Galvassāpes

4.okt
Nākamnedēļ, 8.oktobrī, rehabilitācijas centra "Jaunķemeri" ambulatorajā klīnikā darbu sāks Galvassāpju kabinets, aģentūru LETA informēja centrā.
24.mai
Migrēnas lēkme parasti ilgst no 4 līdz 72 stundām, taču tā var ilgt arī ilgāk. Var būt grūti paredzēt, cik ilgi atsevišķa epizode ilgs, taču var palīdzēt tās progresa diagramma.
14.nov 2023
Spēcīgas galvassāpes var viegli sabojāt jūsu dienu. Cīņai ar galvassāpēm katram ir savas metodes. Arī dažādas tējas var palīdzēt remdēt sāpes, tās, protams, nemazinās visus ar migrēnu saistītos simptomus, taču apvienojumā ar citām sāpju mazināšanas metodēm, var palīdzēt jums justies labāk.
12.jūl 2022
Nepatīkamas galvassāpes var izraisīt dažādi faktori, piemēram, stress, dehidrācija, bezmiegs un arī uzturs. Uzziniet, kuri četri dzērieni var veicināt galvassāpes.
29.mai 2022
Otolaringologs Atis Legzdiņš kanāla TV 24 raidījumā "La Dolce Vita. Ēd vesels!" pastāstījis, kādi ir divi populārākie iemesli, kuru dēļ cilvēki vēršas pie ārsta.
16.apr 2022
Šo augu bieži dēvē par "dabisku pretsāpju līdzekli", jo tas palīdz samazināt hronisku slimību, piemēram, sirds un asinsvadu slimību, diabēta un pat demences risku, raksta Glavred, atsaucoties uz jauniem zinātnieku pētījumiem.
30.dec 2021
Galvassāpes var radīt dažādi faktori. Izrādās, ka pie tām var būt vainojami arī dažādi produkti. Izlasiet un uzziniet, kuri 6 produkti var veicināt galvassāpes!
19.sep 2020
Daudziem cilvēkiem mūsdienu aizņemtajā pasaulē galvassāpes ir kļuvušas par arvien biežāku parādību. Lai gan galvassāpēm var būt arī medicīnisks iemesls, bieži vien tās parādās dzīvesveida ietekmē – galvassāpes veicina stress, dehidrācija, darbs vēlās nakts stundās un pārstrādāšanās. Lai sāpes mazinātu, pats galvenais ir uzzināt to cēloni. Par to, kāpēc sāp galva un kā galvassāpes mazināt, stāsta farmaceite Līga Cīrule.
30.jūl 2020
Pastāv vairāki veidi, kā cīnīties ar galvassāpēm - var dzert tabletes, veikt vingrinājumus, taču nereti šīs metodes ir īstermiņam. Vēl var veikt nelielas izmaiņas uzturā, iekļaujot tajā produktus, kas būs lieliski palīgi cīņā ar galvassāpēm.
21.mar 2020
Īstas skaidrības par viedtālruņu ietekmi uz galvassāpēm zinātniekiem pagaidām nav, taču zināma saistība pētījumos tomēr ir konstatēta.
29.feb 2020
Galvassāpes var būt pavadošs simptoms pie dažādām saslimšanām, tomēr arī bezmiegs, stress, nepilnvērtīgs uzturs un pārmērīga ekrānierīču lietošana var būt cēlonis tam, ka bērns bieži sūdzas par galvassāpēm. Lai uzzinātu vairāk par bērnu galvassāpju cēloņiem un ārstēšanu, aptieku tīkls Latvijas aptieka akcijas "Ciet sāpes? Izstāsti farmaceitam!" ietvaros uz sarunu aicināja veselības centra "Vivendi" bērnu neiroloģi Signi Šetleri un Latvijas aptieka farmaceiti Sanitu Trautmani.
