Igaunijas valsts tiesa pateikusi skaidru "nē" svešvalodām pamatizglītības iegūšanai

© pixabay.com

Igaunijas valstij nav pienākuma nodrošināt pamatizglītību svešvalodās, arī krievu valodā, pirmdien nosprieda Igaunijas Valsts tiesa, kam ir gan konstitucionālās, gan augstākās tiesas funkcijas.

No 1.septembra Igaunijas skolās sāksies pāreja uz mācībām igauņu valodā - no nākamā mācību gada tā tiks noteikta par mācību valodu visiem 1. un 4.klašu skolēniem. Pakāpenisku pāreju uz mācībām tikai igauņu valodā paredzēts pabeigt 2030.gadā. Augstākā tiesa izskatīja sūdzību, kurā tika pieprasīts noteikt valstij pienākumu nodrošināt izglītību dzimtajā valodā Igaunijas krievvalodīgo kopienas bērniem.

Valsts tiesa paskaidroja, ka no konstitūcijā noteiktajām tiesībām uz izglītību neizriet valsts pienākums nodrošināt pamatizglītību citā valodā, nevis igauņu valodā, kas Igaunijā ir valsts valoda.

Tāpēc pieteikuma iesniedzējam nav tiesību pieprasīt, lai valsts nodrošina pamatizglītību krievu valodā, norādīja tiesa.

Pasaulē

Krievijā propagandisti tik ļoti sapriecājās par iepriekš droši prognozējamo Džo Baidena izstāšanos no priekšvēlēšanu kampaņas, ka neko labāku neattapa kā notikušo pamatot ar prokremliskā mūziķa, skatuves vārdā “Šaman”, koncertu pie ASV vēstniecības ēkas Maskavā. Tā, protams, var ironizēt, bet Krievijā ironijai ir dziļi zemteksti.

Svarīgākais