Latvijā reģistrēts 41 Covid-19 omikrona paveida gadījums, no kuriem seši līdz astoņi ir vietējās pārneses gadījumi, šodien pēc koalīcijas sanāksmes atklāja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
Strauju saslimstību ar Covid-19 omikrona paveidu varētu mazināt testēšanas palielināšana iebraucējiem un izvairīšanās no pulcēšanās pūļos, aģentūrai LETA sacīja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis.
No vairāk nekā četriem tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, kuru dzīvi aprāvusi saslimšana ar Covid-19, vienu aili statistikā aizpilda Linda Šillere. Mamma septiņiem bērniem, no kuriem jaunākajam nesen apritēja tikai gadiņš. Jaunākie bērni vēl nav aptvēruši notikušo un gaida, kad mamma pārnāks, vēsta LTV raidījums "Panorāma"
Jaunā SARS-CoV-2 paveida omikrona lipīgums ir izteikts, taču, pētnieku ieskatā, šobrīd nav pierādījumu par to, ka pašreizējās vakcīnas pret Covid-19 šajā gadījumā slikti aizsargātu pret smagu slimības gaitu, valdības sēdē sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
Viens no mūsu valsts melnajiem rekordiem: mirstība ar diagnosticētu Covid-19 ir piecas reizes augstāka nekā vidēji Eiropas Savienībā un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs.
Lai arī epidemioloģiskā situācija valstī kopumā tiek vērtēta kā neskaidra, Valsts operatīvā medicīniskā komisija tomēr nolēmusi ļaut paplašināt plānveida medicīniskās palīdzības pakalpojumu sniegšanu slimnīcās.
Lēmumu par Covid-19 sertifikāta derīguma termiņu Latvijā varētu pieņemt līdz Ziemassvētkiem, TV3 raidījumā "900 sekundes" sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts.
Analizējot mirstības analīzi Nāves cēloņu datu bāzē un salīdzinot ar operatīvo informāciju par Covid-19 inficētajiem, eksperti guvuši pamatojumu, ka vispārīgais mirstības koeficients Covid-19 pārslimojušo grupā varētu būt pat divas reizes augstāks nekā pārējo iedzīvotāju vidū. Tomēr precīzu secinājumu izdarīšanai nepieciešams papildu pētījums.
Par jauno Covid-19 omikrona variantu zināms visai maz. Vairākus iespējamos inficēšanās gadījumus ar to pašlaik pēta Latvijā un Igaunijā, vēsta LTV raidījums "Panorāma".
Zinātnieki turpina meklēt iemeslus, kāpēc koronavīruss ir dīvaini izvēlīgs. Salīdzināmos riska un cilvēku veselības stāvokļa apstākļos tas vienus “nepamana”, bet citus “nosūta” uz reanimāciju.
Man ir zināms vēstules autores vārds, esmu ar viņu sazvanījusies. Tomēr šoreiz neatklāšu viņas identitāti: tēma ir pārāk jūtīga. Taču par to ir vērts padomāt.
Latvijas iedzīvotāju telefonaptauja par sabiedrības attieksmi pret Covid-19 tika veikta laika posmā no šī gada 19. oktobra līdz 7. novembrim, aptaujājot 1003 respondentus. Pēc Valsts kancelejas pasūtījuma to veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs “SKDS”.
Lai nodrošinātu to Covid-19 pacientu informētību, kuri var ārstēties mājās, Stradiņa slimnīcas speciālisti sagatavojuši vienkāršu un uzskatāmu informatīvo materiālu, kas vērš uzmanību uz galvenajiem faktoriem, kam jāpievērš uzmanība atveseļošanās procesā.
Aizvadītajā diennaktī Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās sarucis par 5,2% jeb no 906 līdz 859 pacientiem, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.
Dienvidāfrikā atklāts jauns koronavīrusa variants, kuru zinātnieki pagaidām apzīmē ar cipariem B.1.1.529. Jaunais vīrusa paveids nosaukts grieķu alfabēta burta “omikron” vārdā.
Skotijā, Dienvidu Lanarkšīrā aprūpes centra iemītnieki vēlējas saņemt vakcīnu pret Covid-19. Tomēr tā vietā viņiem tika iepotēts kaut kas pavisam cits, vēsta medijs "BBC".
Lielbritānijā konstatēti divi inficēšanās gadījumi ar jauno Covid-19 variantu B.1.1.529, atsaucoties uz Lielbritānijas Veselības ministrijas informāciju, ziņo ārvalstu mediji. Arī Vācija un Itālija sestdien apstiprinājušas pirmos inficēšanās gadījumus ar Covid-19 jauno Dienvidāfrikas jeb omikrona paveidu, vēsta lsm.lv.