16. martā "Radisson Blu Hotel Latvija" konferenču centrā notiks vispopulārākais pasākums ārzemju izglītības jomā - specializētā izstāde "Days of International Education" ("Starptautiskās izglītības dienas"). Vairāk nekā 70 dalībnieku prezentēs dažādas mācību iespējas vairāk nekā 100 mācību iestādēs dažādās pasaules valstīs - ārvalstu universitātēs un biznesa skolās, privātās un valsts vidusskolās un profesionālajās koledžās, labākajās valodu nometnēs skolēniem vecumā no 7 līdz 18 gadiem un starptautiskajās angļu valodas skolās jauniešiem un pieaugušajiem. Izstādi rīko "Baltic Council for International Education" sadarbībā ar vadošo izglītības aģentūru "Meridian Group".
RIXC galerijā Rīgā notika radošā darba "Close Encounter" (“Tuva sastapšanās”) prezentācija ar sēņu bioreaktoru, kuru radījis vācu mākslinieks Jans Georgs Glokners.
«Mākslinieks katrā portretā ieliek mazliet no sevis. Saka jau, ka Leonardo da Vinči arī Monā Lizā esot sevi mazliet iegleznojis. Noteikti, ka arī manos portretos ir kāda daļiņa manis,» saka māksliniece Elizabete Melbārzde. Šovakar, 20. februārī, galerijā Istaba tiks atklāta viņas personālizstāde Nezināmas sievietes psiholoģiskais portrets.
Šodien atklās starptautisko pārtikas izstādi "Gulfood 2019" Dubaijā, kurā Latviju nacionālajā kopstendā pārstāvēs 12 uzņēmumi, informēja Agroresursu un ekonomikas institūtā.
Dārzkopības institūts no 20. līdz 22. februārim aicina uz izstādi "101 ābols Latvijai", kuras laikā varēs iepazīt Latvijā audzētās ziemas ābolu šķirnes, kā arī zinātnieku lekcijās gūt atbildes uz jautājumiem par ābeļu un bumbieru audzēšanu.
«Es portretēju gan Latvijas, gan pasaules slavenības, bet izstādi cenšos ieturēt vienā stilā – tie ir tikai Latvijas mūziķi, ar kuriem esmu sadarbojies un personīgi pazīstu,» saka mūziķis, basģitārists un gleznotājs Edijs Dukurs. Rītvakar pulksten 19 Zaļās villas kvartālā (Krišjāņa Valdemāra ielā 3a, Siguldā) projekta Galerija.
Šodien Modes muzejā tika atklāta unikālu autorleļļu mini izstāde "Modes vēsture". Izstāde būs apskatāma no 7. februāra līdz 3. martam. Izstādē eksponētas vairāku valstu leļļu mākslinieku veidotās lelles, kas piedalījušās starptautiskā konkursā. Mazās, izsmalcinātās modes dāmas rāda ne vien katra autora individuālo stilu, bet arī izmaiņas modē 20. gadsimta pirmajā pusē.
Piektdien, 1. februārī, darbu sāks tūrisma izstāde-gadatirgus "Balttour 2019". Izstādes dalībnieki ceļotgribētājus aicinās apceļot Latviju un atklāt pasauli, iepazīstinot ar jauniem galamērķiem un īpašiem piedāvājumiem.
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) līdz 18. februārim apskatāma izstāde Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai. «Tieši latviskās bibliotēkas, latviskā pašizglītošanās un biedrošanās briedināja latvietību, nobriedināja nāciju, tās apziņu, gatavību valstij,» uzskata LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone.
Pirmo reizi Baltijā Mākslas muzejā Rīgas birža atklāta izstāde Boriss Lurje un NO!art. «Tie ir sociāli aktīvi darbi – absolūtais pretmets rimtai estētikai, kurā cilvēki caur mākslu nododas saviem intīmiem pārdzīvojumiem. Personīgā sāpe tajos darbos ir, bet ir arī visu cilvēci un sabiedrību skaroši jautājumi,» saka mākslas zinātniece Vita Birzaka.
Rītvakar, 11. janvārī, pulksten 18 Liepājas koncertzāles Lielais dzintars mākslas telpā Civita Nova mākslinieks Raids Kalniņš un rakstnieks Viks (Viktors Kalniņš) atklās savu pirmo dēla un tēva dubultizstādi Atpakaļ uz konstrukcijas laiku.
Rīt Latvijas Kara muzejā (LKM) atklās ekspozīciju Latvijas valsts izveidošana un Neatkarības karš. 1918–1920, kas ir muzeja nozīmīgākais valsts simtgades projekts.
Polijas Nacionālās piemiņas institūta (IPN) Izglītības centrā Varšavā atklāta Latvijas simtgadei veltīta izstāde "mēs vēlamies būt brīvi, mēs būsim brīvi".
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) apskatāmas unikālas pastkartes ar Latvijas premjerministru rakstītiem vēstījumiem tam Latvijas Ministru prezidentam, kurš vadīs Latvijas valdību mūsu valsts divsimtajā gadā jeb 2118. gadā. Izstāde LNB 1. stāva ātrijā bez maksas apskatāma līdz 4. janvārim.
Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiekošās izstādes pazīst visā plašajā pasaulē, jo ik gadu savu biznesa mērķu sasniegšanai tās izvēlas vairāk nekā 5000 uzņēmumu no vismaz 40 valstīm. Par savas nozares izstāžu līderēm Baltijā un Skandināvijā noteikti var minēt mašīnbūves un metālapstrādes izstādi Tech Industry un skaistumkopšanas izstādi Baltic Beauty. Vairāk par izstāžu biznesu un savu sirdslietu – kultūras projektiem Ķīpsalā – stāsta Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 valdes priekšsēdētājs Viesturs Tīle.
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma izstāde Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju, kas ir viens no Latvijas simtgades projektiem. Tā sniedz atskatu uz Latvijas dizaina sasniegumiem simt gadu garumā, skatot to nevis hronoloģiski, bet meklējot kopīgās tēmas un izejas punktus dažādu paaudžu darbībā.