Pašlaik ir atjaunoti visi četri bojātie taku posmi Gaujas Nacionālajā parkā, kurus Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) oktobra beigās neapmierinošā stāvokļa dēļ slēdza, aģentūru LETA informēja DAP vecākā komunikācijas speciāliste Ilze Reinika.
Vidzemes rajona tiesa par septiņu taimiņu noķeršanu Gaujas nacionālajā parkā kādam vīrietim piespriedusi sabiedriskos darbus un likusi samaksāt aptuveni 5000 eiro kaitējumu, liecina publiski pieejamais spriedums.
Līdz ar pavasara atnākšanu bīstama situācija izveidojusies populārajā dabas takā Gaujas Nacionālajā parkā. Nobrukusi daļa Līču-Laņģu takas smilšakmens klints; zem krītošā smaguma sadragāti laipas dēļi, vēsta TV3 raidījums "900 sekundes".
Gaujas Nacionālā parka Līču-Laņģu klinšu takā ir konstatēti smilšakmens nogruvumi, kas sabojājuši takas infrastruktūru un ir bīstami takas apmeklētājiem, tādēļ drošības apsvērumu dēļ Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) taku uz laiku slēdz, informē DAP vecākā komunikācijas speciāliste Ilze Reinika.
Šīs nedēļas spēcīgās vētras nodarīto postījumu dēļ uz laiku apmeklētājiem nav pieejamas vairākas dabas takas Gaujas Nacionālajā parkā, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.
Gaujas Nacionālajā parkā ūdens tūrisma apmetnē “Jāņarāmis” pie Cēsīm izmestas kāda lietoto apģērbu veikala vai ģimenes ilgi krātās nevajadzīgās lietas – veci apavi, drēbes un citas nolietotas mantas. Atkritumu bija tik daudz, ka ar tiem aizkrauta gandrīz visa nojume, kas paredzēta laivotāju patvērumam, tādejādi radot nepatīkamas izjūtas atpūtniekiem.
Dabas aizsardzības pārvalde oficiāli paziņojusi, ka meža zemsedzes dedzināšana Gaujas Nacionālā parka teritorijā šogad netiks veikta. Iedzīvotāji to pelnīti varētu uzskatīt par uzvaru, ja vien nebūtu atruna – šogad.
Ņemot vērā sabiedrības pausto satraukumu, šogad kontrolētā zemsedzes dedzināšana Gaujas Nacionālā parka teritorijā tomēr nenotiks, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) sabiedrisko attiecību speciāliste Rita Jakovļeva.
Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) Gaujas Nacionālā parka teritorijā īstenos projektu, kura mērķis ir atjaunot Purvaino mežu dabīgo mitruma līmeni, apūdeņojot tās.
Gaujas nacionālā parka (GNP) teritorijā iecerētās zemsedzes dedzināšanas atbalstītāju, oponentu un citu iedzīvotāju sanāksmē trešdien Siguldā nav izdevies rast kopsaucēju par plānu veikt kontrolētu meža zemsedzes dedzināšanu, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvalde.
Dedzināšanai Gaujas Nacionālajā parkā šobrīd sagatavots 15,1 hektārs meža. Ik pa gabalam izzāģētas jaunas skaistas priedes, sakrautas kaudzēs. Tomēr lielākā daļa tā arī paliks mētājamies dabas liegumā meža kaitēkļiem par prieku un vietējiem iedzīvotājiem par kreņķiem.
Veicot mežu kontrolētu dedzināšanu Gaujas Nacionālā parka teritorijā, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) iecerējusi uzlabot dabas daudzveidību aizsargājamajā teritorijā, taču pret šādu rīcību iebilst iedzīvotāji, kuriem izdevies savākt aptuveni 800 domubiedru parakstu.
Ja vides funkcionāri turēs nozares ministra doto vārdu un ņems vērā Raiskuma iedzīvotāju viedokli, jau tagad var droši paredzēt, ka nekāda mežu dedzināšana Gaujas Nacionālajā parkā nenotiks. Vienalga, vai šāds projekts izgudrots zinātniski pētnieciskos vai vienkārši naudas saņemšanas nolūkos – to nāksies slēgt. Parakstu vākšana pret dažu radikālu biologu un Dabas aizsardzības pārvaldes ieceri līdz 2050. gadam nodedzināt 251 hektāru krāšņa meža turpinās.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) panākta vienošanos ar Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP), ka pirms meža dedzināšanas Gaujas Nacionālajā parkā (GNP) nepieciešams veikt papildu apspriedes ar vietējiem iedzīvotājiem un, ja iedzīvotāji iebildīs, projekts tiks apturēts.
Latvijas dabas sirdī – Gaujas Nacionālajā parkā tiek plānots bezjēdzīgs eksperiments, kurā ar cirvi un uguni lēnā garā tiks iznīcināts 251 hektārs skaista meža. Vietējie iedzīvotāji vāc parakstus šā pseidozaļā projekta apturēšanai, jo vienīgie, kam no tā būs labums, ir kaitēkļi: vaboles un projekta īstenotāju komanda. Līdz nākamā gada septembrim projektā Meža biotopu atjaunošana Gaujas nacionālajā parkā viņi būs apguvuši vairāk nekā 800 000 eiro, un šis ir tikai sākums.
Trešdien, 2.maijā, valdība akceptēja Gaujas nacionālā parka aizsardzības un izmantošanas kārtību, lai arī turpmāk šajā teritorijā saglabātu bioloģisko daudzveidību, aizsargātu dabas vērtības un nodrošinātu kultūrvēsturiskās ainavas saglabāšanu.
Ar vairāk kā 60 dalībnieku - komersantu, pašvaldību un Dabas aizsardzības pārvaldes - dalību 15.februārī Siguldā apstiprināta tūrisma attīstības stratēģija Gaujas NP teritorijā.