Valdība akceptē Gaujas nacionālā parka individuālos aizsardzības noteikumus

Trešdien, 2.maijā, valdība akceptēja Gaujas nacionālā parka aizsardzības un izmantošanas kārtību, lai arī turpmāk šajā teritorijā saglabātu bioloģisko daudzveidību, aizsargātu dabas vērtības un nodrošinātu kultūrvēsturiskās ainavas saglabāšanu.

To paredz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātais Ministru kabineta noteikumu projekts „Gaujas nacionālā parka individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi”.

Šis noteikumu projekts nosaka Gaujas nacionālā parka meža apsaimniekošanas plānu izstrādes un apzīmēšanai dabā lietojamās speciālās informatīvās zīmes, to izveidošanas un lietošanas kārtību, kā arī parka teritorijā esošo dabas pieminekļu aizsardzības prasības.

Tāpat tas precizē parka funkcionālo zonu - dabas rezervāta, daba lieguma, ainavu aizsardzības, kultūrvēsturiskās un neitrālās zonas - robežas. Dabas lieguma zonā plānots iekļaut valsts mežu teritorijas, kas līdz šim atradās kultūrvēsturiskajā zonā. Savukārt lauksaimniecības zemes, kam nav nepieciešami stingri saimnieciskās darbības ierobežojumi, tiks iekļautas ainavu aizsardzības zonā, bet blīvi apbūvētas teritorijas - neitrālajā zonā.

Atbilstoši izstrādātajiem noteikumiem, lai nodrošinātu lašveidīgo zivju sugu aizsardzību, parkā tiks noteikts makšķerēšanas aizliegums no 1.oktobra līdz 31.decembrim.

Gaujas nacionālais parks ir valsts nozīmes īpaši aizsargājama dabas teritorija, kas izveidota 1973.gadā. Parks atrodas Gaujas senielejā un tās apkārtnē, un tā platība ir 91 786 ha. Tas iekļauts Eiropas nozīmes aizsargājamo dabas teritoriju sarakstā – „Natura 2000”.

Latvijā

Patlaban Latvijas pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās birojam aktīvā lietvedībā ir 74 Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) lietas, otrdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē deputātus informēja Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Elīna Luīze Vītola.

Svarīgākais