Žurkas ir izplatīts kaitēklis, ar kuru neviens nevēlas saskarties, taču dārzā ir dažas lietas, kas varētu padarīt to pievilcīgāku grauzējiem. Tikai daži iebilst, ka grauzēju, piemēram, žurku, klātbūtne mājās ir vēlama. Neskatoties uz katru nodomu izvairīties no šīs problēmas, tas tomēr var notikt.
Izmēģiniet potētus tomātu stādus! Šie rūpīgi izstrādātie un augsti produktīvie augi ir daudz priekšā spēka un ražas ziņā. Neatkarīgi no tā, vai dodat priekšroku mazām ķiršu tomātu šķirnēm, parastiem salātu tomātiem vai milzīgiem, gaļīgiem tomātiem, šeit ir viss, kas jāzina par potētajiem tomātiem un to, kā no tiem gūt maksimālu labumu.
Pavasaris jau teju, teju ir klāt, kas nozīmē, ka tūliņ ar pilnu sparu atsāksies arī dārza darbi! Tāpēc no 5. aprīļa kanālā TV3 ar jaunu sezonu atgriežas skatītāju iemīļotais dārza padomu raidījums "Zaļie pirkstiņi", kas piedāvās praktiskus ieteikumus ikvienam dārza entuziastam.
Latvijas apstākļos pavasara augu apgriešana jāplāno, ņemot vērā laikapstākļus un augu fizioloģiju. Ņemot vērā, ka februāra sākumā ir liels mitrums, lietus un temperatūra svārstās no -5°C naktī līdz 0°C vai +1°C dienā, ieteikumi dažādiem augiem.
Vingrinājumi ir galvenais, lai saglabātu veselību. Pētnieks norādīja, ka cilvēki, kuri dzīvo visilgāk, biežāk dārzā nodarbojas. Tas ir saistīts ar samazinātu stresu un kustību daudzumu.
Par agru mēslojam. Pareizais laiks dekoratīvo daudzgadīgo augu mēslošanai ar organiskiem un sintētiskiem minerālmēslojumiem ir atkarīgs no konkrētā auga augšanas cikla, pamošanās fāzes un vides apstākļiem. Vadlīnijas, lai maksimāli izmantotu mēslojuma potenciālu un izvairītos no auga bojājumiem.
Dārza darbi lēnām iet uz beigām! Šobrīd atliek vien ievākt ražu un sagatavot dārzu ziemai, nākamajai sezonai. Lai nākamgad nevajadzētu lieki tērēt naudu jaunu sēklu iegādei, tās varat ievākt jau no izaudzētajiem augiem, dārzeņiem. Kā pareizi uzglabāt sēklas, lai tās nākamajā dārza sezonā būtu dīgtspējīgas?
Darbojoties dārzā, ne vienmēr mēs izmantojam cimdus vai arī pat tos lietojot, rokas var sasmērēties. Bieži vien tās tīras atkal kļūs, ja nomazgāsim tās siltā ūdenī ar ziepēm. Tomēr šāda metode vienmēr nelīdzēs, citreiz netīrumi šķiet ir "ieēdušies" ādā un rokas atkal tīras padarīt nemaz nav tik vienkārši. Šoreiz dalāmies padomiem, kā ātri un vienkārši netīrās rokas atkal padarīt tīras!
Lai nākamgad nevajadzētu pirkt tomātu sēklas veikalā, varat tās ievākt no šogad izaudzētajiem tomātiem. Kā to pareizi izdarīt, lai nākamgad sēklas būtu dīgtspējīgas?
Vai jūs esat kādreiz aizdomājies, kā lietderīgi izmantot liekās tomātu lapas? Izrādas, ka tām var rast pielietojumu, ne tikai izmest kompostā, bet arī radīt kukaiņu atbaidīšanas līdzekli.
Parasti, kā notiek? Veikalā nopērk kaut kādu kūdriņu, ieliek augus un brīnās, kāpēc kūdra neder un kāpēc augi neaug. Tas ir tāpēc, ka kūdra ir tukša substance, kurai ir zināms skābuma līmenis, bet parasti kūdra ilgtermiņā kā zeme neder.
Zīdkoki ražo aromātiskas ogas, ko bauda visā pasaulē, un bieži tiek uzskatītas par superēdienu, jo tajās ir daudz vitamīnu, minerālvielu un spēcīgu augu savienojumu. Ogu dienas deva ir pussauja.
Augi sāk dīvaini izskatīties? Jā, ilgi stāvošs ūdens neļauj piekļūt saknēm skābeklim, sākas augsnes mikroorganismu bojāeja, iet bojā labās augsnes sēnes un ir iespējama dažādu patogēno sēņu vairošanās un dažādas puves.
Vai cepamā soda augiem ir laba ideja? Kā dārznieki mēs bieži meklējam netoksiskus, ķīmiju nesaturošus veidus, kā parūpēties par saviem augiem. Cepamā soda, izplatīta viela, ir sodas bikarbonāts, savienojums, kas ir bāzisks skalā pH. Cepamā soda paaugstina pH, kas palielina sārmu saturu. Šīs īpašības dēļ cepamo sodu augiem parasti izmanto kā fungicīdu.
Kosmejas ir sauli mīloši augi ar ilgu ziedēšanas sezonu. Tās aizpilda dārza apmales ar ziedu pārpilnību, kur krāsa svārstās no baltas līdz rozā, no sarkanas un oranžas atšķirībā no šķirnes.
Ir sācies laiks, kad teju ikviens, kam ir tāda iespēja, sēj, stāda, ravē, laista utt. Tā ir iespēja ne tikai parūpēties par skaistu teritoriju pie mājas, bet arī vēlāk nodrošināt sev un ģimenei veselīgus un gardus pašu audzētus augļus, ogas un dārzeņus.