Baltijas valstu galvaspilsētās pagājušajā darba nedēļā bija novērojamas atšķirīgas degvielas cenu tendences. Rīgā tās nav mainījušās, Viļņā – kritušās, bet Tallinā – palielinājušās.
Līdz ar Rīgas standartapbūves dzīvokļu tirdzniecības decembra datu iegūšanu izveidojas kopaina par 2018. gadu. Dažos aspektos ir derīgi palūkoties uz dzīvokļu cenu izmaiņām vēl ilgākos laika posmos.
Pagājušā gada decembrī sērijveida dzīvokļu cenas augušas Ogrē, Jelgavā un Salaspilī, bet Jūrmalā, Kauguros, tās nav mainījušās, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Arco Real Estate" jaunākajā sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā.
Neliela atalgojuma saņēmējiem šogad maciņu pildīs par pāris eiro lielāka alga uz rokas, tajā pašā laikā jārēķinās ar dārgāku alkoholu, tabaku un automašīnas uzturēšanu.
Ričards sociālajā tīklā Facebook dalījies ar savu pieredzes stāstu, atklājot, ka Valmierā, tirdzniecības centra "Valleta" veikalā "Sportland", pamanījis, ka vienai precei norādītas trīs cenas. Pircējs neticis skaidrībā, kura tad ir īstā.
Dārgāka degviela, maize, olas, milti, atkritumu apsaimniekošana – tie ir tikai atsevišķi produkti un pakalpojumi, par ko šogad ir bijis jāmaksā dārgāk. Tomēr šā gada cenu kāpumu nevar salīdzināt ar treknajiem gadiem, kad atsevišķos mēnešos inflācija bija mērāma par ar divciparu skaitli. Gada laikā patēriņa cenas Latvijā ir palielinājušās par aptuveni 3 procentiem
Nākamā gada sākumā vairumam pārtikas produktu cenas Latvijā, visticamāk, pieaugs izejvielu cenu kāpuma dēļ, žurnālistiem trešdien sacīja Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) pārstāve Ingūna Gulbe.
Lai gan parasti dīzeļdegviela ir lētāka nekā benzīns, pēdējā mēneša laikā Latvijā dīzeļdegvielas cena degvielas uzpildes stacijās ir sasniegusi un atsevišķās dienās pat apsteigusi 95. markas benzīna cenu. Degvielas tirgotāji to skaidro ar ziemas laikā pieaugošo pieprasījumu pēc dīzeļdegvielas.
Latvijā normatīvajos aktos atļautie maksimālie zāļu piecenojumi, ko zāļu lieltirgotavas un aptiekas var noteikt ražotāja zāļu cenai, kā arī pievienotās vērtības nodoklis (PVN), ir ievērojami augstāki nekā Lietuvā un Igaunijā. Tādejādi mūsu valsts iedzīvotāji par zālēm aptiekā maksā būtiski vairāk nekā mūsu kaimiņvalstīs, liecina Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) aprēķini.
2018. gada oktobrī, salīdzinot ar 2017. gada oktobri, vidējais patēriņa cenu līmenis* palielinājās par 3,2 %, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Precēm cenas pieauga par 3,3 % un pakalpojumiem - par 3,0 %.
Viļņā un Tallinā aizvadītajā darba nedēļā bija novērojams dīzeļdegvielas cenu kritums, tikmēr Rīgā dīzeļdegvielas cena pieaugusi jau septīto nedēļu pēc kārtas.
Aizvien vairāk Eiropas valstu pārtikas ražotāju norāda uz strauju ražošanas izmaksu kāpumu, ko veicinājusi gan ilgstoši sausā un karstā vasara un tai sekojošais būtiskais graudaugu ražas kritums gandrīz visā Eiropā, gan degvielas un iepakojuma materiālu cenu kāpums.
Viena no rudens veltēm ir ķirbis – gards un veselīgs, to var iekļaut ne vien sāļo, bet arī saldo ēdienu receptēs. Rīgas Centrāltirgū šobrīd var iegādāties gan tādus, kuri, prasmīgi pagatavoti, palutinās garšas kārpiņas, gan arī ļoti košus (izskata un veidola ziņā), kas atsvaidzinās mājokli kā interesants dekors interjerā.
Tēriņi ikdienas pārtikas iegādei Latvijā ir vieni no lielākajiem Eiropas Savienībā, liecina Eurostat jaunākie dati. Tāpēc Latvijas pircējiem pārtikas cenu izmaiņas ir ārkārtīgi svarīgas. Kopējā inflācija aizvadītajā ceturksnī sasniegusi 2,4 procentus, tajā skaitā pārtikas un dzērienu cenu pieaugums augustā bijis 1,4 procentu robežas. Tajā pašā laikā Maxima Latvija veikalos tā saglabājas tuvu nullei. Šāda inflācijas atšķirība kopumā atstāj būtisku iespaidu uz Latvijas mājsaimniecību rocību.
Dārzeņu cenas ietekmē daudz dažādu faktoru, tostarp laika apstākļi, tādēļ šogad cenas Latvijā nevar salīdzināt ar kaimiņvalstīm, sacīja biedrības "Zemnieku saeima" valdes locekle, kooperatīva "Mūsmāju dārzeņi" vadītāja Edīte Strazdiņa.
Lai gan Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem ir piemērota samazinātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme, daudzi augļi un dārzeņi Latvijā nav lētāki nekā pārējās Baltijas valstīs, ceturtdien žurnālistiem sacīja Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) vadītāja Inguna Gulbe.
Elektroenerģijas obligātā iepirkuma sistēmas aizstāšana ar "zaļajiem sertifikātiem" var radīt nekontrolējamu cenu svārstību risku, pauda energokompānijas "Enefit" valdes priekšsēdētājs Jānis Bethers.