Igaunijas valstij nav pienākuma nodrošināt pamatizglītību svešvalodās, arī krievu valodā, pirmdien nosprieda Igaunijas Valsts tiesa, kam ir gan konstitucionālās, gan augstākās tiesas funkcijas.
Interesi par iespēju apgūt skolotāja profesiju un dalību skolotāju Līderības attīstības programmā “Enefit iespējamā misija: izglābt STEM” līdz šim izrādījuši gandrīz 2000 interesentu. Visvairāk potenciālie skolotāji vēlās strādāt Kurzemes skolās. Pieteikšanās programmai turpinās līdz 31. maijam.
Pedagogiem no valdības puses vienmēr ir bijusi ļoti liela pretimnākšana, šīs nozares jautājumus skatot kā prioritārus, šādu viedokli trešdien LTV "Rīta panorāmā" pauda premjere Evika Siliņa (JV).
Baltijā lielākajā fizikas festivālā , ļoti spēcīgā konkurencē tiks noteikta erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" uzvarētāju komanda. Tā dosies uz Eiropas kodolpētniecības centru "CERN" Šveicē.
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisiju izveidot darba grupu vai veikt konsultācijas ar ministriju, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, Valsts robežsardzi un Ārlietu ministriju (ĀM), lai pilnveidotu Imigrācijas likumu un novērstu nelegālās migrācijas riskus, kā aizsegu izmantojot izglītības iegūšanu.
Izlīdzinošo mācību gadu eksāmenus nenokārtojušiem pamatskolēniem varētu ieviest ar nākamo mācību gadu, sākotnēji kā pilotprojektu ar ierobežotu izglītības iestāžu piedāvājumu, aģentūra LETA uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).
Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) šodien pasniegusi Ministru kabineta (MK) diplomus izcilākajiem Latvijas skolēniem, studentiem un viņu pedagogiem par augstiem sasniegumiem 2023.gada starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs un jauno profesionāļu meistarības konkursā "EuroSkills 2023", aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā.
Olaines novada budžetā prioritātes šogad ir izglītība, sociālā aizsardzība, novada attīstība un teritorijas labiekārtošana, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.
Frakcijas "Nacionālā apvienība" deputāti iesnieguši Saeimā Vispārējās izglītības likuma grozījumus, kas paredz atļaut valsts ģimnāzijām un vidusskolām rīkot iestājpārbaudījumus atbilstoši valsts pamatizglītības standartam un noteikt uzņemšanas kritērijus.
2023./2024. mācību gadā 9.klašu centralizēto eksāmenu snieguma slieksni necels un saglabās 10% līmenī, kāds tas bija pagājušā mācību gadā. Šādu lēmumu Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pieņēmusi, izvērtējot pagājušās eksaminācijas sesijas rezultātus un to, ka pašlaik tiek izstrādāta izlīdzinošā gada koncepcija tiem, kuri eksāmenos nav sasnieguši noteikto snieguma līmeni. Vidējās izglītības posmā 12.klašu centralizēto eksāmenu slieksnis šajā mācību gadā ir 15%, kā tas paredzēts jau iepriekš.
Izglītības un zinātnes ministrija ir sagatavojusi atbilstošo noteikumu grozījumus, kurus virza izskatīšanai valdībā.
Valsts kontrolieris Edgars Korčagins un Valsts kontroles padomes locekle Maija Āboliņa trešdien (17.janvārī) piedalījās Cilvēkkapitāla attīstības padomes sēdē saistībā ar secinājumiem un ieteikumiem pēc revīzijas par pieaugušo izglītību Latvijā.
Skolā pedagogiem ir jāprot savas kompetences robežās strādāt ar bērniem, kuriem ir autiskā spektra traucējumi, šodien starptautiskā konferencē "Labā prakse autisma jomā" sacīja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).
Šodien plkst.15 nodibinājuma "Iespējamā misija", Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) vadība parakstīs memorandu, apņemoties trīs gadu laikā piesaistīt līdz 180 augsti kvalificētus dažādu nozaru ekspertus un sagatavot viņus darbam skolās dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģiju mācību priekšmetos.
Pamatskolas centralizētajā eksāmenā matemātikā zemāki rezultāti ir skolēniem, kuri bieži kavē skolu, liecina Latvijas Universitātes (LU) Starpnozaru izglītības inovāciju centra pētnieku veikta centralizēto eksāmenu analīze.
Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) patlaban nav datu par 36 skolēniem, kuri 9.klasi pabeidza ar liecību un šogad viņiem vajadzētu atkārtoti mācīties 9.klasē, trešdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē informēja Valsts izglītības satura centra (VISC) monitoringa un analītikas nodaļas vecākais eksperts Pāvels Pestovs.
2022./2023. mācību gadā vispārējā izglītībā tika ieviesta jauna valsts pārbaudes darbu sistēma, un šogad pirmo reizi veikts arī padziļināts eksāmenu rezultātu izvērtējums. Kopumā iepriekšējā mācību gadā tika izstrādāti 27 jauni valsts pārbaudes darbi: seši valsts pārbaudes darbi 9. klasei (5 centralizētie eksāmeni un 1 diagnosticējošais darbs) un 21 vidusskolai (15 augstākā līmeņa eksāmeni, 5 optimālā līmeņa eksāmeni, 1 vispārējā līmeņa eksāmens).