Daugavpils Universitāte piedalīsies Eiropas atvērtās universitātes izveidē

© pixabay.com

Daugavpils Universitāte (DU) kopā ar 10 "OpenEU" alianses partneruniversitātēm veidos Eiropas atvērto universitāti, aģentūru LETA informēja augstskola

"OpenEU" ir viena no 14 jaunākajām Eiropas universitāšu aliansēm, kas saņēmušas augstāko novērtējumu pēdējā Eiropas Komisijas projektu uzsaukumā. Piešķirtais finansējums gandrīz 14,4 miljonu eiro apmērā ļaus īstenot plānotās aktivitātes turpmākos četrus gadus.

"OpenEU" paredz izveidot kopīgu alianses pārvaldības struktūru un vienotu attīstības stratēģiju, kas nodrošinās izglītības, pētniecības, inovāciju un sabiedrības līdzdalības pakalpojumu ekselenci un ilgtspēju.

"OpenEU" alianses partnerība izveidota, lai risinātu pārstāvētajām kopienām trīs būtiskākos izaicinājumus: augstākās izglītības digitālo transformāciju, mūžizglītību pastāvīgi mainīgā vidē un iekļaujošākas, taisnīgākas augstākās izglītības sistēmas sasniegšanu.

Alianse apņēmusies arī veicināt nelabvēlīgā situācijā esošu sabiedrības grupu, piemēram, bēgļu un migrantu, STEM jomā strādājošu sieviešu, invalīdu vai mazapdzīvotu reģionu iedzīvotāju līdzdalību augstākajā izglītībā.

Uzskaitot ieguvumus no dalības aliansē, DU min, ka tas paaugstinās ekosistēmu dalībnieku iesaisti Daugavpils reģionā, kā arī stiprinās DU stratēģiskā attīstības plāna īstenošanu. Sadarbība ar alianses partneruniversitātēm ļaus DU studentiem izmantot starptautiskās mācību pieredzes iespējas.

"OpenEU" aliansē apvienojušās astoņas tiešsaistes, atvērtās un attālinātās universitātes, kā arī divas tradicionālās universitātes, tai skaitā DU. Aliansi koordinēs Katalonijas Oberta Universitāte. "OpenEU" projektam atbalstu nodrošinās arī 16 asociētie partneri.

Projekta "OpenEU" īstenošanu plānots uzsākt rudenī, līdz ar jauno studiju semestri.

Svarīgākais