokļi valsts maka piepildīšanai ir visdažādākie un neviens nebrīnās, piemēram, par akcīzes, pievienotās vērtības vai ienākumu nodokli. Bet Dānija būs pirmā valsts pasaulē, kas klimata glābšanas vārdā tagad ieviesīs nodokli, kas tautā jau nodēvēts par govju "purkšķu nodokli".
Ražošanu nevajadzētu samazināt, bet jāattīsta tāda ražošana, kas dod pozitīvu efektu attiecībā uz emisijām, aģentūrai LETA pauda zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS).
"La Niña" ir raksturīga zema temperatūra Klusā okeāna ekvatoriālajā daļā, un tā ir tieši saistīta ar plūdiem un sausumu visā planētā, vēsta aģentūra "Reuters".