Pasaules slavu ieguvis Lorens Švarcs no Bavārijas Vācijā. Viņam ir tikai trīs gadi, bet viņa gleznas klienti iegādājas pat par 350 000 ASV dolāru, vēsta DW.
Divu miljonāru strīds par gleznām izgaismojis, iespējams, milzīgu neizkontrolētu skaidras naudas apriti smalko aprindu darījumos - uzņēmējs Ainārs Gulbis apgalvo, ka uzņēmējs Jānis Zuzāns no viņa pircis gleznas, maksājot par tām vairākus miljonus eiro skaidrā naudā, taču atbildīgās institūcijas īsti nav pieprasījušas atskaitīties par šiem darījumiem un naudas izcelsmi, vēsta Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica".
“Kad Ukrainā sākās karš, es biju ļoti apjukusi. Atceros, ka pat saviem “Instagram” sekotājiem jautāju, kā tagad būt – drīkst sociālajos tīklos likt gleznas vai iepauzēt?” saka topošā gleznotāja Laura Juhņeviča (30).
“Pasaules sirdspuksti šobrīd ir ļoti nemierīgi, un arī man ir nemierīga sajūta. Es meklēju atbildes un jēgu… Un tādēļ gribas radīt ko ļoti piezemētu, izlīdzsvarotu,” saka māksliniece Lāsma Pujāte.
“Mana mākslinieka pārliecība – radītais dzīvo, tas paliek ap mums, tas darbojas un ietekmē. Mēs esam atbildīgi par to, ko radam. Tāpēc esmu izvēlējusies pētīt gaismu, telpu, krāsu. To, ko cilvēkam lietderīgu tās varētu darīt,” saka māksliniece Madara Gulbis.
“Vakardienas vairs nav un rītdiena nav apsolīta. Mums ir tikai tagadnes mirkļi, ko piedzīvojam šobrīd. Es patiesi vēlos, lai cilvēki no manas izstādes aiziet ar sajūtu par mirkļa burvību. Par to, ka, vēloties būt tuvāk bezgalībai, mēs šeit esam tikai uz mirkli,” saka māksliniece Ilze Egle.
2017.gada novembra vidū Christie's izsolē Ņujorkā glezna Salvator Mundi (Pasaules Glābējs) mazāk nekā 20 minūšu laikā tiek nopirkta par 450 miljoniem ASV dolāru, uzstādot rekordu par jebkad agrāk pārdota mākslas darba cenu. Glezna, kas izraisījusi zināmu apvērsumu mākslas tirgus pasaulē un kas ir tikpat noslēpumaina un mistikas apvīta, kā tās attēlotais sižets.
“Iedomu pasaule, caur kuru vēlos aktualizēt kādu tēmu vai tēlu, iespējams, tobrīd ir aktuāla man vai sabiedrībai. Stāsti manos darbos ir ar brīvu telpu, kas ļauj katram skatītājam uzburt savu ainu,” saka māksliniece Ilze Smildziņa. Mākslas galerijā “Bazar’t” atklāta viņas personālizstāde “Garā pupa”.
Tie, kas ar šīs mākslinieces vārdu līdz šim nav pazīstami, noteikti atsauks atmiņā milzu krāsaini punktotos Louis Vuitton modes nama un butiku noformējumus Ņujorkā, Parīzē, Tokijā un citviet pasaulē šā gada pavasarī.
Gleznošana ir diezgan populārs hobijs, arī zvaigžņu vidū. Tomēr dažas slavenības to ir pārvērtušas par savu otro profesiju, kas viņiem dod ne tikai papildu slavu, bet arī labus ienākumus.
Ja gribas aizlaisties no pilsētas centra kņadas, stādaudzētava Dārzs zem Saules būs lieliska izvēle. Iedzert kafiju šarmantajā vasaras kafejnīcā, ziedošu augu ielenkumā. Te laiks it kā uz mirkli apstājas. Taču izrādās, ka šādā vidē var rīkot arī izstādes, kur māksla saplūst ar dabu, papildinot un bagātinot viena otru.
Nesen feisbukā tika publiskota ziņa – šā gada pavasarī (1. aprīlī) ievērojamā latviešu izcelsmes amerikāņu gleznotāja Raimonda Staprāna glezna «Zilā laiva» 8. Kalifornijas mākslinieku izsolē Losandželosā nosolīta par 87 500 dolāru (ap 85 000 eiro). 1994. gadā tapušo Staprāna (1926) darbu izsolei «Made in California: Contemporary Art» piedāvājis izsoļu nams «Bonhams».
Spāņu mākslinieka Pablo Pikaso 11 meistardarbi sestdien izsoļu nama "Sotheby's" rīkotajā vairāksolīšanā Lasvegasā, ASV, pārdoti par 108,9 miljoniem dolāru (93,6 miljoniem eiro).
Vairāk nekā 50 000 mākslas darbu, tostarp 1885 gleznas, 7089 zīmējumi, 1228 skulptūras - tas ir ekstravagantā un ļoti ražīgā spāņu mākslinieka Pablo Pikaso atstātais mantojums. Iespaidīgos darbus vismaz vienreiz būtu jāapskata "dzīvajā".
27 gadus veca viziste no Berlīnes Bella Grigorjanca izcili pārvalda grima uzklāšanas mākslu. Projektā "ArtSelfies" seviete uzzīmēja uz cilveku sejām pasaulslavenu mākslinieku gleznas. Katra no "gleznām" tika zimeta 2-3 stundas, taču tas ir tā vērts!
Grupas "Instrumenti" ceturtā studijas albuma "Atkala", kas tiks izdots 8. decembrī, vizuālā noformējumā izmantotās gleznas radījusi viena no izcilākajām latviešu gleznotājām - Džemma Skulme.
Beļģu bērnu grāmatu autors Thaīs Vanderheidens(Thaïs Vanderheyden) radījis neparastu grāmatu, kurā klasiski pasaules mākslas darbi pārvērsti smieklīgās un jautrās ilustrācijās bērniem.