11.feb 2020
Ja mums kas ie­sā­pas, mēs vai nu tam ne­pie­vēr­šam uz­ma­nī­bu (vis­maz īs­lai­cī­gi), vai arī tū­līt do­da­mies pie ār­sta. Dak­te­ris mūs iz­tau­jā, iz­rak­sta zāles, un pēc lai­ci­ņa šķiet, ka ve­se­lī­bas ķi­be­le veik­smī­gi pār­va­rē­ta. Ta­ču rei­zēm tā at­grie­žas at­kal un at­kal. Ko da­rīt? Ie­spē­jams, ka ar zā­ļu pa­lī­dzī­bu tiek no­māk­tas ti­kai se­kas, ta­ču dzi­ļā­kais cē­lo­nis pa­liek.
29.jan 2020
Galvassāpēm var būt ap 200 iemeslu, tāpēc vispirms svarīgi noskaidrot, vai galvassāpes ir tikai simptoms pie kādas citas saslimšanas, vai pamatslimība. Akcijas "Ciet sāpes? Izstāsti farmaceitam!" ietvaros atbildes uz jautājumiem par galvassāpju ārstēšanu sniedz vadošie Latvijas neirologi un algologi, kā arī farmaceite.
12.sep 2019
Galvassāpes ir viena no izplatītākajām veselības likstām, kas var piemeklēt jebkuru cilvēku, īpaši šobrīd, kad pēc vasaras atvaļinājumiem, atsākoties darbam un mācībām, ir paaugstināta garīgā noslodze. Par galvassāpju cēloņiem, pazīmēm un to, kā atšķirt galvassāpes no lēkmjveida migrēnas, stāsta Rīgas 2. slimnīcas neiroloģe un algoloģe Daina Jēgere un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
29.mai 2019
Periodiski sāp galva, bet ārsts nav atradis nekādu veselības problēmu, kas to varētu veicināt? Izskaidrojums galvassāpēm var būt tik vienkāršs, ka par to pat neiedomājamies.
17.apr 2019
Katra desmitā sieviete Latvijā cieš no regulārām, stiprām galvassāpēm, liecina jaunākais Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss – Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokļa pašvērtējuma un profilakses tendenču mērītājs, kas tapis sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS, šā gada februārī aptaujājot 1009 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 75 gadiem.
17.apr 2019
Sievietes, jo sevišķi vidējā mūža posmā, cieš no spriedzes smagāk nekā vīrieši, piedzīvojot fiziskas un emocionālas stresa izpausmes, piemēram, galvassāpēs, vēdera pūšanos, spēku izsīkumu, aizkaitināmību un skumjas, vēsta Prevention.
9.apr 2019
Katra desmitā (10 %) sieviete Latvijā cieš no regulārām, stiprām galvassāpēm, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Tikmēr vīrieši ar regulārām, spēcīgām galvassāpēm sirgst ievērojami retāk – katrs divdesmitais (5 %). Ģimenes ārsts Alberto Sadu skaidro, ka galvassāpes var radīt gan neveselīgi ikdienas paradumi – ievērotais diennakts ritms, uzturs, fizisko aktivitāšu daudzums, psihoemocionālā veselība u.c., gan arī tas var būt iedzimtības vai anatomisku ķermeņa īpatnību jautājums, piemēram, iedzimtas kakla skriemeļu problēmas, šauri asinsvadi.
30.jūl 2018
Pe­ri­odis­ki sāp gal­va, bet ārsts nav at­ra­dis ne­kā­du ve­se­lī­bas pro­blē­mu, kas to va­rē­tu vei­ci­nāt? Iz­skaid­ro­jums gal­vas­sā­pēm var būt tik vien­kāršs, ka par to pat ne­ie­do­mā­ja­mies.
29.jun 2018
Viens no izplatītākajiem simptomiem, zem kura var slēpties daudzi iemesli, ir galvassāpes. Kāpēc sāp galva? Kādi veselības traucējumi tās izraisa? Cik ilgi var lietot pretsāpju medikamentus, un kurā brīdī tomēr jāmeklē daktera palīdzība?